Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Politechnika Poznańska - informacje, opinie, rekrutacja.

Michal19881 23 Jul 2012 19:49 1267114 8319
Optex
    hinatka3991
    Level 10  
    Quote:

gdzie jest wniosek o te stypendium socjalne, bylbym wdzieczny za odpowiedz

w wydziale fizyki technicznej Pani mi powiedziała, że wniosek o socjalne można pobierać dopiero w październiku w wydziale, wtedy też pojawi się więcej informacji odnośnie tego
  • Optex
    barteqq91
    Level 11  
    marzyciel21 wrote:
    marza12 wrote:
    te listy są polecone czy zwykłe?

niestety chyba zwykle

polecone lecą :)

jahb wrote:
    Mam pytanie, może wiecie coś o tym. Dostałem sie w II naborze na fizyke techniczna. Podczas rejestracji aplikowalem na 3 kierunki i na żaden z nich sie nie dostałem. Czy jeśli chciałbym przenieść się na mechatronike, a patrzyłem, że zmieściłbym się spokojnie w limicie punktowym jest jeszcze jakaś szansa na to i co musiałbym zrobic?

To już nie ma znaczenia czy zmieściłbyś się w limicie. Jeśli nie aplikowałeś w 1 turze na mechatronikę, to nawet nie masz od czego się odwoływać. Mógłbyś jedynie się przenieść (ale z tego co wiem to można to robić po roku). Ale zawsze warto upewnić się, i spytać osobiście kogoś z dziekanatu.
    anwil_wlc
    Level 2  
    Witam. Mam pytanie do osób studiujących elektrotechnikę na PP. Mam zamiar kupić laptopa i chciałbym się dowiedziec czy bd on potrzebny do wykonywania jakiś schematów, projektów w pózniejszych latach ? Czy wystarczy mi taki w granicach 1900-2300 zł czy inwestować juz w cos lepszego ? Pozdrawiam
  • Optex
    M_D_M
    Level 12  
    Up, dziwne pytanie. Samym laptopem raczej żadnych schematów nie będziesz rysować (skąd taki pomysł?!). Za pewne przyda się praca z oprogramowaniem do projektowania i jakichś symulacji ale w zupełności wystarczy przeciętny komputer z dwurdzeniowym procesorem i 2GB pamięci RAM. Za 1900 kupisz już obecnie dobre, wydajne komputery więc nie widzę powodu do przebijania jeszcze tej granicy.
    PawloHT
    Level 12  
    A właśnie jak wygląda sprawa z laptopem na zajęciach/wykładach? Korzysta się z nich czy nadal notuje się wszystko w zeszytach? Ogólnie laptop/netbook się przydaję? Pytam bo słyszę różne opinie... Nie koniecznie od osób, które studiują.
    Pozdro!
    M_D_M
    Level 12  
    Jestem więcej jak pewien, że notowanie na komputerze jest mniej efektywne choćby w kontekście składu tekstu.
    marzyciel21
    Level 11  
    hinatka3991 wrote:
    Quote:

gdzie jest wniosek o te stypendium socjalne, bylbym wdzieczny za odpowiedz

w wydziale fizyki technicznej Pani mi powiedziała, że wniosek o socjalne można pobierać dopiero w październiku w wydziale, wtedy też pojawi się więcej informacji odnośnie tego

dzieki za info:)
    W4ddup
    Level 14  
    anwil_wlc wrote:
    Witam. Mam pytanie do osób studiujących elektrotechnikę na PP. Mam zamiar kupić laptopa i chciałbym się dowiedziec czy bd on potrzebny do wykonywania jakiś schematów, projektów w pózniejszych latach ? Czy wystarczy mi taki w granicach 1900-2300 zł czy inwestować juz w cos lepszego ? Pozdrawiam

Na pierwszym roku przydaje się z pewnością w pierwszym semestrze na Historii Sztuki, bo wygodnie się na nim gra lub ogląda filmy ;)

