Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Politechnika Poznańska - informacje, opinie, rekrutacja.

Michal19881 12 Cze 2014 00:14 1220407 8319
    jestemtrollem
    Poziom 15  
    bonus153624 napisał:
    Hej, mam małe pytanko, czy mając takie wyniki z matury (szacunkowo) dostałbym się na informatykę na wydziale informatyki?
    język polski (podst) 40%
    język angielski (podst) 90%
    matma (podst) 90%
    matma (rozszerzenie) 70%
    infa (rozszerzenie) 85%

Przeliczajcie na punkty według wzoru obowiązującego dla danego kierunku. Tak będzie łatwiej oszacować.
  • Fabryka Prądu
    Jakub1331
    Poziom 7  
    Bez najmniejszego problemu.
    Wg wzoru masz 812,5pkt. To jest wynik z którym możesz być pewien, że się dostaniesz :)
    Joaquin
    Poziom 8  
    Mam pytanie, po niezaliczonym semestrze zimowym 2013/2014 otrzymałem list o skreśleniu z listy studentów, zatem udałem się ostatnio do dziekanatu wydziału Informatyki, aby odebrać papiery (gdyż zamierzam startować w tegorocznej rekrutacji). Pani w dziekanacie powiedziała mi, że dokumentów generalnie już nie wydają, gdyż dostarczaliśmy tylko ich kopie i jedyne co mi może wydać to moje zdjęcia. Spytałem też jak to jest z tą rekrutacją, czy jak złożę papiery na ten rok akademicki to czy nie będzie się to liczyło jako drugi kierunek - odpowiedź była, że nie. Chciałbym się upewnić czy rzeczywiście tak jest i czy na spokojnie mogę wybierać kierunki na ksantypie i złożyć później papiery? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    jacobi007
    Poziom 10  
    Jakub1331 napisał:
    Bez najmniejszego problemu.
    Wg wzoru masz 812,5pkt. To jest wynik z którym możesz być pewien, że się dostaniesz :)

802.5 pkt ma. W zeszlym roku zeby sie dostac trzeba bylo miec ~~795 pkt. Ale w tym roku powinno byc latwiej :)
    Joaquin napisał:
    Mam pytanie, po niezaliczonym semestrze zimowym 2013/2014 otrzymałem list o skreśleniu z listy studentów, zatem udałem się ostatnio do dziekanatu wydziału Informatyki, aby odebrać papiery (gdyż zamierzam startować w tegorocznej rekrutacji). Pani w dziekanacie powiedziała mi, że dokumentów generalnie już nie wydają, gdyż dostarczaliśmy tylko ich kopie i jedyne co mi może wydać to moje zdjęcia. Spytałem też jak to jest z tą rekrutacją, czy jak złożę papiery na ten rok akademicki to czy nie będzie się to liczyło jako drugi kierunek - odpowiedź była, że nie. Chciałbym się upewnić czy rzeczywiście tak jest i czy na spokojnie mogę wybierać kierunki na ksantypie i złożyć później papiery? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie moze sie liczyc jako drugi kierunek skoro niczego nie studiujesz :P
    jestemtrollem
    Poziom 15  
    Orientuje sie ktoś, czego można spodziewać się na zaliczeniu z mechaniki (Elektrotechnika, semestr II) z dr inż. G. Sypniewską-Kamińską? Jaka forma zaliczenia? Test abcd, czy też zadania do rozwiązania?
    matt__
    Poziom 1  
    Witam wszystkich! Studiuję obecnie informatykę na Zucie w Szczecinie, jestem na 4 semestrze i bardzo chciałbym kształcić się w kierunku systemów wbudowanych. Jednak nic nie wskazuje na to, żeby uruchomiono specjalizację dotyczącą zintegrowanych mikrosystemów komputerowych.

Czy opłacałoby mi się przenieść się od 5 semestru na informatykę na Politechnice Poznańskiej? Czy ktoś przenosił się już z innej uczelni na tę politechnikę i mógłby podzielić się informacjami dotyczącymi tego procesu? I jakie jest prawdopodobieństwo otwarcia specjalizacji systemów wbudowanych na studiach II stopnia?

