Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGS 56A52 - nie pobiera i nie oddaje wody

martinw26 16 Lut 2008 11:21 3863 5
  • #1 16 Lut 2008 11:21
    martinw26
    Poziom 2  

Witam,
    przed dwoma dniami zmywarka odmówiła posłuszeństwa. Nie pobiera wody (a raczej nie oddaje), raz na trzy włączenia jest w miarę ok, tzn. niby zmywa ale czasy jakie wskazuje programator są strasznie wydłużone. Przeglądając forum i inne problemy, rozebrałem ją całą (prawie) wyczyściłem zbiorniki na wodę i odpowietrzacz, wszelakie filtry, wszystko podłączyłem na nowo i raz prawie dobrze pozmywała (prawie bo strasznie długo) i dalej jest "kicha". Drugie włączenie i raz pobrała wodę drugi raz juz nie chciała. Jak wezwę serwis Boscha to niedość, że będę czekał 1,5 tygodnia (Warszawa) to jeszcze jak ostatnio byłi to przechylili zmywarke o 45 stopni i zaczełą działac (jak za taka interwencję wzieli kupe szmalu 100PLN).
    Może ktoś bedzie miał jakiś pomysł co dalej robić.
    Pozdrawiam Marcin

1 5
  • #2 16 Lut 2008 14:53
    nares
    Specjalista AGD

martinw26 napisał:
    Nie pobiera wody (a raczej nie oddaje)

Może się jednak zdecyduj :wink: Pompa odprowadzająca do sprawdzenia-wymiany.

0
  • #3 16 Lut 2008 17:11
    martinw26
    Poziom 2  

dokładnie jest tak, że pobiera (mycie co drugie) i potem w trakcie troche odda ale część zostaje. Włączam i wyłączam zmywarkę resetuję program i niestety juz wody (po drugim włączeniu programu) nie pobiera.

Jak sprawdzić i skąd wziąć druga pompę (gdzie kupić)
    Marcin

0
  • #5 16 Lut 2008 19:19
    martinw26
    Poziom 2  

no cóż, rozkręciłem, wyczyściłem i skręciłem to co mogłem i umiałem - wyczyściłem zbiorniki na wode (tam jest chyba odpowietrzacz był nieźle zasyfiony strasznie ciężko było to umyć) potem chyba hydrostat ( z takim wichajstrem co bym go nazwał pływakiem - też strasznie zasyfione było teraz przynajmniej lekko podnsi sie i opuszcza), nastepnie pomkę odpływową )znalazłem kawałeczek szkła i parę ości). Wszystko elegancko skręciłem i właśnie nastawiłem program zmywania i czekam na wynik - zobaczymy co i jak.
    Marcin

0
  • #6 17 Lut 2008 20:32
    martinw26
    Poziom 2  

hej, po czyszczeniu, które zapodałem mojej zmywarce (to co pisałem powyżej) zmyła już trzy razy idealnie. Wydaje się, że wszystko wróciło do normy. Dziękuję za rady i wsparcie osób, które mi pomagały. Marcin

0