A tak serio to w pierwszym semestrze mieliśmy do oddania jedno sprawozdanie z Inżynierii Materiałowej, a w drugim było już trochę więcej - 4 sprawozdania z Teorii Obwodów, 3 z Fizyki. Musisz zdecydować czy Ci jest potrzebny, a jak tak to poszukaj modelu z 2 kartami graficznymi (integrowana i dedykowana) oraz dobrą pracą na baterii (min. 6h). Systemem operacyjnym się nie musisz przejmować, bo jako student będziesz miał dostęp do MSDAA, a tam jest trochę Windowsów do wyboru ;D

PawloHT wrote:
    A właśnie jak wygląda sprawa z laptopem na zajęciach/wykładach? Korzysta się z nich czy nadal notuje się wszystko w zeszytach? Ogólnie laptop/netbook się przydaję? Pytam bo słyszę różne opinie... Nie koniecznie od osób, które studiują.
    Pozdro!

Na dobrą sprawę notuje się w zeszytach. W 1. semestrze oczywiście ćwiczenia z Teorii Obwodów, Matmy i Fizyki. Opcjonalnie wykłady z matmy (jeśli nadal będzie prof. Rempulska). W drugim semestrze to ponownie Teoria Obwodów, Matma, Fizyka i dochodzi Informatyka (wykłady, w 1. semestrze można robić zdjęcia), Metody Numeryczne (wykłady i być może laborki - zależy z kim masz). I to chyba na tyle :D
    marzyciel21
    Level 11  
    W4ddup wrote:
    anwil_wlc wrote:

Na pierwszym roku przydaje się z pewnością w pierwszym semestrze na Historii Sztuki, bo wygodnie się na nim gra lub ogląda filmy ;)

A tak serio to w pierwszym semestrze mieliśmy do oddania jedno sprawozdanie z Inżynierii Materiałowej, a w drugim było już trochę więcej - 4 sprawozdania z Teorii Obwodów, 3 z Fizyki. Musisz zdecydować czy Ci jest potrzebny, a jak tak to poszukaj modelu z 2 kartami graficznymi (integrowana i dedykowana) oraz dobrą pracą na baterii (min. 6h). Systemem operacyjnym się nie musisz przejmować, bo jako student będziesz miał dostęp do MSDAA, a tam jest trochę Windowsów do wyboru ;D

PawloHT wrote:
    Pozdro!

Na dobrą sprawę notuje się w zeszytach. W 1. semestrze oczywiście ćwiczenia z Teorii Obwodów, Matmy i Fizyki. Opcjonalnie wykłady z matmy (jeśli nadal będzie prof. Rempulska). W drugim semestrze to ponownie Teoria Obwodów, Matma, Fizyka i dochodzi Informatyka (wykłady, w 1. semestrze można robić zdjęcia), Metody Numeryczne (wykłady i być może laborki - zależy z kim masz). I to chyba na tyle :D

bede studjowal edukacje techniczno informatyczna i mam takie pytanie Co to jest MSDAA??
    barteqq91
    Level 11  
    Quote:

Laptop warto brać na wykłady. Zawsze można fifkę sobie pyknąć ;)
    Poza innymi rozrywkami raczej nie będzie Ci potrzebny.

Quote:
    bede studjowal edukacje techniczno informatyczna i mam takie pytanie Co to jest MSDAA??

MSDAA jest to program Microsoftu dla studentów. Za jego pośrednictwem dostajesz dostęp do darmowego oprogramowania od Microsoftu np. Windows itd. (Nie ma jedynie Offica) Bardzo przydatne.

Dodano po 4 [minuty]:

Quote:

Bez sensu. Po co mu model z dwoma kartami graficznymi? Uwierz mi że lapki z 2 kartami to jest totalne nieporozumienie. Wystarczy 1 dedykowana.
    yoddha35
    Level 10  
    Jako, że nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie, chciałbym zadać je jeszcze raz. Od jakiego działu matematyki zaczynają się studia na I semestrze elektrotechniki ?
    marzyciel21
    Level 11  
    barteqq91 wrote:
    Quote:

Laptop warto brać na wykłady. Zawsze można fifkę sobie pyknąć ;)
    Poza innymi rozrywkami raczej nie będzie Ci potrzebny.

