Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Politechnika Poznańska - informacje, opinie, rekrutacja.

Michal19881 17 Aug 2009 04:43 1252975 8319
 • #451
  phx_Polska_001
  Level 10  
  Bez rozszerzonej z matmy nie masz czego szukać na polibudzie. 70% punktów to właśnie matma (na elektrycznym 50%).
  Poza tym 50% z rozszerzenia to jak 125% z podstawy, więc warto próbować.
 • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
 • #452
  eax32
  Level 12  
  Polski podstawowy: 90%
  Ang. podstawowy : 96%
  matematyka rozsz: 74%
  fizyka rozszerz.: 77%

  i byłem 92 / 153 osoby ( z pamięci piszę, więc mogę się trochę pomylić ).

  A punktów rankingowych miałem 822. Ostatnia osoba przyjęta na normalnych zasadach miała 707 punktów, wzór na rezultat rankingowy masz na poprzedniej stronie, więc możesz się nim pobawić i zobaczyć ile z czego powinieneś mieć ;).

  Od siebie dodam tylko, że warto przyłożyć się do j. polskiego, chciałem mieć 50%, miałem szczęście i dostalem więcej, a to dało mi już + 20 punktów w rankingu.

  Pozdrawiam


  edit: jeżeli myślisz o infie na WE, to tam próg wynosił 293,5 punktów. Więc wystarczy, że zdasz jedno rozszerzenie na 30%+
 • #453
  mefist665
  Level 10  
  Z tego co widzę to faktycznie na WiZ nie mam szans ale na WE jak najbardziej. Ja będę zdawał już obowiązkową z matmy i do tego chyba fizykę więc wtedy punktacja moze wyglądać inaczej.
  Elektronika i Telekomunikacja nie wydaje mi sie również złym kierunkiem, tam lista przyjętych jest tylko alfabetyczna ale przy pobierznym przejrzeniu widziałem wyniki <200 puntków :D

  Bez obrazy dla nikogo ale w tym momencie doświadczam na własnej skórze debilizmu naszej oświaty. Po tech inf mam większą informatyczną wiedzę niż 3/4 osób przyjętych na WiZ, ale nie mam szans tam się dostać bo w technikach nie ma matmy rozszerzonej :/ Za to muszę pieprzyć się z nadmiarem historii i geografii.
  Uważam że za tytuł technika powinny być dodatkowe punkty itp

  edit
  Może mi ktoś wytłumaczyć to na przykładzie, bo nie czaję tego

  od roku szkolnego 2007/2008 wynik egzaminu maturalnego w części pisemnej na poziomie podstawowym z przedmiotu, który zdawany był w części pisemnej na poziomie rozszerzonym, ustala się następująco:

  a) dla wyników w przedziale do 29%

  PPODST = 2 PROZ

  b) dla wyników w przedziale od 30%

  PPODST = 0,5 PROZ + 50

  PPODST - wynik egzaminu maturalnego w części pisemnej z przedmiotu na poziomie podstawowym,
  PROZ - wynik egzaminu maturalnego w części pisemnej z przedmiotu, który zdawany był na poziomie rozszerzonym.
 • #454
  phx_Polska_001
  Level 10  
  mefist665 wrote:
  Bez obrazy dla nikogo ale w tym momencie doświadczam na własnej skórze debilizmu naszej oświaty. Po tech inf mam większą informatyczną wiedzę niż 3/4 osób przyjętych na WiZ, ale nie mam szans tam się dostać bo w technikach nie ma matmy rozszerzonej :/
  Witaj w Polsce. Jeszcze 10 lat temu w podstawówkach uczono trygonometrii, a dzisiaj mają zamiar wywalić (o ile już tego nie zrobili) wzory skróconego mnożenia i funkcje liniowe z programu gimnazjum!