z góry dziękuję za odpowiedź
    mienczyslaw
    Poziom 9  
    Rekrutacja na studia jest prowadzona przez uczelnie w mniej wiecej tych samych terminach. Każda uczelnia chce oryginał świadectwa dojrzałości. Czasu coraz mniej a ja o tym nie pomyślałem i pytam - dłuo czeka się na otrzymanie tej akceptowanej przez szkoły wyższe kopii świadectwa od OKE?
  • Fabryka Prądu
    dewski
    Poziom 11  
    Politechnika Poznańska nie potrzebuje na stałe oryginału świadectw. Składając papiery zabierasz ze sobą oryginał, który jest na miejscu kserowany i wraca do Ciebie. Nie wiem jak jest na innych uczelniach, ale z pewnością nikt nie będzie na złość blokował Twojego świadectwa, żebyś nie mógł go okazać również na innej uczelni.
    mienczyslaw
    Poziom 9  
    Ah, więc oni nie biorą tego na stałe?
    Czyli jest możliwość że pojadę do łodzi(tu tylko 50 km, do poznania 160), okażę świadectwo i od razu wyślę do poznania pocztą?
    dewski
    Poziom 11  
    Musisz dowiedzieć się jak wygląda sprawa z PŁ. Ja jestem pewien tylko co do PP. W zeszłym roku rekrutacja wyglądała tak, że przy wejściu stało kilka stanowisk ksero. Każdy podchodził z dokumentami, które zostały skserowane i dalej posługiwał się już tylko tymi kserami, a oryginały brał do domu. Jednak nie wiem jak wygląda to na innych uczelniach, dlatego wypytuj na tamtejszych forach. Peace :)
    arko995
    Poziom 10  
    Siemka, to znowu ja xd Czy jest ktoś tutaj na forum z Mechatroniki, kto chciałby się podzielić wrażeniami?
    punkfiction
    Poziom 2  
    witam, jestem tegorocznym maturzysta. zakladajac ze jakims cudem dostalbym sie na mechatronike mam szanse jakos sie "utrzymac" na tym kierunku? chodzi mi o to, ze z liceum wynioslem praktycznie zero wiedzy z fizyki, matematyke ogarniam calkiem dobrze. Do tej pory nie interesowalem sie konsktrukcja maszym itp. Jest w ogole sens dla mnie zapisywac sie na ten kierunek?
    jestemtrollem
    Poziom 15  
    punkfiction napisał:
    witam, jestem tegorocznym maturzysta. zakladajac ze jakims cudem dostalbym sie na mechatronike mam szanse jakos sie "utrzymac" na tym kierunku? chodzi mi o to, ze z liceum wynioslem praktycznie zero wiedzy z fizyki, matematyke ogarniam calkiem dobrze. Do tej pory nie interesowalem sie konsktrukcja maszym itp. Jest w ogole sens dla mnie zapisywac sie na ten kierunek?

To zależy wyłącznie od Ciebie, czy dasz radę się utrzymać. Od nakładu pracy, od tego, czy olejesz sprawę czy nie. Fizyka jest zazwyczaj do ogarnięcia na studiach. Wszystko zależy od Ciebie.
    prusator.pl
    Poziom 2  
    punkfiction napisał:

Ja myślę, że warto spróbować, fakt faktem poziom fizyki na studiach (zresztą jak i innych przedmiotów jest dużo wyższy ;) jak matematyka w 1-3 a gimanazjum - liceum hehe). Ale wiadomo stajesz się dzięki temu specjalistą więc musisz nie dość, że znać podstawy jak i rozszerzone kwestie , a;e to już na studiach. A nawet historie tych odkryc żebyś może kiedyś i Ty coś odkrył nowego, żeby kolonizować kosmos bądź wysyłać coraz to taniej roboty hehe :D
    PhilaFP
    Poziom 2  
    Witam,

orientuje się ktoś jaki był próg punktowy w I turze na Informatykę na WI? :)
    jestemtrollem
    Poziom 15  
    PhilaFP napisał:
    Witam,

orientuje się ktoś jaki był próg punktowy w I turze na Informatykę na WI? :)

Było. Dosłownie 2-3 strony wstecz. A jak nie, to wyszukiwarka jest u góry.
    P.S. Na kierunki o takim popycie jak infa, nie ma drugiej tury.
    Druga tura była na edukacje techniczno-informatyczną i edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych i o ile pamiętam, na matmę.
    P.S.2 na PP nie ma czegoś takiego jak próg punktowy, o czym zresztą już też tutaj pisaliśmy. Wszystko zależy od ilości chętnych, od tego jak wypadnie matura. A uczelnia progów nigdzie nie udostępnia.
    ari94
    Poziom 9  
    czy z 225 pkt, dostane się na stacjonarne elektrotechnike / automatyke i robotyke ?
    UtTensioSicVis
    Poziom 1  
    Witam, jestem studentem 6 semestru MiBM, na wydziale MRiT. Od pewnego czasu interesuję się automatyką i jej zastosowaniem w mechanice, szczególnie jeżeli chodzi o chłodnictwo, klimatyzację oraz maszyny spożywcze. Interesuje mnie nie tyle kwestia samych układów automatyki ale również kwestia ich programowania. Na własną rękę zacząłem się uczyć programowania w języku C oraz C++, programowania mikrokontrolerów AVR ATmega oraz ATtiny, oraz poszerzać swoją wiedzę w zakresie znajomości elementów elektroniki oraz automatyki. Chciałbym również zastosować rozbudowany układ automatyki w swojej pracy inżynierskiej. Stąd wpadłem na pomysł, aby zacząć drugi kierunek na poli, a mianowicie AiR lub Infę. Wiadomo że z wiedzy, którą nabyłbym podczas drugiego kierunku nie skorzystałbym już na etapie pisania pracy inżynierskiej, jednak zawsze ciekawiły mnie aspekty programowania i chciałbym być w tej dziedzinie również biegły. Dochodząc do konkluzji, moje pytanie brzmi, który z wymienionych kierunków byłby dla mnie najbardziej optymalny, Infromatyka, AiR na WE czy Air na WI? Domyślam się, że na samej informatyce skupiłbym się na samym programowaniu, a na automatyce i robotyce kwestie programowania byłyby okrojone?
    jestemtrollem
    Poziom 15  
    ari94 napisał:
    czy z 225 pkt, dostane się na stacjonarne elektrotechnike / automatyke i robotyke ?

