Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis Westa TC404 skaczący obraz

30 Gru 2003 22:57 1626 7
 • Poziom 20  
  W ww TV obraz podskakuje (w pionie) w różnych odstępach czasu oraz z różną częstotliwością. Temu skokowi towarzyszy proporcjonalnie zanik fonii. Próbowałem sprawdzać napięcia ale są tak szybkie i krótkie skoki, że problem jest stwierdzić czy coś się dzieje z jakimś napięciem, jednakże przy dłuższym ciągłym skakaniu, nic się nie dzieje z napięciami. Dostałem go strasznie piszczącego. Wymieniłem wszystkie elki po pier. i wtór. Stronie , teraz jest OK. Wymieniłem również na płytce od odchylanie oraz w innych różnych miejscach. Poprawiłem lutowania w miejscach podejrzanych również w głowicy i nic. Ręce mi opadają, nie wiem już gdzie dalej patrzyć. Ruszając modułami podczas pracy TV, żadnych rezultatów. Wygląda to tak jakby coś lub jakiś element w różnych odstępach czasu ,,fiksował’’. Proszę o pomoc.
 • Spec od TV
  Miałem kiedyś podobny przypadek, a 'figiel' polegał na tym, że przerywający/zwierający tranzystor (w moim przypadku był to T7)
  w module sterowania włączał - przy włączonym paśmie UHF - dodatkowo pasmo VHF (na moment).

  Najlepsze życzenia NOWOROCZNE !!!
  Andrzej_M
 • Poziom 26  
  Sprawdź może jakiś elektrolit w p.cz. tak miesza.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Sprawdż zasilanie 30V.Oporniki 2W często mają zimne lutowania.
 • Poziom 15  
  jeżeli jest to wersja z modulem met 2040 to zmień r946 z 330 ohm na 270 ohm oraz wstaw rezystor 1.5 mohm między nóżki 7 i 17 tea5115 .dodatkowo na module mh 2031 zewrzyj zworą r 306.jeśli brak met 2040 przerób tylko synchro.
 • Poziom 26  
  Jest to zły sygnał wideo, a sprawa wygląda tak, ze jest zmieniony opornik na 330Ohm na sygnale video lub jest zworaza niego.
  Sprawdz na schemacie drogę z P.cz. dalej i on jest w szeregu do sygnału.
  Jeszcze możesz mieć problem z masą pomiędzy głowicą, pcz a płytą.
 • Poziom 20  
  Dużo czasu zajęło mi sprawdzenie dokładnie wszystkich napięć ale znalazłem jedno dziwnie zachowujące się. Na module MP 2011 (p.cz.) na 11pinie napięcie przyjmowało różne wartości . Mierząc DC względem masy było tam raz OV, raz 2.5V nieraz 3,2V. Obraz jednak nie zmieniał się proporcjonalnie do zmiany napięć. Na 11 pinie natomiast podwieszony jest tran. o oznaczeniu T152. Na oko żadnych zastrzeżeń. Po dokonaniu pomiaru i wlutowaniu go (tr. OK.), problem znikł. Mimo iż nie było widać żadnych zimnych lutów, jednak któraś nóżka nie kontaktowała na ścieżce. Po wlutowaniu otrzymałem stabilne 2,4V. Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Pozdrawiam...
 • Poziom 26  
  Lepiej wymień ten tranzystor.Prawdopodobnie przerywa mechanicznie.