  Co do wzoru rankingowego to:
  1. Skopiuj sobie wzór do notatnika i wciśnij CTRL+H
  2. Za PPODST podstaw x, za PROZ y
  3. y masz dane (wynik z rozszerzenia), a x sobie liczysz z tych wzorów
  4. Prościej wyjaśnić nie umiem
 • #455
  mefist665
  Level 10  
  Coś czuję że od września czeka mnie ostre zakuwanie matmy i co gorsza fizyki :|
  Zobaczę jak będzie mi szło z podstawowym, a później ew przesiądę się na rozszerzony. Generalnie na matmie nie mam problemów z umiejętnościami ale brakuje tempa tzn na sprawdzianie czasami potrafię rozwiązać wszystkie/prawie wszystkie zadania ale braknie mi czasu.
 • #456
  eax32
  Level 12  
  Quote:
  Po tech inf mam większą informatyczną wiedzę niż 3/4 osób przyjętych na WiZ

  Odważne stwierdzenie ;). Większość ludzi, którzy tam idą to pasjonaci, którzy już od dawna obrali sobie za cel dostanie się tam. Nikt, kto się interesuje informatyką nie będzie czekał na materiał wykładany w szkole, większość programuje, bo to lubi, a nie dlatego, że w LO nauczyli podstaw pascala.

  Zresztą, zależy też czym dla kogo jest ta informatyka, dla ludzi po technikum bardziej interesującą okaże się pewnie (w wielu przypadkach) ta na WE, bo jest nastawiona bardziaj na stronę sprzętową. Z kolei WIiZ jest praktycznie tylko ukierunkowany na programowanie ( I rok to sama matematyka i przedmioty informatyczne ).

  Fizyki nauczyłem sie sam. Z matury próbnej z operonu miałem całe 12%, kupiłem zbiory zadań i robiłem, po kilka godzin dziennie i przez te pół roku wyniosłem więcej niż przez te 3 lata spędzone w LO. Jak widać dało się, trzeba było tylko chcieć.
 • #457
  mefist665
  Level 10  
  Dlatego napisałem 3/4 bo moim zdaniem przesadzasz że idą sami pasjonaci, sporo ludzi idzie na infę bo to modne, widziałem nawet w jakimś tekscie typu "co studiowac ?" mniej więcej takie zdanie "jeżeli nie wiesz na co składać papiery to wybierz któryś z popularnych kierunków(..) i tu lista od prawa po informatykę."

  Nie chcę nikogo obrażać ale programowanie w liceum ssie. Mam znajomych z profilów mat-inf którzy nie wiedzą co to pętla albo interacja :lol:
  Prawda jest taka że jeżeli ktoś w liceum z własnej woli nie uczył się infy to nie wie nic.
  W technikum miałem min pascala, c++, htmla, liznąłem coś z javy. Do tego dochodzą administracja systemem, sieci komputerowe, grafika, zajęcia specjalizacyjne, office (możecie się śmiać ale prawda jest taka że wszystkim wydaje się że znają go doskonale, a mało osób ma nim jakieś pojęcia) i przeklęte urządzenia - brrr przypomniało mi się jak swego czasu musiałem wiedzieć jakie napięcie jest w każdym przewodzie
  Ale wiesz co może skończmy o tym gadać bo zaraz wywołamy jakąś wojnę LO vs Technikum

  Możesz rzucić nazwy książek z których się uczyłeś fizy?

  ps to zdanie wyrwałeś trochę z kontekstu...
 • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
 • #458
  eax32
  Level 12  
  FIZYKA WYBÓR TESTÓW Tom 1 i 2 - wyd. Medyk ( takie 2 czerwone książki ). Nie sugeruj się całą nazwą, że jest to dla kandydatów na studia medyczne. Jeżeli przerobisz uczciwie cały materiał, nie ma szans na wynik z rozszerzenia poniżej 50%. Wydasz trochę kasy ( koło 60 - 70 zł ), ale warto :)
 • #459
  PseudoRadioelektronik
  Level 10  
  powiem prosto: polit. poznańska wraz z wydzialami technicznymi jest do bani! Warto iść do warszawki.
 • #460
  phx_Polska_001
  Level 10  
  PseudoRadioelektronik wrote:
  powiem prosto: polit. poznańska wraz z wydzialami technicznymi jest do bani! Warto iść do warszawki.

