Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Politechnika Poznańska - informacje, opinie, rekrutacja.

Michal19881 18 Jul 2014 10:28 1266538 8319
Optex
    jestemtrollem
    Level 16  
    despina wrote:
    Ile odwołań można napisać?Pani w dziekanacie powiedziała, że można więcej niż 1. Z tego co ja wiem to tylko 1. To jak to w końcu jest naprawdę?

Ja też byłam przekonana, że jedno. Polecam napisać do komisji rekrutacyjnej.

Dodano po 56 [sekundy]:

mienczyslaw wrote:
    Ja mam pytanie dotyczące akademików - orientuje się ktoś jakie są warunki w domach studenckich politechniki? Mimo wszystko wolałbym spokojniejszą atmosferę, jako licealista będę musiał nieźle nadganiać materiał prawdopodobnie, więc jeśli codzienne imprezy i głośna muzyka są tam normą, zastanowię się chyba nad innym lokum. Akademik kusi jednak ceną, a główny mój "dochód" to będą zasiłki ;)

Zależy jaki wydział masz, to taki akademik dostaniesz, przynajmniej na pierwszym roku. Napisz, na którym będziesz :)
  • Optex
    serpico90
    Level 9  
    Podpinam się do pytania o akademiki, bo nie wiem czy też tam nie wyląduję... Gdzie mogę sprawdzić do którego domu studenckiego zostanę przydzielony ze względu na wydział? Jestem na elektrycznym
    jestemtrollem
    Level 16  
    Elektryk ma Ds6. Mieszkałam rok w szóstce i teraz też będę. Chyba najlepszy akademik. Teraz remontują segmenty, więc łazienka na dwa pokoje, jeden trzyosobowy i drugi dwuosobowy. Na pierwszym roku na pewno dostaniecie trzyosobowe pokoje, tak już jest dla pierwszaków. Pokoje są wyposażone w lodówkę z zamrażarką, niezbędne meble (szafa, kredens kuchenny, dla kazdego biurko i krzeslo, łóżka, półka nad łóżkiem). Czajniki, tostery itp. we własnym zakresie. Łazienki po remoncie bardzo ładne, prysznice w każdej.
    Ogółem to ds6 i ds5 są dziesięciopiętrowe, i obydwa są podobne do siebie. W ds2-ds4 jest kilka łazienek na piętro, nie ma segmentów. W weekendy jest syf niezły, bo imprezy i sprzątaczek w weekend nie ma, takze roznie bywa z czystością. W ds5 i ds6 sprzątanie jest podzielone na segment, nie ma sprzątaczki. Tzn sprzątaczka myje korytarz, a my swoje segmenty.
    No i z racji koedukacyjnych prysznicow w ds2-ds4 czasami można natrafić na pary, które zajmują się wiadomo czym. xD a no i w da2-ds4 są w przedpokoju zlewy z lustrem i za pokojem są wnęki na szafy (szafy bez drzwi, tak przynajmniej widziałam w ds4). No i te pokoje są trochę ciasne wg. mnie.
    Ale ogółem to nie ma aż tylu imprez, jak to gadali. Latem są, ale to przed akademikami. Grille, granie we flanki itp. Pod wszystkimi akademikami jest dużo ławek, na terenie pod akademikami dozwolone jest picie. W ds-ach niby jest zakaz, ale wiecie jak jest xd
    Można bez obaw się uczyć, to kwestia bardziej podejścia i samozaparcia, ale fakt, hałasy mogą rozpraszać.
    A i w ds6 na pierwszym piętrze mieszkają małżeństwa z dziećmi, dziewczyny i troche ludzi z wymian, na drugim same dziewczyny, trzecie piętro jest mieszane a dalej już sami faceci. W razie pytan piszcie, bylam we wszystkich akademikach prócz ds1, ale tam wiem że są droższe pokoje, bo na dwuosobowy przypada łazienka i bardzo trudno tam się dostać.
    Ja akademik bardzo polecam, nigdzie nie poznałabym więcej ludzi co tam, poza tym, jest tanio, blisko na uczelnie i nie martwisz sie dodatkowymi oplatami za wodę, prąd i ogrzewanie.

