Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Politechnika Poznańska - informacje, opinie, rekrutacja.

Michal19881 30 Cze 2013 19:33 1242745 8319
    kibellos
    Poziom 14  
    tak jak kolega wyżej napisał - próg na elektrotechnice jest jednym z niższych na polibudzie i z 650pkt dostaniesz się bez problemu. z utrzymaniem też nie będziesz mieć problemu. mam kolegę na Elektrotechnice, który swoja przygodę z wszelką elektryką rozpoczął na studiach i radzi sobie ;) a jeśli ty już masz jakieś doświadczenie w tej materii - to z pewnością dasz radę.
  • PCBwayPCBway
    peacemaker pl
    Poziom 9  
    oo dzięki ziomek informacje przydadzą się. A jak to z tą fizyką dowiedziałem się, że trwa tylko pierwszy semestr i wcale nie jest taka trudna wiesz może coś o tym?
    Pitercuber
    Poziom 9  
    Siemka, też się wybieram w tym roku na Politechnikę Poznańską, na AiR (WI). Ale pytanie mam odnośnie rekrutacji, mianowicie chodzi mi o zdjęcie w wersji cyfrowej - czy muszę iść do fotografa i wgrać zdjęcie do końca rejestracji (czyli do środy), czy mogę później? :D
    tookiest
    Poziom 8  
    witam jakie progi były rok temu na:
    Budownictwo
    Mechatronika
    AiR
    hassan14
    Poziom 11  
    peacemaker pl napisał:
    oo dzięki ziomek informacje przydadzą się. A jak to z tą fizyką dowiedziałem się, że trwa tylko pierwszy semestr i wcale nie jest taka trudna wiesz może coś o tym?

Fizyka jest w pierwszym i drugim semestrze. Co do poziomu trudności to faktycznie nie są zbyt trudne, ja osobiście nie byłem najlepszy z fizy w liceum a mimo to w pierwszym semestrze egzamin napisałem na 4 a w drugim na 4,5. Jak będziesz miał jeszcze pytania odnośnie Elektrotechniki to pisz :)
  • PCBwayPCBway
    Footman
    Poziom 9  
    Siema, ponowie pytanie kolegi wcześniej. Jak z progami na AiR na WI w zeszłym roku?
    Moje wyniki z matur to:
    Matma podstawa 96%
    Matma rozszerzenie 74%
    Polski podstawa 70%
    Angielski podstawa 100%
    Razem daje to 336 + 259 + 35 + 50 = 680pkt.
    Dałem AiR na pierwszy wybór. Niby dwa lata temu progi były ledwo ponad 500, ale tutaj już ktoś wspominał o 600 w zeszłym roku, a w tym roku matury ponoć jeszcze łatwiejsze. Orientuje się ktoś w tych progach?
    W ogóle czemu nie ma oficjalnych progów z zeszłego roku?
    Tentej
    Poziom 10  
    Czy składał może ktoś oświadczenie woli (jeśli wpłata nie wpłynęła, bądź status w Ksantypie nie jest zaktualizowany, trzeba takie podanko złożyć) w tym, albo w poprzednich latach? Nie wiecie może czy można złożyć je elektronicznie czy muszę jutro jechać i złożyć je osobiście? Napisałem do PP, ale odpowiedzi brak, może Wy będziecie wiedzieć. :)
    Mhmmm
    Poziom 11  
    Footman napisał:
    Siema, ponowie pytanie kolegi wcześniej. Jak z progami na AiR na WI w zeszłym roku?
    Moje wyniki z matur to:
    Matma podstawa 96%
    Matma rozszerzenie 74%
    Polski podstawa 70%
    Angielski podstawa 100%
    Razem daje to 336 + 259 + 35 + 50 = 680pkt.
    Dałem AiR na pierwszy wybór. Niby dwa lata temu progi były ledwo ponad 500, ale tutaj już ktoś wspominał o 600 w zeszłym roku, a w tym roku matury ponoć jeszcze łatwiejsze. Orientuje się ktoś w tych progach?
    W ogóle czemu nie ma oficjalnych progów z zeszłego roku?

Nie panikuj synu, dostaniesz się.

