Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Politechnika Poznańska - informacje, opinie, rekrutacja.

Michal19881 21 Mar 2011 18:28 1170478 8296
  • #1261 21 Mar 2011 18:28
    Miramin
    Poziom 11  

Cytat:
    jedna łazienka na 10 osób

Luksus :D My mamy na całe piętro jedną z dwoma prysznicami :D

• Megger
  • #1262 21 Mar 2011 18:46
    Elektronik9
    Poziom 30  

Wiesz, nie jestem do końca przekonany czy 2 umywalki na korytarzu, muszlę klozetową i prysznic można nazwać łazienką. :D

• #1263 21 Mar 2011 20:36
    martyna4444
    Poziom 10  

Ja jednak wybrałabym mieszkanie. Ciężko mi się uczy w hałasie, zwłaszcza, że jak liczę, to... gadam do siebie :) łatwiej mi
    Od kiedy warto zacząć szukać mieszkanie? I w jakich rejonach najlepiej je znaleźć?

• #1264 21 Mar 2011 20:53
    Elektronik9
    Poziom 30  

Zacząć najlepiej już teraz, a szukać najlepiej na Ratajach. :)

Dodano po 6 [minuty]:

martyna4444 napisał:
    Ja jednak wybrałabym mieszkanie. Ciężko mi się uczy w hałasie, zwłaszcza, że jak liczę, to... gadam do siebie :) łatwiej mi

Mam tak samo. Dlatego akademik nie dla mnie. :)

• Megger
  • #1265 21 Mar 2011 20:53
    martyna4444
    Poziom 10  

A jak wygląda cena wynajmu mieszkania, tak mniej więcej? 02.04 znów będę w Poznaniu, i chyba jeszcze potem też.

• #1266 21 Mar 2011 20:54
    Elektronik9
    Poziom 30  

A to zależy, czy chcesz wynajmować pokój 1-osobowy, 2-osobowy, całe mieszkanie itp. Jedynki potrafią i 800zł kosztować (średnio 500-600+rachunki), dwójki już za 300 idzie znaleźć (średnio 400-500+rachunki).

• #1267 21 Mar 2011 20:55
    Miramin
    Poziom 11  

@Elektronik - skoro pokój 3x3,5 z czterema łóżkami i krzesełkiem można nazwać czteroosobowym pokojem, to i takie nazewnictwo nawet samej umywalki ujdzie :D

• #1268 21 Mar 2011 21:00
    Elektronik9
    Poziom 30  

Czteroosobowego pokoju jeszcze nie widziałem, ale w 3-os mieszkałem i powiedziałem nigdy więcej. ;)

Dodano po 3 [minuty]:

Aha i mieszkania najlepiej szukać na http://poznan.gumtree.pl/ dużo ofert mają i samemu można za friko dawać oferty że się szuka/wynajmie.

• #1269 21 Mar 2011 21:01
    martyna4444
    Poziom 10  

Hm... nie no, tak 2-3 osoby wystarczą wg mnie. Trzeba zacząć powoli myśleć. Zwłaszcza, że we wakacje z czasem bywa różnie ;)

Wybaczcie za tyle pytań, ale wolę teraz je rozwiać... mówili o dodatkowych zajęciach z matmy i fizyki we wrześniu? Czy to się wybiera osoby, które tam pójdą? Czy każdy ma możliwość uczestniczenia w nich?

• #1270 21 Mar 2011 21:17
    Elektronik9
    Poziom 30  

Uczestniczyć może każdy, ale niektórzy muszą. U nas było tak, że w pierwszych dniach zajęć robili testy z matematyki i fizyki i osoby, któym słabo poszło były kierowane na te kursy.

• #1271 21 Mar 2011 21:24
    Miramin
    Poziom 11  

A akademik jak stoi tak a'propo? I jak średnio miesięcznie wyżywienie? ;P

Ja jak dotąd zawsze w 4osobowym mieszkałam i w sumie mi taka "okrągła" liczba odpowiada ;)
    Jakie znów zajęcia z matmy? >_>

• Megger
  • #1272 21 Mar 2011 21:24
    martyna4444
    Poziom 10  

To chyba plus, że jest taka możliwość, prawda? Testy... nie cierpię tego słowa. Kurczę, matma to bez problemu, a co do fizyki- raczej nie, jednak w liceum przynajmniej w mojej klasie różnie to bywało. Człowiek się zniechęcał, gdy na 25 osób tylko on potrafił coś wyliczyć.