  Dziękujemy za tę konstruktywnie uargumentowaną opinię. Na pewno wiele osób uwzględni ją podczas kształtowania swojego stanowiska na temat uczelni wyższych.
 • #461
  mefist665
  Level 10  
  hmm koleś boi się konkurencji i chce wszystkich wypłoszyć czy co ? :D
 • #462
  interek
  Level 1  
  PILNE!!!!

  Cześć!!
  Szukam dziewczyn z kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa??? :)
  która będzie mieszkać w DS4

  Dodano po 46 [minuty]:

  może dopisze swoje gg 3934945 :) piszcie
 • #463
  kozik000
  Level 2  
  Witam
  Został mi ostatni rok w technikum informatycznym. Chcę iść na "Zarządzanie i inżyniera produkcji". Ale muszę iść zaocznie. Dzięki temu jest łatwiej się dostać? Na maturze planuje pisać tylko to co muszę, czyli matma, polski, angielski na podstawie. Mam jakieś szanse? czy koniecznie muszę jeszcze pisać fizykę lub matme na rozszerzonym?
 • #464
  mundee
  Level 2  
  Wie ktoś może kiedy będą dawać legitymacje studenckie?

  Jest taka promocja internetu w INEI dla studentów.. noo i przy podpisaniu umowy trzeba posiadać właśnie tą legitymacje.. Więc przydałaby się jak najszybciej ;p
 • #465
  Syde_Syrius
  Level 2  
  hej hej ;)

  tak orientacyjnie pytam... ktoś wie może jaki był próg punktowy w tym roku z pierwszego naboru na informatyke na wydziale informatyki i zarządzania na dzienne? ;)

  pzdr :>
 • #466
  Bonq07
  Level 10  
  Sprawdz sobie na stronce politechniki, chwile szukania ale na pewno jest zakładka "progi punktowe", jak nie znajdziesz na głównej to wejdź na wybrany wydział. Pozdro!
 • #467
  r06ert
  Level 25  
  mefist665 wrote:
  Elektronika i Telekomunikacja nie wydaje mi sie również złym kierunkiem, tam lista przyjętych jest tylko alfabetyczna ale przy pobierznym przejrzeniu widziałem wyniki <200 puntków :D

  Widocznie poszła farba że tam nie jest różowo, fajnie i miło :D Ja zdawałem starą maturę, która poszła bardzo dobrze + świadectwo maturalne z paskiem i byłem w połowie listy. :) A teraz słyszałem że nie wiele trzeba żeby się tutaj dostać :) ...gorzej utrzymać ;)
 • #468
  jefrey88
  Level 10  
  Witam, nie chcę zakładać nowego tematu bo chodzi mi o Polibude w Poznaniu. Jestem na II roku na mechanice i i budowie maszyn i po 3,5 wybieram specjalizację, chciałbym mechatronike ale nie wiem czy jest sens, tzn czy nauczę się tam czegokolwiek apropo elektroniki, robotyki itp? słyszałem tylko że jest zbyt mało zajęć na tej specjalności właśnie z elektroniki itp, może ktoś kończył z Was tą specjalność i ma coś więcej do powiedzenia na ten temat?
 • #469
  leonow32

  Level 30  
  Obecnie jestem na 2 roku mechatroniki i są ćwiczenia z elektroniki raz na dwa tygodnie, zero wykładów z elektroniki, zero automatyki, zero robotyki, zero informatyki. Właściwie nie wiem czym różni się ten kierunek od budowy maszyn. No, jest Era inżyniera czyli dodatkowe zajęcia zwykle wieczorem na których jest wymagane 100% obecności. Wszystko co umiem z elektroniki nauczyłem się sam.
 • #470
  jefrey88
  Level 10  
  Dodam jeszcze że jeden z wykładowców mówił że najgorszym inżynierem jest mechatronik-nic nie umie ani z mechaniki ani z elektroniki... także muszę się dowiedzieć jak to jest na tej specjalności żeby później nie żałować :P
 • #471
  r06ert
  Level 25  
  Cokolwiek byś nie wybrał to i tak można sobie to rozbić o kant tyłka jeżeli sam nie będziesz coś działał w tym kierunku. Uważam że specjalizacje mają tylko większy sens w przypadku uniwersytetów medycznych. W pozostałych przypadkach na różnych specjalkach uczą tylko różnych pierdół, ale zawsze pierdół. :)
 • #472
  waldek1922
  Level 2  
  Witam kolegów. Jestem uczniem 4klasy technikum elektronicznego i mam zamiar wybrać Politechnikę Poznańską na dalszą drogę mojej edukacji. Matme i fiza na rozsz piszę na ok 40-50% angielski na próbie miałem 74% a polski 40%. Jest szansa aby z takimi wynikami dostać sie na elektrotechnikę lub elektronikę i telekomunikację?? O mechatronice raczej nie myśle bo z tego co się słyszy to tam ciężko się dostać.