Niestety nie. Elektrotechnika- około 415, automatyka- około 520.
    joaquin79
    Poziom 2  
    Witajcie :) Skończyłem klasę biol-chem , dzisiaj odebrałem matury , jestem trochę zniesmaczony rozszerzoną matmą , ale uważam , że była trudna w tym roku (podstawa tez) .
    Moje wyniki to :
    polski:63%
    j.angielski 87%
    matematyka p. 92 %
    matematyka r.54 %
    chemia r. 25 %
    (w sumie nie wiedziałem czy będzie mi potrzebna czy nie , ale dobrze , że chociaż to 25 % jest ). Moje pytanie brzmi czy jest szansa , że dostanę się na budownictwo ? Według przelicznika punktowego mam 590 pkt . Proszę o odpowiedź .
    zali
    Poziom 8  
    Hey, proszę o odpowiedź, czy z wynikiem 231 pkt mam szansę się dostać na informatykę na Wydziale Informatyki

Dodano po 1 [minuty]:

Sorry, mam 731 punktów

Dodano po 11 [sekundy]:

Sorry, mam 731 punktów
    Bastyllia
    Poziom 10  
    Dla zainteresowanych - wyniki rekrutacji na Politechnikę Poznańską (i inne) na 2012/2013 r. : cdzdm.pl*pdf*2012%20REKURTACJA%20punkty.pdf (gwiazdki zastąp /)
    Poza tym, czy ktoś zna wyniki na 2013/2014 r? Rekrutuję na informatykę na WI z wynikiem 734, więc niestety niższym niż próg w 2012, dlatego ciekawi mnie próg z 2013 r. Był wyższy czy niższy?

Dodano po 1 [minuty]:

zali napisał:
    Hey, proszę o odpowiedź, czy z wynikiem 231 pkt mam szansę się dostać na informatykę na Wydziale Informatyki

Dodano po 1 [minuty]:

Sorry, mam 731 punktów

Dodano po 11 [sekundy]:

Sorry, mam 731 punktów

Biorąc pod uwagę wyniki z 2012 r. to niestety może być za mało...
    jestemtrollem
    Poziom 15  
    Bastyllia napisał:
    Dla zainteresowanych - wyniki rekrutacji na Politechnikę Poznańską (i inne) na 2012/2013 r. : cdzdm.pl*pdf*2012%20REKURTACJA%20punkty.pdf (gwiazdki zastąp /)
    Poza tym, czy ktoś zna wyniki na 2013/2014 r? Rekrutuję na informatykę na WI z wynikiem 734, więc niestety niższym niż próg w 2012, dlatego ciekawi mnie próg z 2013 r. Był wyższy czy niższy?

Dodano po 1 [minuty]:

zali napisał:

Dodano po 1 [minuty]:

Sorry, mam 731 punktów

Dodano po 11 [sekundy]:

Sorry, mam 731 punktów

Biorąc pod uwagę wyniki z 2012 r. to niestety może być za mało...

734 i 731 pkt to za mało, w 2013/2014 było około 790, albo i więcej.
    Nie wiem czemu w 2011/2012 były takie niskie te progi, w ubiegłej rekrutacji też się nimi sugerowaliśmy i było mocne zdziwienie.Także radzę nie brać sobie ich za bardzo do serca, bo w ubiegłym roku był zonk.
    Bastyllia
    Poziom 10  
    Też myślę, że 734 może okazać się za mało niestety, ale biorąc pod uwagę tzw. niż demograficzny i najnowsze opinie dot. poziomu tegorocznych matur (co, abstrahując - wcale nie cieszy) można mieć nadzieję... Tylko :)

Dodano po 2 [minuty]:

jestemtrollem napisał:

Nie wiem czemu w 2011/2012 były takie niskie te progi, w ubiegłej rekrutacji też się nimi sugerowaliśmy i było mocne zdziwienie.Także radzę nie brać sobie ich za bardzo do serca, bo w ubiegłym roku był zonk.