• #1273 21 Mar 2011 21:50
    Odyn
    Poziom 8  

Jak tak sobie czytam, to aż się zaczynam się bać, czy dostanę się w ogóle na tą polibudę XD.

Dni otwarte były rzeczywiście fajne, może kojarzycie tego dziwoląga, co ubrany był raczej jak na koncert, niż na dni otwarte? Tak mówię o tym czymś z kurtką z ekranem Megadeth, łańcuchem etc. Gdy wpadliśmy do labki wysokich napięć, to się zastanawiałem, na ile skuteczne są ich zabezpieczenia, bo żelaziwa na mnie było, jak jasna cholera XD

Może ktoś mnie oświecić, jakie były progi punktowe na AiR i Elektrotechnikę w zeszłym roku?
    Oczywiście zdaję matmę i fiz na roz. ale to pójdzie mi cieniutko - chodzę do zajefajnego technikum na mechatronikę, ale żadnego przedmiotu nie tłuką nam na rozszerzeniu, cudnie, nie?

• #1274 21 Mar 2011 21:53
    Miramin
    Poziom 11  

Łe. To ja sobie wycieczki w podstawówce z kangura wygrywałam, w gimnazjum jakąś elektronikę, a w liceum zagrożona byłam z matmy i fizyki, nawet na prawno-społeczną miałam specjalizację iść, ale stwierdziłam, że taaaaaki talent z podstawówki, no to mnie siłą nie wezmą i pokończyłam specjalizacje z fizyki i matmy na czwórkach, gdzie z dwóch lat mamy zbiorczą z nich średnią :P Więc nic mi nie mówcie o trudnej fizyce :D Na to po prostu idzie się przestawić, jeśli dużo czasu z nią wystarczająco "romansować" ;)

• #1275 21 Mar 2011 21:58
    Odyn
    Poziom 8  

No ja kangurków nigdy nie wygrywałem XP
    Co do fizyk i matematyk, nie chodzi mi o to, że trudne, czy co, ale ciężko mi się to ogarnia samemu, bez pomocy łopaty kogoś z zewnątrz. Oczywiście, zamiast wziąć sobie korki od początku roku, to mi szkoda kasy było XD
    Tak, czy inaczej wysoko rozszerzeń po prostu nie napiszę. Musiałbym mieć cholernie dużo szczęścia. To nie jest kwestia tego, że mam niską samoocenę, czy co. Po prostu do większej części zadań nie wiem nawet za bardzo jak przysiąść, więc teraz mam rycie bani ogólnie XP

A o podanie progów zeszłorocznych proszę tak, czy siak XD

• #1276 21 Mar 2011 22:05
    Elektronik9
    Poziom 30  

Miramin napisał:
    A akademik jak stoi tak a'propo? I jak średnio miesięcznie wyżywienie? ;P

Ja jak dotąd zawsze w 4osobowym mieszkałam i w sumie mi taka "okrągła" liczba odpowiada ;)
    Jakie znów zajęcia z matmy? >_>

Akademik 300zł 3-os, 290zł 2-os, może się trochę różnić o kilka zł ale ten pułap cenowy.
    A wyżywienie to zależy - czy gotujesz sama, czy chodzisz na stołówkę, czy jesz na mieście gdzieś, obiad dwudaniowy na stołówce to 9,80zł z tego co pamiętam. Jak się samemu gotuje, np. ryż czy pierogi to wychodzi obiad 2-4zł.

• #1277 21 Mar 2011 22:29
    Miramin
    Poziom 11  

Odyn, mam wrażenie, że się polubimy :P Co prawda Ciebie nie kojarzę, ale swój opis umieściłam stronę wcześniej, to może skojarzysz mnie choćby po tym że byłam dość głośno i dość wszędzie :P

Dodano po 20 [minuty]:

Czemu taniej dwuosobówka? .___. *zdziwienie niewspółmierne*

No to nie jest źle. inna sprawa, że brat jak na informatyce był u nas na UZ, to pamiętam, że marudził, że na stołówce nie było czasu jeść w normalnych godzinach i zwykle przepadał mu obiad :P

Odyn - masz jeszcze cały ponad miesiąc na naukę, a są ambitni, co cały materiał w tym czasie przerabiają :P