  Pozdrawiam i liczę na odpowiedź :)
 • #473
  leonow32

  Level 30  
  Sorry za to określenie, ale na większość kierunków każdy idiota się dostanie. Uczelnia dostaje kasę za każdego studenta, sale wykładowe są duże więc biorą wszystkich jak leci, co nie znaczy że wszyscy kończą. Na fizykę techniczną próg punktowy parę lat temu był 120 na 2000!!! Ale ponoć kierunek kończy kilkanaście osób.
 • #474
  jefrey88
  Level 10  
  Tak jak wyżej kolega leonow32, z dostaniem się nie ma większego problemu,
  gorzej się utrzymać
 • #475
  waldek1922
  Level 2  
  Witam. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie polibudy. Mianowicie słyszałem coś o stypendium tylko nie wiem jak sie nazywa ale mniej więcej polega to na tym, że ma zachęcić uczniów szkół średnich do uczęszczania na polibudę.
  Wie ktoś moze o co w tym dokładnie chodzi i jakie muszą byc spełnione warunki aby otrzymywac takie stypendium??? Pozdrawiam :)
 • #477
  JacaCaca
  Level 1  
  Witam Wszystkich
  Mam jeden ciekawy problem odnośnie mego przyszłego studiowania na Politechnice Poznańskiej. Otóż będę ubiegać się o miejsce na wydziale energetycznym. Moje pytanie. Czy z matmą rozsz. na poziomie 60-70% i fizyką podst. na poziomie ok 80% zdołam dostać się na ten kierunek? (mam dylemat bo mogę jeszcze zmienić do 7 lutego fizykę podst. na rozszerzoną i nie wiem czy jest sens ostro do niej zakuwać) Polski i Angielski tak na 70% i Matmę podst. na 70-80%.
 • #478
  Mytol
  Level 10  
  Z tego co się orientuję to na PP nie ma Wydziału Energetycznego :) Jest za to Elektryczny na którym jest kierunek Energetyka :) Dodam jeszcze, że z tego co zauważyłem przez te lata, nabór to jedna wielka kpina. Dostają się osoby, które mają po 60 pkt. na 1000 możliwych...i jeszcze prowadzony jest II, a nawet III nabór. Władze przyjmują 300 osób na kierunek, a po I sesji zostaje 100...więc powiem tak, im bardziej przyłożysz się do matury tym łatwiej ci będzie później...
 • #479
  DJ Volt
  Level 25  
  Mytol wrote:
  Z tego co się orientuję to na PP nie ma Wydziału Energetycznego :) Jest za to Elektryczny na którym jest kierunek Energetyka :) Dodam jeszcze, że z tego co zauważyłem przez te lata, nabór to jedna wielka kpina. Dostają się osoby, które mają po 60 pkt. na 1000 możliwych...i jeszcze prowadzony jest II, a nawet III nabór. Władze przyjmują 300 osób na kierunek, a po I sesji zostaje 100...więc powiem tak, im bardziej przyłożysz się do matury tym łatwiej ci będzie później...


  Ale w czym problem? Idioci odpadną, a kasa po nich zostanie. Same plusy.
 • #480
  Elektronik9
  Level 30  
  Problem w tym, że niektórzy idioci jakoś się prześlizgują na ściąganiu, oszustwach i innych krętactwach...

  Jakby od początku przyjęli 100 najlepszych, to by tego nie było.