Tentej napisał:
    Czy składał może ktoś oświadczenie woli (jeśli wpłata nie wpłynęła, bądź status w Ksantypie nie jest zaktualizowany, trzeba takie podanko złożyć) w tym, albo w poprzednich latach? Nie wiecie może czy można złożyć je elektronicznie czy muszę jutro jechać i złożyć je osobiście? Napisałem do PP, ale odpowiedzi brak, może Wy będziecie wiedzieć. :)

Kiedy wpłaciłeś? Bo mi bank zrealizował przelew dopiero dziś (prawdopodobnie w nocy), a o 14 miałem już info że zapłacone.
    pola1994
    Poziom 8  
    Ja wpłaciłam wczoraj i dziś już mam wpłacone. Orientuje się ktoś jaki próg był w tamtym roku na inżynierie biomedyczną i na zarządzanie i inżynieria produkcji?
    Pitercuber
    Poziom 9  
    Siemka, wybieram się na AiR, ale jeszcze ostatecznie nie zdecydowałem na jakim wydziale chcę studiować. Na oba raczej się dostane bo bardzo dobrze poszły mi matury z matematyki, ale gorzej z fizą bo podstawa tylko 56%. Czy nie umiejąc programować poradzę sobie na wydziale informatyki? Czy lepiej wybrać WE, chociaż z fizyką też u mnie nie zaciekawię.
    barca94
    Poziom 10  
    Nie wiecie kiedy będzie jakieś info o kierunkach zamawianych?
    Przecież jeszcze tylko 2 dni do końca rejestracji.
    dewski
    Poziom 11  
    Słyszałem, że nasz kochany rząd skończył z kierunkami zamawianymi, ponieważ projekt przyniósł ogromne straty...
    Mhmmm
    Poziom 11  
    Takie czysto teoretyczne pytanie, czy jest możliwość po 2 semestrach (roku) przeniesienie z poznańskiej na politechnikę warszawską?
    barca94
    Poziom 10  
    Myślę, że możesz się przenieść, o ile przedmioty się w miarę pokryją lub ew. będziesz mógł nadrobić inne. Nie wiem czy nie wymagają też jakiejś określonej średniej. :)
    stachu193
    Poziom 8  
    To ja może zapytam jeszcze raz, bo niestety nie dostałem odpowiedzi:

1) Jak jest na PP ze studiowaniem drugiego kierunku, jeżeli studiuje już coś na innej uczelni? Jest możliwość dostania indywidualnej organizacji studiów czy muszę się sam starać o przekładanie zajęć u prowadzących itp? Jak w ogóle wykładowcy na to patrzą?

2) Studiuje ktoś z Was ZiIP? Ciężko jest?
    barca94
    Poziom 10  
    Hej!
    Znalazłem info odnośnie kierunków zamawianych i okazuje się, że na PP w tym roku żaden kierunek nie jest zamawiany... Z politechnik jedynie Śląska, Krakowska, no i AGH maja w tym roku kierunki zamawiane.
    Co wy na to?
    Footman
    Poziom 9  
    Życie, państwo wycofuje się z kierunków zamawianych. Z tego co wiem, to w Poznaniu kierunki zamawiane są tylko na UAM - Matematyka, Informatyka i Chemia.
    Michuu1994
    Poziom 8  
    Witam czy mając 607 pkt dostanę się na Energetykę? pozdrawiam
    dewski
    Poziom 11  
    Maturzyści! :D
    Czy na Ksantypie zmienił Wam się znaczek o przyjęcie opłat rekrutacyjnych? Bo podobno dzisiaj miało się to zmienić automatycznie, ale u mnie jakoś nic...
    WatCh3r
    Poziom 9  
    Termin jest do dzisiaj, więc powinno zmienić się jutro.
    barca94
    Poziom 10  
    Chodzi Ci o ten czerwony krzyżyk? On zmieni się dopiero wtedy kiedy dostaniesz się na jakiś konkretny wydział czy kierunek. ;)
    dewski
    Poziom 11  
    Tak, chodzi mi o tym czerwony krzyżyk. :D
    Tylko, że nad nim jest napis: "czy opłacony przez system", a nie "czy przyjęty na studia". :D
    barca94
    Poziom 10  
    Chodzi o to, że on się zamieni na ptaszka, jeżeli będzie wiadomo na jaki wydział pójdziesz... Wtedy pieniądze wpłyną na określony wydział...
    Najważniejsze jest to, żebyś miał pieniądze tam gdzie jest napisane : środki wpłacone na indywidualne konto. Jeżeli masz, to wszystko jest ok. ;)
    dewski
    Poziom 11  
    Dobra, to w takim razie bardzo dziękuję za info. uspokoiłeś mnie, bo już myślałem że coś jest nie tak. Piwo Ci. :D
    obi2exe
    Poziom 9  
    Witam. Szybkie zadanie:)
    70% polski
    92% mata
    95 angol
    56 infa
    Wszystko podstawa. Wezmą na AiR(wi)??
    obi2exe
    Poziom 9  
    O lol, tak to jest jak w szkole ma się podstawową matmę. Złożyłem ale cudów się nie spodziewam.
    Tana
    Poziom 9  
    Kiedy będą wyniki rekrutacji? 8 lipca czy wcześniej?
    WatCh3r
    Poziom 9  
    Maturka:
    Pol / Ang / Matp / Matr / Geop
    60 / 100 / 90 / 66 / 46
    Planuję MiBM, ale myślę nad AiR, myślicie że z takimi wynikami tylko na WE?