A i jak będziecie wypisywać podanie o przyjęcie do akademika, to nie przejmujcie się rubryką 'preferowany nr ds' bo i tak Was wstawią do akademców Waszych wydziałów. Można po pierwszym semku sie przenieść do innego koju w ramach wolnych miejsc, albo juz na początku roku akademickiego do innego ds, jezeli znajdziecie kogoś na zamianę.

Akademiki PP:
    www.hstl.put.poznan.pl
    Zazwyczaj:
    DS1- nie ma reguł jaki wydział
    DS2- ci, którzy nie dostali miejsca w swoim wydziałowym akademiku +WMRiT
    DS3- WBMIZ
    DS4- Wydział Informatyki, Wydział Technologii Chemicznej
    DS5- Wydział Fizyki Technicznej, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Wydział Architektury, Wydział Logistyki i Zarządzania
    DS6- Wydział Elektryczny, Wydział Elektroniki i Telekomunikacji, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (10. piętro)

Ds1-ds4 są zlokalizowane przy samym kampusie, natomiast ds5 i ds6 kawałek dalej, ale to kwestia naprawdę 300 metrów. :)
    Akademiki 1-4 mają po trzy piętra, natomiast piątka i szóstka po 10. Są trzy windy, rowerownia.
    W DS6 na samej górze jest sala od bilarda dostepna dla każdego.
    W tym samym akademiku są dwa pokoje nauki zlokalizowane na 2. i 8. piętrze, także jak ktoś chce to może tam się uczyć.

Pod ds4 jest poczta, w ds1 jest kasa pkp i bankomat. W okolicy akademików biedronka, sklepy monopolowe, w tym 24h, dużo punktów gastronomicznych, przystanki autobusowe i tramwajowe.

KUCHNIE
    A i na każdym piętrze są kuchnie. W ds6 co czwarte piętro są piekarniki, na kazdym pietrze dwie plyty grzewcze, dwa zlewy i mikrofalówka, w ds5 pewnie analogicznie.
    W ds2-ds4 na piętro jest płyta grzewcza i umywalka.
    PRALNIE- w ds6 (pewnie tez w ds5) co trzecie piętro pralnia z trzema pralkami i suszarnia z suszarkami, w ds2-ds4 również są pralnie.
    Pralnie są na zapisy, terminarze wiszą na ich drzwiach.

Jeżeli ktoś za jakiś czas zapyta o to samo, to trzymajcie mnie proszę, bo bardziej szczegółowo się nie dało. :D
    jakisktostam
    Level 1  
    Chciałbym się spytać co potrzebuję na 1 rok informatyki (wydział informatyczny) chodzi mi o zeszyty, książki, laptop itp.
  • Optex
    jestemtrollem
    Level 16  
    jakisktostam wrote:
    Chciałbym się spytać co potrzebuję na 1 rok informatyki (wydział informatyczny) chodzi mi o zeszyty, książki, laptop itp.

wypowiem się co do zeszytów. Sama na początku pisałam w zeszytach takich A4, grubych, ale było mi ciężko to nosić, poza tym baardzo szybko się zużywały i przyjęłam inny system. Bloki z otworami do segregatora, w segregatorze porobiłam sobie zakładki i poszczególne przedmioty tam miałam. Nosisz na zajęcia tylko blok, tylko wówczas musisz systematycznie wpinać te kartki z notatkami i najlepiej je numerować.
    O książkach Wam powiedzą, ale z doświadczenia wiem, że wygrywają pdfy i wydruki.
    Ale zeszyty też nie są złe, ich zaletą jest to, że nie latają Ci kartki, tyle że będziesz mieć duużo tych zeszytów.
    jacobi007
    Level 11  
    jakisktostam wrote:

kup pare zeszytow a4 na cwiczenia, bo na wykladach to raczej notowac nie bedziesz. Slajdy z wykladow sa i tak wrzucane do neta. Spis ksiazek jakie sa wymagane bedziesz mial podany na pierwszych zajeciach/wykladach, pewnie jakis zbior zadan bedziesz musial kupic/sciagnac bo w bibliotece jest malo egzemplarzy. Lapka mozesz sobie przynosic na labki, zeby potem kodu nie przeklejac do gista czy innych placeholderow.
    Mhmmm
    Level 11  
    mienczyslaw wrote:
    Ja mam pytanie dotyczące akademików - orientuje się ktoś jakie są warunki w domach studenckich politechniki? Mimo wszystko wolałbym spokojniejszą atmosferę, jako licealista będę musiał nieźle nadganiać materiał prawdopodobnie, więc jeśli codzienne imprezy i głośna muzyka są tam normą, zastanowię się chyba nad innym lokum. Akademik kusi jednak ceną, a główny mój "dochód" to będą zasiłki ;)

zależy jak trafisz na ludzi/piętro
    to jest naprawdę loteria :P
    mikolaj.
    Level 14  
    Hej, pisałem już tutaj w sprawie progów na dzienną Elektrotechnikę. To była czysta ciekawość bo i tak interesują mnie studia zaoczne. Chciałbym się dostać na Energetykę albo Elektrotechnikę. Tylko mam obawy czy mnie przyjmą, punktów wychodzi mi około 400 jeżeli dobrze pamiętam.
    Moje matury:
    J Polski 52
    J Angielski 71
    Matematyka 55
    Chemia [P] 61
    Geografia [P] 64
    Geografia [R] 41
    i patrząc na dzienną Energetyke- nie miałbym szans. A jak to jest z zaocznymi? Jest mniej chętnych albo są na niższym poziomie, jak to sie plasuje?
    loram15
    Level 9  
    Siemka! :D
    MAM PYTANIE: Czy na polibudzie istnieje takie coś jak obóz adaptacyjny? Jeśli tak, to wie ktoś gdzie znajdę informację na ten temat? :D
    Pozdrawiam!
    jestemtrollem
    Level 16  
    loram15 wrote:
    Siemka! :D
    MAM PYTANIE: Czy na polibudzie istnieje takie coś jak obóz adaptacyjny? Jeśli tak, to wie ktoś gdzie znajdę informację na ten temat? :D
    Pozdrawiam!

Tak, jest Karpicko. :D info dostaniesz na dniach w liście z uczelni, poza tym na pewno poinformują na stronie. Obóz odbywa się zazwyczaj na początku września :)
    loram15
    Level 9  
    Dziękuję bardzo za odpowiedź :D
    Ktoś był i opowie może jakie wrażenia?
    jestemtrollem
    Level 16  
    loram15 wrote:
    Dziękuję bardzo za odpowiedź :D
    Ktoś był i opowie może jakie wrażenia?

Zapewne ktoś się wypowie, ale ze swojej strony powiem, że nie byłam i bardzo żałuję, bo ludzie z roku opowiadali, że było świetnie. Wrócili z tyloma nowymi znajomościami i opowieściami, że do dzisiaj nie mogę odżałować. :D
    kakashi30
    Level 11  
    Może mi ktoś powiedzieć ile wykorzystałem punktów ECTS jeśli rozpocząłem I semestr, Informatyka, WE, i zostałem skreślony w połowie stycznia z listy studentów za niepodjęcie studiów (przestałem chodzić już na początku listopada)? Składam teraz papiery do innej szkoły i muszę uzupełnić papier nt. wykorzystanych punktów ects właśnie :(
    jacobi007
    Level 11  
    Wykorzystales 0, bo punkty naliczaja sie dopiero po otrzymaniu wpisu z przedmiotu.
    kakashi30
    Level 11  
    jacobi007 wrote:
    Wykorzystales 0, bo punkty naliczaja sie dopiero po otrzymaniu wpisu z przedmiotu.

Nawet indeksu nie dostałem :) A jak to w ogóle działa, jak zalicze to dostaje punkty a jak dostanę 2 to punkty i tak są wykorzystane tylko że na minus mam (w sensie że nie będę miał punktów żeby zaliczyć semestr)? Jeszcze tego nie zrozumiałem do końca xD
    Harmin
    Level 8  
    Jaka jest różnica pomiędzy informatyką na wydziale informatycznym a na wydziale elektrycznym?
    kakashi30
    Level 11  
    Harmin wrote:
    Jaka jest różnica pomiędzy informatyką na wydziale informatycznym a na wydziale elektrycznym?