Quote:

MSDAA jest to program Microsoftu dla studentów. Za jego pośrednictwem dostajesz dostęp do darmowego oprogramowania od Microsoftu np. Windows itd. (Nie ma jedynie Offica) Bardzo przydatne.

Dodano po 4 [minuty]:

Quote:

Bez sensu. Po co mu model z dwoma kartami graficznymi? Uwierz mi że lapki z 2 kartami to jest totalne nieporozumienie. Wystarczy 1 dedykowana.

czyli jesli kupie laptopa bez windowsa to bede mial mozliwosc wgrania tego systemu , gdzie mozna to zrobic w BOSS ?, w jakim miejscu [jestem ciekawy bo pierwszy raz o czym s takim uslyszalem]
    M_D_M
    Level 12  
    Zaczną się albo od analizy (od ciągów i ich analizy za pewne) albo od algebry (zespolone, macierze).
    barteqq91
    Level 11  
    Quote:
    czyli jesli kupie laptopa bez windowsa to bede mial mozliwosc wgrania tego systemu , gdzie mozna to zrobic w BOSS ?, w jakim miejscu [jestem ciekawy bo pierwszy raz o czym s takim uslyszalem]

Tak, oczywiście. Musisz ściągnąć płytkę z windowsem z MSDNAA i ją zbootować.
    Kupując komputer/laptop bez windowsa są tańsze przeważnie o 400zł. Sam kupiłem laptopa bez Windowsa za 2000zł (normalnie kosztował prawie 2500) a oprogramowanie ciągnę z PP ;)
    W4ddup
    Level 14  
    barteqq91 wrote:

Przydaje się możliwość wydłużenia pracy na akumulatorze. Sam mam i jestem bardzo zadowolony z takiej możliwości.

yoddha35 wrote:
    Jako, że nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie, chciałbym zadać je jeszcze raz. Od jakiego działu matematyki zaczynają się studia na I semestrze elektrotechniki ?

Liczby zespolone. Potem są granice, pochodne, całki, szeregi, macierze, geometria analityczna, funkcje wielu zmiennych, równania różniczkowe i całki wielokrotne.

marzyciel21 wrote:

Logujesz się przez konto studenckie, ściągasz i instalujesz. Zablokowali Ci możliwość korzystania z Google, że nie wyszukujesz odpowiedzi na pytania? :D
    M_D_M
    Level 12  
    Na elektrotechnice też macie jeden zbiorczy przedmiot Matematyka czy przykładowo algebra i analiza jako osobne przedmioty?
    Elektronik9
    Level 30  
    anwil_wlc wrote:

Matlab pójdzie przecież na wszystkim. :) Autocady i inne cuda to nie wiem, ale raczej jakichś dużych wymagań nie mają.
    kibellos
    Level 14  
    Jeśli chodzi o laptopy na wykładach, to dużo zależy od wykładowcy. Są tacy którzy mają to gdzieś, inni wyrzucają nawet z sali za to ;)
    Elektronik9
    Level 30  
    PawloHT wrote:

Owszem, można chodzić na wykłady czy inne zajęcia z laptopem i notować w ten sposób, ale praktycznie nikt tak nie robi. Po prostu wygodniej ręcznie w zeszycie. Zwłaszcza, jak masz jakieś rysunki, schematy, wzory... Wszystko, co wykracza poza standardowe znaki ASCII... :)

Dodano po 1 [minuty]:

kibellos wrote:
    Jeśli chodzi o laptopy na wykładach, to dużo zależy od wykładowcy. Są tacy którzy mają to gdzieś, inni wyrzucają nawet z sali za to :wink:

Też racja, lepiej nie ryzykować. Niektórzy krzywo na to patrzą.

Dodano po 1 [minuty]:

M_D_M wrote:
    Jestem więcej jak pewien, że notowanie na komputerze jest mniej efektywne choćby w kontekście składu tekstu.

No dokładnie, przecież szybciej, sprawniej i wygodniej w zeszycie notować ręcznie.
    W4ddup
    Level 14  
    M_D_M wrote:
    Na elektrotechnice też macie jeden zbiorczy przedmiot Matematyka czy przykładowo algebra i analiza jako osobne przedmioty?

