Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 2.5 TDI 200R shodzi paliwo

gsmjarocin 16 Lut 2008 09:30 10976 9
  • #1 16 Lut 2008 09:30
    gsmjarocin
    Poziom 11  

Witam mam problem z moim audi co dzień rano od kilku dni schodzi mi paliwo do baku i nie chce zapalić, nawt długie i kilkakrotne kręcenie nie pomaga nie może zaciągnąć, na forum przeczytałem że przyczyną może być zawór zwrotny przy pompie, jeśli to on to jak to można ustalić i czy można go naprawić? czy wymienić no i oczywiście w którym miejscu on jest?, bede wdzięczny za wszelkie sugestie bo ręce opadają
    pozdrawiam serdecznie jacek

2 9
  • #2 16 Lut 2008 13:13
    ptaszek1975
    Poziom 30  

To jest śruba od powrotu przy pompie,ale ja stawiał na tłok w pompie.Filtr paliwa wymieniony??????

0
  • #3 16 Lut 2008 13:26
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 16 Lut 2008 13:57
    ptaszek1975
    Poziom 30  

Przez filtr zatkany może się zapowietrzać a u kolegi siad tłok sam tego nie zrobi tylko będzie musiał dać do fachowca od pomp

0
  • #5 16 Lut 2008 14:11
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 17 Lut 2008 14:29
    adam7009
    Poziom 38  

możesz założyc dodatkowy zaworek przed pompą,sprawdzic jeszcze wężyki przelewowe przy wtryskach

0
  • #7 17 Lut 2008 17:47
    MichaelR
    Poziom 20  

Jeśli jest to silnik V6 to w zbiorniku powinna być elektryczna pompa paliwa, która pompuje paliwo podczas kręcenia rozrusznikiem.
    Wygląda na nieszczelny zaworek w obudowie filtra paliwa.
    Sprawdź jescze przewody paliwowe czy któryś nie jest pęknięty i przez to schodzi paliwo.

0
  • #8 18 Lut 2008 08:53
    gsmjarocin
    Poziom 11  

witam i dziekuje wszystkim za miłe zainteresowanie moim problemem ,filtr paliwa wymieniłem weżyki przelewowe przy wtryskach dociągniente bo faktycznie było pod nimi mokro ale nadal schodziło paliwo w sobote zatankowałem auto do pełna,bo kolega mi powiedział że może być peknienta rurka w zbiorniku od jakiegoś ssaka pompki i jak narazie jest ok , w niedziele rano zapalił bez problemów i dziś rano też ale nie pocieszam się za bardzo bo on tak robił .kilka dni było ok a potem kilka razy znowu zeszło paliwo. Cały czas mam nadzieje ze to nie pompa wtryskowa jest temu winna bo są straszne koszty jej naprawy
    pozdrawiam wszystkich serdecznie Jacek

0
  • #9 18 Lut 2008 10:50
    jakub560
    Poziom 14  

witam. przyczym moze byc wiele.zaworek zwrotny w pompie /nr bosch chyba 1 463 456 303/.zuzyta pompa, filtr paliwa i wszystkie przewody paliwowe.najproscie jest zalozyc zewnetrzny zaworek zwrotny /ok 20 zl/plus przewod przezroczysty i obserwowac.pozdrawiam

0
  • #10 05 Gru 2010 11:06
    Majmo
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z odpowietrzeniem układy paliwowego. A mianowicie założyłem zaworek zwrotny między bakiem a filtrem i sytuacja jest taka: Paliwo między bakiem a zaworkiem zwrotnym jest bez powietrza. Między filtrem a pompą też jest bez powietrza. A MIĘDZY ZAWORKIEM ZWROTNYM A FILTREM JEST BAŃKA POWIETRZA I NIE MOŻNA JEJE USUNĄĆ. Jeśli nie dałbym zaworka zwrotnego to paliwo by zeszło do samego baku. Jeśli by był problem z pompą to by były pecherzyki paliwa między filtrem a pompą a ich nie ma. Dodam jeszcze że kupiłem nowy oryginalny z serwisy Audi filtr paliwa. Nowy zaworek zwrotny. I nic nie pomaga.

3