Z tego co się orientuje to na WI masz informatykę taką bardziej matematyczną (algorytmy i te sprawy :)) a na WE masz trochę więcej takiej technicznej. Ciężej się na WI dostać.
    Miuosh95
    Level 2  
    Pytanie z innej beczki:
    Biotechnologia na UP czy technologia chemiczna na Polibudzie?:D
    dewski
    Level 11  
    och, proszę, nie porównuj nawet tych dwóch uczelni...
    Moja współlokatorka na na UP obliczała na matmie sumę trzywyrazowego ciągu arytmetycznego, na poziomie pierwszej klasy liceum. Większość materiału, którego uczyła się na pierwszym roku pokrywała się z materiałem, którego ja uczyłem się do matury z geografii rozszerzonej. Na polibudzie wiele razy po niezdanym przez kogoś egzaminie usłyszysz z jego ust: "a mogłem iść na przyrodniczy...".
    Resztę wywnioskuj sam. Peace :)
    mikolaj.
    Level 14  
    Ponawiam pytanie o progi na PP, jak to wygląda ze studiami niestacjonarnymi?
    adiq320
    Level 10  
    Mam pytanie dotyczące legitymacji studenckiej, a w zasadzie opłaty za nią.
    Albo źle szukam lub faktycznie nie ma nigdzie informacji co, gdzie, jak i do kiedy.
    Czy mam teraz zaprzątać sobie tym głowę czy czekać na informacje?
    dewski
    Level 11  
    Poczekaj na list z uczelni. Tam wszystko ładnie wyjaśnią, masz jeszcze trochę czasu na opłatę za legitymację. Peace!
    jestemtrollem
    Level 16  
    Harmin wrote:

To było już ze sto razy. Infa WI- software, infa WE- hardware. Na obydwóch infach jest sporo matmy, ale na WI jednak więcej.
    Mestarii
    Level 9  
    Dwa pytania:
    Kiedy mniej więcej będą wysyłane listy z informacjami?
    I czy na legitymacji będę miał zdjęcie z ksantypy czy z papierowej wersji którą dostarczyłem z podaniem (jest inne niż na ksantypie bo zapomniałem zabrać i zrobiłem sobie na miejscu)?
    jacobi007
    Level 11  
    Mestarii wrote:
    Dwa pytania:
    Kiedy mniej więcej będą wysyłane listy z informacjami?
    I czy na legitymacji będę miał zdjęcie z ksantypy czy z papierowej wersji którą dostarczyłem z podaniem (jest inne niż na ksantypie bo zapomniałem zabrać i zrobiłem sobie na miejscu)?

Ja list juz dostalem, pewnie do ciebie tez niedlugo dotrze.
    Mestarii
    Level 9  
    jacobi007 wrote:
    Ja list juz dostalem, pewnie do ciebie tez niedlugo dotrze.

No właśnie dzisiaj wróciłem do domu i list już był.
    Wie ktoś może co z tym zdjęciem? Na tym które robiłem na miejscu wyszedłem tak źle że nie chciałbym nikomu pokazywać :D
    dewski
    Level 11  
    Prawdopodobnie to z Ksantypy, przecież w końcu jakiś był cel tego, by dostarczyć je w wersji elektronicznej. A tak swoją drogą- legitymacja studencka, dowód i prawo jazdy są od tego, żeby się wstydzić. Każdy tak miał, ma i mieć będzie :D Peace!
    FraNeso
    Level 9  
    Witam
    Potrzebuje informacji dt kierunek Zarządzanie i Inżynieria produkcji.
    Mam pytanie dt. ogólne jaka atmosfera tam panuje?
    Co jest na 1 semestrze na przedmiotach, w szczególności na matmie i fizyce, ale jak by ktoś mógł napisać tez o innych to byłbym wdzięczny.
    Może jakieś propozycje literatury i itd.

Z góry dziękuje
    Pozdrawiam ;)
    kasiula995
    Level 9  
    Odnośnie listu. Właśnie wróciłam z poczty, w kopercie nie znalazłam żadnych informacji, a jedynie kopie świadectwa i dowodu osobistego. Na studia się dostałam, więc nie mam pojęcia o co chodzi. Miał ktoś tak samo? I co mam z tym zrobić?