Mała korekta - nie 2011/2012 a 2012/2013
    jestemtrollem
    Poziom 15  
    Bastyllia napisał:
    Też myślę, że 734 może okazać się za mało niestety, ale biorąc pod uwagę tzw. niż demograficzny i najnowsze opinie dot. poziomu tegorocznych matur (co, abstrahując - wcale nie cieszy) można mieć nadzieję... Tylko :)

Dodano po 2 [minuty]:

jestemtrollem napisał:

A rzeczywiście, pardon. :)
    Ale i tak wątpliwe, by progi aż tak spadły, infa ma dość duże wzięcie i próg tak czy siak będzie dość wysoki. :)
    Bastyllia
    Poziom 10  
    jestemtrollem napisał:
    Bastyllia napisał:

Dodano po 2 [minuty]:

jestemtrollem napisał:

A rzeczywiście, pardon. :)
    Ale i tak wątpliwe, by progi aż tak spadły, infa ma dość duże wzięcie i próg tak czy siak będzie dość wysoki. :)

Ech.. Pewnie masz rację. No cóż, pomarzyć warto... :)
    joannam95
    Poziom 1  
    Mam jedno pytanie odnośnie wyboru kierunku. Mam takie wyniki z matury:

polski- 76
    matma- p 92, r 64
    fizyka- r 55
    ang- p 94, r 96
    niem- r 96

Przez ostatni rok byłam przekonana, że idę na ZiP...punktów powinno mi wystarczyć. Ale im dłużej się zastanawiam, tym mam więcej wątpliwości. Spotkałam się z takimi opiniami o tym kierunku, że jest "bzdurny, łatwy, niewarty studiowania". Z drugiej strony, wydaje mi się, że jest bardzo elastyczny i ofert pracy jest sporo. Mógłby się ktoś wypowiedzieć? Interesowałaby mnie też mechanika i budowa maszyn, ale obawiam się dyskryminacji i podważania kompetencji ze względu na moją płeć- nie tyle co na studiach, co podczas szukania pracy. Niestety w wielu miejscach wciąż myśli się stereotypowo.
    Adam Zarzycki
    Poziom 2  
    joannam95 napisał:

polski- 76
    matma- p 92, r 64
    fizyka- r 55
    ang- p 94, r 96
    niem- r 96

Przez ostatni rok byłam przekonana, że idę na ZiP...punktów powinno mi wystarczyć. Ale im dłużej się zastanawiam, tym mam więcej wątpliwości. Spotkałam się z takimi opiniami o tym kierunku, że jest "bzdurny, łatwy, niewarty studiowania". Z drugiej strony, wydaje mi się, że jest bardzo elastyczny i ofert pracy jest sporo. Mógłby się ktoś wypowiedzieć? Interesowałaby mnie też mechanika i budowa maszyn, ale obawiam się dyskryminacji i podważania kompetencji ze względu na moją płeć- nie tyle co na studiach, co podczas szukania pracy. Niestety w wielu miejscach wciąż myśli się stereotypowo.

Ja także przez dłuższy czas myślałem o wyborze tego kierunku, lecz spotkałem z wieloma negatywnymi opiniami od rodziców, znajomych innych ludzi etc. Nie uważam, że jest ''słaby'' kierunek lecz stwierdziłem, że wybiorę się na coś bardziej ambitniejszego (np. Energetyka) gdyż mam możliwości (szerokie zainteresowania przedmiotami ścisłymi, techniką etc.) Druga sprawa, mnie osobiście zniechęciły elementy ekonomii na Ziip co jest dla mnie wielką udręką i nudą, no i nie widzę siebie w przyszłości na tym stanowisku pracy (po prostu to nie jest to co chciałbym robić w życiu) no ale to jest tylko moja opinia.
    Pozdrawiam
    jestemtrollem
    Poziom 15  
    joannam95 napisał:

polski- 76
    matma- p 92, r 64
    fizyka- r 55
    ang- p 94, r 96
    niem- r 96

W Polsce nie ma przemysłu, więc ciężko może być. A stereotypy to już teraz chyba też coraz rzadziej, też miałam wątpliwości co do tego idąc na studia, ale wystarczy po prostu być równie dobrą w tym co się robi co faceci. Tyle.
    jarek1323
    Poziom 9  
    Witam!
    Mam do was pytanie z innej beczki. Otóż 8 lub 9 lipca wyjeżdżam za granicę i muszę wysłać papiery pocztą. Czy w tej teczce ma być odpis świadectwa maturalnego czy jakaś inna kopia?? Reszta to zdjęcie i ksero dowodu z urzędu. Czy jeszcze jakieś inne załączniki muszą być oprócz tych co podałem?
    Pozdrawiam !!