A do fizyki osobiście polecam baaaardzo "repetytorium dla kandydatów na akademie medyczne i kierunki przyrodnicze" z 2002roku. Praca zbiorowa pod redakcją Andrzeja Persony. Za grosze na allegro, nie jest obszerne specjalnie, a idzie dosłownie cały materiał powtórzyć z przykładami, ćwiczeniami i opisem rozwiązań i oczywiście materiałem wprowadzającym. Jest świetne ;p

• #1278 21 Mar 2011 22:31
    Odyn
    Poziom 8  

Miramin, to całkiem możliwe ;) Ja Cię kojarzę, chyba... czarna koszulka ze skorpionami, prawda? (jeśli tak, to chyba nawet widziałem, jak obskoczyły Cię dziewuchy z matematyki XD)
    Ale zanim zaczniemy się integrować, to wolałbym jednak się tam dostać!
    Liczę na ten niż demograficzny, jaki teraz mamy, tylko nieco mnie zatrwożyła ilość ludzi na dniach.. Duża konkurencja XD

• #1279 21 Mar 2011 22:43
    Keadwen
    Poziom 12  

Elektronik9 powiedz mi jaką specjalizację ty wybierasz?

Pytania do wszystkich:
    1. Ogółem powiedzcie mi czy dużo wykładów jest z prof. Wesołowskim?
    2. Jak to wygląda z ICT (magister po ang.), gdyż planuję właśnie teleinformatykę w przyszłości wybrać. Czy sprzęt laboratoryjny jest Cisco? Czy są dostępne kursy CCNA itp?
    3. Jak to wygląda z dostępnością do laborek po lekcjach? W celach hobbystycznych.
    Jeśli sam coś tam montuję, kombinuję ten sprzęt domowy czasem nie daje tego "efektu pomiarowego".
    4. Zastanawiam się również jak to wygląda z pracą w teleinformatyce po EIT ICT.
    W Polsce brakuje dużych firm, większość rynku to małe przedsiębiorstwa. Nawet jeśli są duże firmy itp., to nie jest to jakiś teren High-Tech. Każda firma z każdej branży potrzebuje specjalistów. Przykładowo Volkswagen P-Ń musi mieć teleinformatyków by tą sieć ktoś ogarnął. Lecz czy z EiT jest podobnie jak w przypadku AiR, że po inżynierce jest "sprzedaż dusz" (jak to powiedział jeden z moich nauczycieli w technikum, a zarazem wykładowca PP), że studenci mogą w ofertach przebierać, a nie szukać byle gdzie.

Do matury jeszcze rok, lecz wybierać trzeba dziś by nie obudzić się zbyt późno. Mam jeszcze dylemat z AiR na elektryku, lecz wydaje mi się, że aspekty telekomunikacyjne są mi bliższe niż automatyka i kierować się będę na to co mi bliższe.

A i jeszcze jedno pytanie, czy czytał ktoś z was może "Cisco. Technologie telekomunikacyjne" - autorstwa B.Dunsmore'a i T.Skandier'a?

• #1280 21 Mar 2011 22:59
    Elektronik9
    Poziom 30  

Miramin napisał:

Czemu taniej dwuosobówka? .___. *zdziwienie niewspółmierne*

No to nie jest źle. inna sprawa, że brat jak na informatyce był u nas na UZ, to pamiętam, że marudził, że na stołówce nie było czasu jeść w normalnych godzinach i zwykle przepadał mu obiad :P

Dwójka taniej bo na tej samej powierzchni mieszkają 2 osoby.
    Prosta kalkulacja:
    pokój 12m^2, wynajem jednej osobie: 600zł, wynajem dwóm osobom: 2*400zł=800zł.

Właścicielowi mieszkania się to bardziej opłaca po prostu.

A co do stołówki, to czasem obiad przepada jak się ma cały dzień zajęcia.

Dodano po 3 [minuty]:

Keadwen napisał:

A dlaczego pytasz, jeśli można spytać? Słyszałeś coś ciekawego na jego temat? Na 1 semestrze są z nim algorytmy obliczeniowe (Matlab), na specjalności Radiokomunikacja parę przedmiotów z nim i na ostatnich latach chyba dla wszystkich Teoria Informacji i Teoria Kodów. To teoretyk, każe się uczyć na pamięć wyprowadzeń wzorów i algorytmów... Mi zbytnio nie podpasował...