Tylko Matematyka. Wszystko jest zresztą wypisane na NOVA (karta ECTS dostępna na stronie wydziału). W tym roku prawdopodobnie zmieni się prowadząca wykłady z Matematyki - były wieści, że prof. Rempulska już nie będzie prowadziła zajęć. Mówi się o dr Skorupce, lecz uprzedzam, że to są tylko informacje przekazywane przez usta studenckie. ;)
    barteqq91
    Level 11  
    Quote:
    No dokładnie, przecież szybciej, sprawniej i wygodniej w zeszycie notować ręcznie.

A jak nie, to możesz zawsze uśmiechnąć się do ładnej koleżanki po notatki ;)
    Ja chodziłem na wykłady, ale rzadko notowałem.. Miałem od tego swoich asystentów :D Gorzej jak to zamawiany kierunek :P
    marzyciel21
    Level 11  
    mam bardzo wazne pytanie jak wiele wynosza stypendia socjalne na politechnice ,wiem ze to zalezy od dochodow ale chcialbym wiedziec na jak wiele mozna liczyc [przy niskich dochodach na jednego czlonka rodziny w okolicy 450zł]
    W4ddup
    Level 14  
    barteqq91 wrote:
    Quote:

Ja chodziłem na wykłady, ale rzadko notowałem.. Miałem od tego swoich asystentów :D Gorzej jak to zamawiany kierunek :P

Z drugiej strony warto się dowiedzieć od starszych roczników, na których przedmiotach warto notować, które sobie odpuścić itp. Czasami szkoda czasu i tuszu :D
    viciash
    Level 10  
    barteqq91 wrote:
    Quote:

po pierwsze musza byc kolezanki, a po drugie ładne :D
    gracu93
    Level 14  
    studiuje ktoś z Was zaocznie ? bo jestem zainteresowany studiami zaocznymi i chciałbym poznać opinie
    Jeesek
    Level 12  
    Jak jest z jedzeniem na stołówce? Smaczne, idzie się najeść? :D
    Polecacie jakieś ciekawe miejsca gdzie można się dobrze najeść za stosunkowo niewielkie pieniądze?
    Elektronik9
    Level 30  
    Jedzenie na stołówce jest ok, idzie się najeść, ale jest tam bardzo drogo (ok. 11zł za obiad dwudaniowy i to w abonamencie). Polecam Tropico na Kórnickiej http://www.pizzatropico.eu/ - obok przystanku Politechnika. Są tam świetne pozycje (np. podwójne hot-dogi czy mega smaczne kebaby) za niewielką cenę. Poza tym na Rondzie Rataje masz Freszbar http://freszbar.pl/ i Pinokio (spaghetti). W budynku wydz. elektrycznego na Piotrowie w przyziemiu jest bar KoKo, ale nie polecam. Ostatnio jak dostałem zapiekankę to ser (to był ser?) przypominał jakąś folię i ohydne to było.
    Jest jeszcze punkt w Centrum Wykładowym na Berdychowie gdzie można zakupić zapiekankę itp. Ale to polecam na szybko w przerwie między wykładami.

Generalnie na studencką kieszeń to Tropico, Freszbar, Pinokio. W tych punktach za 5-8 zł idzie się napchać do syta. Stołówka wychodzi 2 x drożej.

Dodano po 8 [minuty]:

W Freszbarze zjesz fajne potrawy (np. tradycyjne poznańskie plendze - czyli placki ziemniaczane), smaczne naleśniki i inne dania. przejrzyj menu.

W Pinokio za ok. 5zł (a może mniej nawet? nie pamiętam) masz małą porcje spaghetti którą idzie się spokojnie najeść.

Dodano po 1 [minuty]:

Mogę polecić jeszcze bary mleczne rozsiane po całym Poznaniu gdzie za kilka złociszy też najesz się do syta, problem jest taki, że nie ma żadnego blisko polibudy, do najbliższego trzeba dojechać tramwajem na Podgórną albo na Plac Cyryla Ratajskiego.
    rybazhp
    Level 11  
    słuchajcie jak mysliscie lepiej jest zawieść odwołanie osobisice do dziekanatu czy lepiej wysłac pocztą ?

ps. do poznania mam prawie 200km