Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak obsługiwć Thermo Top C

yeomannn 16 Lut 2008 11:59 1849 1
 • #1 16 Lut 2008 11:59
  yeomannn
  Poziom 1  

  Witam,

  Kupiłem lagunę 2002 z webastem Thermo Top C, sterowanym za pomocą ręcznego nadajnika (zdaje się o nazwie Telestart T80) Chciałem zapytać czy istnieje możliwość, że Webasto w czasie dłuższego postoju (2-3 dni) uruchamia się samoczynnie (czy też jest w stanie jakiegoś czuwania) i powoduje rozładowanie akumulatorów do tego stopnia, że po 2-3 dniach samochodu odpalić nie mogę i musze ładować akumulatory?

  Urządzenie działa poprawnie i gdy uruchamiam je (za pomocą przycisku ON nadajnika) ogrzewa zawsze przez 10 min. Z tego co wyczytałem w instrukcji obsługi jaką dostałem niegdyś w serwisie (a która jest niekompletna) urządzenie można programować w 10 minutowych odstępach czasu (od 10 do 120 min).
  Jak to robić ? I na czym polega to programowanie?
  a) jest to programowanie czasu po jakim włączy się ogrzewanie/wentylacja
  b) jest to programowanie czasu ogrzewania uruchamianego natychmiast za pomocą nadajnika.
  c) jest to programowanie konkretnej godziny (choć w to wątpię gdyż w samochodzie nie mam programatora czasu)

  W jaki sposób sprawdzić czas trwania ogrzewania/funkcji włączenia.
  Jak regulować ten czas (w odstępach 10-120min)
  Jak aktywizować nowy okres ogrzewania?
  W jaki sposób zapisywać to w pamięci?

  Jak ewentualnie wyłączyć (jeśli coś takiego istnieje) automatyczne uruchamianie się urządzenia grzewczego, które powoduje rozładowywanie się akumulatorów?

  Pozdrawiam serdecznie i z góry Dzięki za pomoc!

  0 1
 • #2 17 Lut 2008 09:30
  plozoff
  Poziom 2  

  Witam
  W pana samochodzie ogrzewanie postojowe jest zamontowane w funkcji dogrzewacza (dogrzewa silnik w niskiej temp. bez wiedzy i ingerencji kierowcy) jak rówenież ma możliwość włączenia telestartem na żądanie.

  Jeżeli chodzi o wyłączenie funkcji dogrzewania to nie ma takiej maożliwości (producent w jakimś celu zamontował to urządzenie w pana samochodzie) chyba że bardzo by się pan upierał to trzeba zaingerować w instalcje elektryczną samochodu i przeciąć przewód od czujnika temp. zewnętrznej (własciwy przewód przy kostce sterowań na ogrzewaniu).

  Pytanie tylko czy ma pan w samochodzie ogrzewanie podpięte pod sieć CAN czy nie? bo jeżeli tak to nie ma takiej opcji bo po odcięciu cz. temp będą pojawiały się konflikty.

  Kwestie rozładowywania akumulatora można sprawdzić w łatwy sposób odpinając koskę głównego zasilania ogrzewania (2-pin brąz+czerw) i obserwację czy nadal występuje rozładowywanie. Ewentualnie może pan zmierzyć pobór prądu amperomierzem szeregowo między zaciskiem akumulatora a przewodem.

  pozdrawiam

  0