• #1281 21 Mar 2011 22:59
    Miramin
    Poziom 11  

Bluzaka w sumie ze skorpionami i koszula ;) Ale tak! Oto był Wielki Zły Myr, jak to mnie już kiedyś mianowano ;] My z tego laboratorium wybyliśmy, bo nic nie było widać, ani słychać, dopiero potem przyszliśmy jak akurat pokazywali jak się świeci świetlówka przez indukcję zasilana ;P

A ja też o niżu słyszałam, ale po tym, co widziałam to przestałam w niego wierzyć ;p

• #1282 21 Mar 2011 23:02
    Elektronik9
    Poziom 30  

Keadwen napisał:
    2. Jak to wygląda z ICT (magister po ang.), gdyż planuję właśnie teleinformatykę w przyszłości wybrać. Czy sprzęt laboratoryjny jest Cisco? Czy są dostępne kursy CCNA itp?
    3. Jak to wygląda z dostępnością do laborek po lekcjach? W celach hobbystycznych.
    Jeśli sam coś tam montuję, kombinuję ten sprzęt domowy czasem nie daje tego "efektu pomiarowego".
    W Polsce brakuje dużych firm, większość rynku to małe przedsiębiorstwa. Nawet jeśli są duże firmy itp., to nie jest to jakiś teren High-Tech. Każda firma z każdej branży potrzebuje specjalistów. Przykładowo Volkswagen P-Ń musi mieć teleinformatyków by tą sieć ktoś ogarnął. Lecz czy z EiT jest podobnie jak w przypadku AiR, że po inżynierce jest "sprzedaż dusz" (jak to powiedział jeden z moich nauczycieli w technikum, a zarazem wykładowca PP), że studenci mogą w ofertach przebierać, a nie szukać byle gdzie.

Do matury jeszcze rok, lecz wybierać trzeba dziś by nie obudzić się zbyt późno. Mam jeszcze dylemat z AiR na elektryku, lecz wydaje mi się, że aspekty telekomunikacyjne są mi bliższe niż automatyka i kierować się będę na to co mi bliższe.

A i jeszcze jedno pytanie, czy czytał ktoś z was może "Cisco. Technologie telekomunikacyjne" - autorstwa B.Dunsmore'a i T.Skandier'a?

Nie chcę się odnosić do wszystkich punktów po kolei to odniosę się zbiorczo:
    jest specjalność Sieci Komputerowe i Akademia CISCO na Wydziale (jako studenci EiT mamy zniżki), także na sieciowca lepszy kierunek niż infa.

3. Ciężko bo musiałbyś się gdzieś wcisnąć a PP tnie koszty zmniejsza liczbę godzin laborek i laboratoria są przepełnione.

• #1283 21 Mar 2011 23:06
    Miramin
    Poziom 11  

Elektronik - napisałeś, że 3 osobowy akademik 300złych, a dwu - 290 ;p

• #1284 21 Mar 2011 23:08
    Elektronik9
    Poziom 30  

Ahhh o akademik chodzi. Pomyliło mi się, na odwrót miało być. ;P Dwójka parę złociszy więcej. Jedynek nie ma.

• #1285 21 Mar 2011 23:20
    Miramin
    Poziom 11  

Tak właśnie pomyślałam, że coś nie tak z tym by odrobinę było ;)
    Uh. Czyli zupełnie na laboratoria w celach hobbystycznych szans nie ma w zasadzie? Kiepskawo. Inna sprawa, że są co najmniej 3 kółka, które chyba swój sprzęt by mogły udostępnić w jakimś stopniu, co? Ewentualnie z ich ramienia chyba można by się starać o dostęp do sprzętu z laboratoriów, co? Znaczy z AiR samego ze 3 przynajmniej, z reszty kierunków nie mam pojęcia, ale chyba da się tak, co Elektronik? ;p

• #1286 21 Mar 2011 23:22
    cavos
    Poziom 9  

Keadwen napisał:

Pytania do wszystkich:

jak juz bylo wspomniane na I semestrze prowadzi on Algorytmy obliczeniowe na podstawie matlaba, później spotkanie z nim dopiero na VII+ semestrze, przedmioty zwiazane z radiokomunikacja i teoria kodow. Teraz mogą być zmiany w prowadzących ze względu na nowy tryb specjalek
    Keadwen napisał:

o magisterkach wypowiadać się zbytnio nie mogę ale sprzęt jest jak najbardziej. Jeżeli wybierzesz specjalizację sieci komputerowe to w zasadzie znaczna częsć materiału przeprowadzanego tam to kurs CISCO. Kursy są dostępne i robione na miejscu, tylko zapłacić
    Keadwen napisał:

