Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta telewizyjna PCI Philips brak dźwięku

16 Lut 2008 11:29 11002 25
  • Poziom 9  
    Witam
    chciałbym odrazu powiedzieć ze czytałem już sporo postów na temat braku dźwięku w tunerach tv a to ktoś miał ściszone jakieś tam ustawienia a to nie był podłączony kabel od tunera do karty dźwiękowej (nie jestem pewny czy dobrze to podłączyłem wiec jakby ktoś napisał jak to był bym strasznie wdzięczny) i inne...
    jestem ofiarą (zapewne nie pierwszą) nieuczciwego sprzedawcy na allegro..
    ale do rzeczy kupiłem tą kartę telewizyjną PCI Philips, nie dostałem cd ze sterownikami ani instrukcji znalazłem na tym forum program DScaler i w nim mam tylko ładny obraz bez dźwięku sprawdzałem czy może w tym programie jest wyłączony dźwięk jednaj wszystko było na max mógł by mi ktoś pomóc sądzę ze wielu osobom się to przyda patrząc na liczbę sprzedanych tunerów -.-
  • Poziom 32  
    Jak chcesz mieć dżwięk to musisz podłączyć kabel chincze do gniazd Białego i cerwonego na karcie i do wzmacniaca bądż do Line-in w karcie muzycznej. Kabel to przejściówka z Chincze na mały JACK. Lub bezpośrednio z karty TV kablem takim jak przypina się CD do karty muzycznej do wejścia AUX lub CD-IN na karcie muzycznej (w płyie głównj jak jest wbudowana).
  • Poziom 9  
    Tak właśnie zrobiłem, ale nie działa myślę ze powinno chodzić bez zarzutów w tej 2 części karty tam gdzie są 3 wejścia na chincze są 2 kable które prowadzą do części która jest zamocowana w płycie głównej tu fotka:
    Karta telewizyjna PCI Philips brak dźwiękuKarta telewizyjna PCI Philips brak dźwięku
    Moderowany przez TONI_2003:

Proszę tylko zamieszczać fotki tak jak w linku poniżej!
    Firmy takie czy siakie co jakiś czas kasują fotki czy coś w tym stylu i już nic nie zostaje dla potomnych....
    Sądzę że jest to zrozumiale dla wszystkich (wspomnę że czas okres ładowania fotek jest tragiczny), że nie wspomnę o spadających reklamach itd..

Pomoc w formie ...
    Ogłoszenia: Wklejanie zdjęć.

• Poziom 32  
    Ale czy podłączyłeś dodatkowy kabel do płyty głównej (jak muzyczna jest zintegrowana) do wejscia AUX bądź CD ? Po drugie to zobaćż we właściwościach karty muzycznej opcje nagrywania czy masz zaznaczone aktywne wejscia AUX bądź CD w zależności do którego podłączasz. Ewentualnie podlącz bezpośrednio z Chinchy do głośników (wzmacniacza) i zobacz czy jest dźwięk.
    Bo na tym zdjęciu to nie widać tego kabelka. Ten kabelek pewnie nie był dostarczony z kartą, najczęściej dają go do CD lub DVD kupionych w BOX'ie.
    Karta telewizyjna PCI Philips brak dźwięku
  • Poziom 20  
    Właśnie kupiłem taka kartę. Ale jeszcze nie przyszła. Poczekaj kilka dni, to napisze jak u mnie sprawa wygląda. Ale na pierwszy rzut oka (zdjęcie niezbyt dokładne) widzę, że nie podłączyłeś wyjścia karty telewizyjnej do wejścia karty muzycznej wewnątrz komputera.

Dam znać, jak podłącze swój sprzęt.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Na karcie tv znalazłem wtyczkę z napisem audio input to chyba wejście głosu ale a skąd ten głos ma wychodzić... mam również ten kabel co kolega pokazywał fotke pasuje wejście to tego audio input ale dalej nie działa.

Cytat:

misiekpb
    Kur***** właśnie kupiłem taka kartę. Ale jeszcze nie przyszła. Poczekaj kilka dni, to napisze jak u mnie sprawa wygląda. Ale na pierwszy rzut oka (zdjęcie niezbyt dokładne) widzę, że nie podłączyłeś wyjścia karty telewizyjnej do wejścia karty muzycznej WEWNĄTRZ komputera.

Dam znać, jak podłącze swój sprzęt.

Pozdrawiam.

Jak dostaniesz sterowniki i instrukcje to plx wyslij na adres modzal(malpa)o2.pl
    bo ja nie dostałem nic, a jak nie dostaniesz sterów to przez program DScaler (ja używam wersji 4.1.15).
  • Poziom 20  
    Modzal napisał:
    Witam

Od jakiego użytkownika Allegro kupiłeś tę kartę? Podaj nick proszę.

Jak tylko dostanę płytę to podeślę. (O ile dostanę :cry: )
  • Poziom 32  
    Na karcie ma być wtyczka Audio output. Wepnij taki kabel jak pokazałem w główną płytke tą z tunerem w miejsce gdzie podpinasz kabel od tej mniejszej a drugi koniec do płyty głównej(karty muzycznej w wejscie AUX)
  • Poziom 9  
    misiekpb napisał:
    Modzal napisał:
    Witam

Od jakiego użytkownika Allegro kupiłeś tę kartę? Podaj nick proszę.

Jak tylko dostanę płytę to podeślę. (O ile dostanę :cry: )

pcgsm-pl i wiesz co następnym razem jak będę coś kupował to kupie to w pier******* sklepie wole dać 10-20 zł więcej i nie mieć zszarpanych nerwów jestem człowiekiem który łatwo sie wkurza i nie lubię niczego odkładać na potem (no może tylko prace domowe)
    a co do tych kabli itp rozkręciłem teraz wszystko i patrzyłem jakichś oznaczeń i wszędzie gdzie sa jakies wtyczki dźwiękowe znalazłem oznaczenia "in" a nie mogę znaleźć żadnego "out" nie wiem już skąd ten dźwięk ma wychodzić.

Dodano po 10 [minuty]:

slvestr napisał:
    Na karcie ma być wtyczka Audio output. Wepnij taki kabel jak pokazałem w główną płytke tą z tunerem w miejsce gdzie podpinasz kabel od tej mniejszej a drugi koniec do płyty głównej(karty muzycznej w wejscie AUX)
    znalazłem wejście aux in w płycie głównej i chyba w tunerze a raczej jego 2 części daje tu fotke tunera http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eedfb2de7ce76dd7.htmljak by ktoś mógł powiedzieć co to za wejscie co jest oznaczone w kółeczku (przepraszam za jakość fotki) teraz zrobię reseta i bede próbował waszych rad

@edit
    I hu* dalej nie działa...moze to jakis banalny błąd mojego podłączenia a wiec zaczynam na nowo sprawdzać wszystkie połączenia, niech mi ktoś powie te chincze które wkładam do tunera (red i yellow) ich drugi koniec powinien być jak wtyczka od słuchawek czyli mini jack otusz mam takie cóś i wejście mini jacka wsadziłem w niebieski otwór[line in]( został zielony na głośniki i różowy do mikrofonu)czy tą część montażu teoretycznie mam dobrze?
  • Użytkownik obserwowany
    Siema,
    Po ch** wy podpinacie jakiekolwiek kable miedzy kartą TV a dzwiękową ?
    Mam takie same karty (3szt.) i żadnych kabli do nich nie mam podpiętych a mimo to obraz i dźwięk jest...

Poza tym na śledziu są wyprowadzone wejścia fonii i wizji a nie wyjścia więc możecie sobie podpinać...
  • Poziom 9  
    U ciebie jest tylko podpięta wtyczka od kablówki i wszystko działa? masz taki sam model co ja jak tak daj mi sterowniki do niej jak masz btw mam podpiąć żółtą wtyczkę do żółtego wejscia a czarną do czarnego?... juz próbowałem i to nie bardzo działa.
  • Użytkownik obserwowany
    Siema,
    Uźywam ant. naziemnej, żadnych wtyczek nie podpinałem do karty oprócz anteny...
    Odezwij się na maila albo gg to wyśle Ci stery i prog do tej karty.
  • Użytkownik obserwowany
    Siema,
    Myśle, że te złącza są do front panela - nie mam tego śledzia, więc są to jedynie moje przypuszczenia.
  • Poziom 9  
    Jarema napisał:
    Siema,
    Myśle, że te złącza są do front panela - nie mam tego śledzia, więc są to jedynie moje przypuszczenia.
    to masz karte taką jak ja taki sam model ale bez tego "śledzia" i działa wszystko good?
  • Poziom 14  
    Ściągnij ze strony http://members.home.nl/fly2000/download_e.html
    wszystko co potrzebne tj.FLY 2000 TV v2.38 RC2,Polish LCD font file i Polish translation

ściągnij sobie sterownik do karty ze stronki https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...ips+3139&sid=c30f20afb93f7bafb63c14c8981ad7a5

Teraz odinstaluj wcześniej zainstalowane stery do karty.
    Wyłącz kompa.
    Wyjmij kartę TV i włącz kompa.Niech system zobaczy,że nie ma sterów i karty.
    Wyłącz kompa ponownie.Zainstaluj kartę.
    Po włączeniu komp wykryje kartę i będzie szukał sterów.Wskaż miejsce,gdzie masz rozpakowne stery do karty.
    Restart systemu.

Zainstaluj program FLY 2000 TV v2.38 RC2
    Narazie w wersji angielskiej.

W zakładce hardwere wybierz:

Model(manufacturer) MEDION MD 5044 !!!
    HF module będzie Philips FM(Q)1216ME/I H-3 (B/G,D/K,I,L/L)

Wcześniej ustawią się

WDM Video Capture device : Philips Proteus(7134)WDM Video Capture

TV Tuner : PhTVTune

TV Audio Cap7134 TV audio(Proteus)

Crossbar : Cap7134 Crossbar(Proteus)

W zakładce Audio musisz zaznaczyć - use auto de-matrix audio channels for DualFM(A2)

i najważniejsze :

Playback audio stream from internal ADC - Default DirectSound Device.

W zakładce strojenia wybierz : Video - autodetect Audio - DK Nicam

Po wyszukaniu stacji SAVE - to chwilę trwa.

I nie ma bata.Musi działać bez żadnych kabelków,czy śledzia.

Zanim do tego doszedłem musiałem kombinować na różne sposoby,ale działa OK
  • Poziom 9  
    Eureka dzięki pomocy Jarema udało się NAM rozwiązać ten problem innym też dziękuje za pomoc.
    oto sposób na tuner:
    **sciągnij sterowniki i program Tuhttp://rapidshare.com/files/92367208/Fly_2000_tv.rar.html
    wypakuj do na pulpit
    1 Instalujemy fly 2000TV (flysetup.exe ten bez ikonki telewizora).
    2 Menadżerze urządzeń (u mnie był jako kontroler multimediów) usuwamy go(tuner/karta tv) z naszej listy.
    3 Robimy restart komputera.
    4 Po uruchomieniu powinno pokazać się okienko kreatora instalacji sprzętu klikamy tak ze chcemy zainstalować później nas sie zapyta czy ma się połączyć z witryną microsoft.com w celu znalezienia sterowników czy coś tam.. wybieramy opcje ze nie chcemy się łączyć .
    5 Później pojawi nam się okienko z możliwością wybrania ścieżki z której mają być pobrane sterowniki wchodzimy w folder Fly 2000 tv (to coś co ściągnełeś)i wybieramy folder SAA7134(sterowniki).
    6 Teraz cały wnętrze folderu Fly 2000 tv podmieniamy z tym co zainstalowaliśmy (czyli C:\Program Files\FLY2000TV) i tam wklejamy, powinno wyskoczyć okienko czy chcemy zamienić pliki klikamy tak na wszystkie, teraz włączamy program i powinniśmy się cieszyć obrazem i dźwiękiem :) btw u mnie są już ustawione wszystkie ustawienia.
  • Poziom 32  
    Te czarne na małej płytce to prawdopodobnie wyjście do karty muzycznej, a żółte to opcja bo możeż wyprowadzić sygnał s-video np do podłączenia Video bądź TV. Wtykasz tam kabel z większj płytki z żółtego zamiast tego co domyślnie jest wyprowadzany.
  • Poziom 20  
    Ja wciąż czekam na moją kartę. Jak tylko zainstaluje to dam znać.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dostałem mail od sprzedawcy podał mi on link ze stroną ze sterownikami jak byś nie dostał sterów na cd zerknij tu www.serwis.goodchoice.pl
    @edit
    Sprawdziłem stery są dobre ale w programie który dał sprzedawca dscaler nadal nie ma dźwięku wiec polecam fly2000tv.
  • Poziom 20  
    Nie wysłał płyty. Negatyw sie kłania. Narazie wogóle się nie odzywa. Mądry polak po szkodzie. Szkoda, że trafiłem tutaj już po zakupie.

Ale pocieszam się tym, że ja potrzebuję tę kartę głównie do zrzucania filmów z kamery na HDD.

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Dostałem od sprzedawcy następującą wiadomość.
    Myślę, że pomoże ona rozwiązać problem z dźwiękiem.

>>>>>>>>>>>>>>>>>
    Witam

Płyte dośłemy.

W Przy przypadku problemu z dźwiękiem przy tunerze TV Philips nowe sterowniki tuataj:

www.goodchoice.nazwa.pl/site/sterowniki/94_tuner+radio.zip

Niestety kabla audio nie ma w zestawie, ale zazwyczaj jest on dodany do komputera stacjonarnego.

W tunerze,to białe małe gniazdo przy złączu PCI to wyjście audio (licząc od śledzia piny) R_M L_M trzeba połączyć z wejściem karty dźwiękowej i wtedy karta działa bez zarzutu w w98 xp i linuksie. W Dscalerze trzeba ustawić KNC ONE RDS (nie ta, ale działa) i ustawić na nicam pal D/K. Zazwyczaj nie trzeba nic ustawiać w częstotliwościach parametrów dzwięku.

Ustawianie parametrów dźwięku ręcznie:
    W dsalerze działa ,trzeba tylko przełączyć z DK nicam na BG nicam i dżwięk się pojawia .
    Można ręcznie dostroić dźwięk do obrazu, a dźwięk ustawia się suwaniem "Major" (pionowym) w Audio Standard.
    Czasem potrzeba ustawić:SAA7134 Card -> Audio Standard -> Custom Settings... -> tam przesunięcia fazowe na 50uS i ręczne ustawienie przesunięcia nośnej dzwieku.

W przypadku uszkodzenia sterowników lub ich braku,proszę o kontakt na adres:

serwis(malpa)goodchoice.pl

Ewentualnie odwiedzeniu forum internetowego www.elektoda.pl I wybraniu z panelu odpowiedniego działu.

Z wyrazami szacunku
    Piotr
    <<<<<<<<<<<<<
    Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    Siema,
    Odnoszę wrażenie, że problem został już dawno rozwiązany bez użycia jakichkolwiek kabli więc taką poradę można sobie wsadzić do - każdy wie gdzie...
  • Poziom 20  
    Tak, wiem. Ja tylko chce pognębić sprzedającego, bo mnie wk....zdenerwował.
    Dwa razy zapewniał mnie, że płyta jest dołączana a jak jest to już wiemy.
    Sterowniki już pobrałem z tutejszego forum, więc nie ma problemu, ale gościa nękam, aby jednak dosłał mi tę płytę. Zobaczymy, czy jest chociaż na tyle uczciwy.

Tak naprawdę to olałbym tę sprawę, gdybym nie znalazł tego postu na tym forum. Ale widzę, że to nie jest zwykła pomyłka, tylko gość leci w .....kulki.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam
    Ja tez dostałem ten opis od niego jeszcze nie próbowałem ale spróbuje.
    Zgadzam sie z Jarema temat sądzę że temat już został opisany w 1000% i każdemu powinno działać a wiec temat
    ZAMKNIĘTY