kwestia dogadania się z prowadzącymi, jeżeli będą widzieć że w miare *ogarnięty* jesteś to pozwolą, czasem nawet do domu wypożyczą. Jest też możliwość wykonania płytek drukowanych (jakąś hipernowoczesną maszyną) za darmo, tylko dostarczyć schemat i rozmiary aby nie za duże były
    Keadwen napisał:

do volkswagena głównie po znajomości się dostają ludzie (bądź z bardzo dobrymi osiągami bo ich łowców głów jest pełno) i głównie celują w automatyków i inżynieria produkcji zdaje się. Co do firm pokroju plusa, prof. wesołowski powiedział że jeśli już zatrudniają takie osoby to już w trakcie studiów trzeba u nich dębić o staże/praktyki czy jakieś projekty i stwierdzałzę tylko najlepsi tam mogą się dostać... (ale należy brać poprawkę na to co mówi bo jest on dość wysoko mierzącą osobą)
    na specjalce multimedia jest szansa że prof. domański poleci Cię jakiemuś łowcy głow. Polibuda ma również miłą platformę era inżyniera gdzie jest pod dostatkiem ofert pracy, tylko kwestia co człowiek chce
    Keadwen napisał:

znajomy studiuje na AiR i w sumie jego układ i tematyka zajęć znacznie bardziej mi się podoba niż to co jest na EiT, znaczy zajęcia są ciekawsze -> więcej projektów itd.

• #1287 21 Mar 2011 23:29
    Miramin
    Poziom 11  

A po AiR po specjalizacji robotyka zwykle absolwenci po magisterce dostają pracę, czy AiR jest po prostu kolejną, nieco nowocześniejszą przechowalnią dla bezrobotnych? Orientujecie się może?

• #1288 21 Mar 2011 23:36
    cavos
    Poziom 9  

po tegorocznych targach pracy stwierdzam że automatyka i robotyka (w szczególności programowanie PLC), inżynieria produkcji i maszynopochodne są na chodzie
    ale koniec końców, każdy kierunek daje na tyle szeroki wachlarz przedmiotów że po ukończeniu tego kierunku ma się zazwyczaj kilka dróg do wyboru

ah no i oczywiście informatyka (java, C++/#)

• #1289 22 Mar 2011 09:18
    Keadwen
    Poziom 12  

Dlaczego pytam o prof. Wesołowskiego. A tak z ciekawości, ponieważ byłem parę razy na wykładach otwartych EiT z p. Wesołowskim (byłem zawsze sam ;P) i zafascynowało i zmobilizowało to do dalszej pracy. Wykładowca zaraził mnie pasją.

Fajnie, że jest tam sprzęt Cisco i dostępne szkolenia. Jednak w teleinformatyce niezbędne są certyfikaty. Z tego co się orientuję to 8 semestrów Cisco daje też tytuł inżyniera Cisco, lecz, że sieci rozwijają się tak szybko, egzamin należy pisać co dwa lata.

W technikum nauczyciela z AiR i on studentom ogarniętym daje "wejściówkę" na laborkę po godzinach.
    W elektronice i tych aspektach sieciowych bardzo ważny jest kontakt z praktyką. Ja osobiści nie wyobrażam sobie nauki np. układów cyfrowych (flip-flopów, bramek, rejestrów, multiplekserów, demultiplekserów) bez badania ich w praktyce.
    Biorę generator, oscyloskop (nie mam dostępu do analizatora stanów logicznych), scalaka, zasilacz +5 i potwierdzam teorię z praktyką. Sprzęt też nie jest jakiś "wow" bo przy 10MHz te tanie sondy bez tłumika 1:10 i kompensacji tak reagują na pojemność ze hey ;P ale to inna sprawa.

Powiedz mi elektroniku nr9 czy ty jesteś po technikum? jak tak to jakim?

Btw.
    Cavos rzeczy które pokazują na targach są przede wszystkim marketingowe. Taka jest moja opinia, lecz sterowniki i automatyka są wszędzie to prawda.

• #1290 22 Mar 2011 09:32
    cavos
    Poziom 9  

noo, to na zajęciach EiT spotkanie z układami cyfrowymi zakończysz na symulowaniu ich w MultiSim :)

rzeczy marketingowe organizowane na targach pracy organizowanych na polibudzie? Chyba tylko w formie robimy to i potrzebujemy tego tego tamtego :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME