Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Politechnika Poznańska - informacje, opinie, rekrutacja.

Michal19881 27 Cze 2008 21:38 1208551 8319
  • Servizza
  • #92 28 Cze 2008 11:01
    Przetwornik
    Poziom 26  

A ja ciągle nie wiem czy elektra czy EiT..
    Pomóżcie w wyborze. ;)

• #94 28 Cze 2008 11:50
    Przetwornik
    Poziom 26  

elektronikopo napisał:
    EiT moim zdaniem

Proszę uzasadnić.

• Servizza
  • #95 28 Cze 2008 11:53
    elektronikopo
    Poziom 20  

Jest to kierunek z przyszlościa

• #96 28 Cze 2008 11:56
    Przetwornik
    Poziom 26  

elektronikopo napisał:
    Jest to kierunek z przyszlościa

To pusty slogan moim zdaniem, oczekuję konkretnego uzasadnienia.
    Słyszałem, że po EiT nie ma dobrze płatnej pracy w Polsce i dlatego większość absolwentów tego kierunku wyjeżdża za granicę...
    To prawda?

• #97 28 Cze 2008 12:14
    elektronikopo
    Poziom 20  

Moim zdaniem ten kierunek jest z przeyszlościa , nowoczesny , dobrze płatny , wszedzie szukaja inzynierów. Jest to rozwijajcy sie zawod.

• #98 28 Cze 2008 14:55
    revolt
    Poziom 34  

Każdy Ci poleci to co studiuje. Mało jest też ludzi robiący oba kierunki, którzy mogą obiektywnie porównać. Zresztą co uczelnia to inny materiał itp. AiR, EiT czy Elektrotechnika jeden wiesz co :) Na żadnym wszystkiego Cię nie nauczą i tak jak pójdziesz do roboty będziesz się douczać. Plusem elektrotechniki są możliwe do uzyskania uprawnienia WN.

• #99 28 Cze 2008 16:57
    w5
    Poziom 15  

elektronikopo napisał:
    Moim zdaniem ten kierunek jest z przeyszlościa , nowoczesny , dobrze płatny , wszedzie szukaja inzynierów. Jest to rozwijajcy sie zawod.

Nowoczesny, rozwijający się, ale nie w Polsce.
    Czy dobrze płatny, to też dyskusyjna kwestia (zależy gdzie znajdziesz pracę i czy ktoś będzie Ci chciał dużo płacić - musisz się czymś wyróżniać z tłumu absolwentów).
    A "braki inżynierów" są, ale głównie w budownictwie (a tam łatwiej się "wkręcić" elektrykowi, niż elektronikowi).

revolt napisał:
    Plusem elektrotechniki są możliwe do uzyskania uprawnienia WN.

Nie prawda. Na studiach na Wydziałach Elektrycznych (na Elektronice też czasem robią) są po niższych cenach (prawie za darmo) kursy SEP E1 (do 1 kV). Uprawnienia na średnie i wysokie napięcia robi się mając doświadczenie zawodowe w branży energetycznej (i oczywiście wykształcenie w tym kierunku).

• #100 28 Cze 2008 17:57
    kamil_big
    Poziom 9  

To sa dwa różne kierunki studiów. Wybierz ten kierunek któy bardziej tobie odpowieada i tyle. Jeśli opisy kierunków tobie nie odpowiadają, to wejdź sobie na stronki wydziałowe i poszukaj nazwy prac magisterskich i od razu zobaczysz czym w przyszłości możesz sie zajmować.

• #101 28 Cze 2008 18:02
    Przetwornik
    Poziom 26  

Proszę mi podać ile % osób odpada po pierwszej sesji na Elektrotechnice i na EiT.
    Pomoże mi to w wyborze. ;)

• #102 28 Cze 2008 18:25
    pajaknoob
    Poziom 12  

hahah widzę, że bierzesz pod uwagę podobne kryteria przy wyborze jak ja :p

• #103 28 Cze 2008 18:33
    w5
    Poziom 15  

Przetwornik napisał:
    Proszę mi podać ile % osób odpada po pierwszej sesji na Elektrotechnice i na EiT.
    Pomoże mi to w wyborze. ;)

Elektrotechnikę kończy około 1/3 osób, które się na nią dostały.
    Natomiast % ludzi jaki odpada na 1 roku jest wszędzie podobny (ale trzeba mieć na uwadze, że na EiT jest nieco wyższy poziom z matematyki).
    Wniosek: jeśli nie "wymiatasz" w matematyce, to się nie pchaj na EiT.
    Albo "idź na całość", wal na Elektronikę (najwyżej się przeniesiesz na Elektryczny, jak coś pójdzie źle).

• #104 28 Cze 2008 20:43
    elektronikopo
    Poziom 20  

Prosze wypowiedzieć się o Politechnice Wrocławskiej. Prosze studentów lub asolwentów o wypowiedzenie się o tych dwóch kierunkach elekrtechnika i EiT tzn jakie sa przedmioty , jaki jest poziom , jakie sa egzaminy , jakie sa tematy prac dyplomowych , jakie sa projekty do wykonania , czego sie ucze z poszczegolnych przedmiotow, jakie sa kolokwia , co sie robi na laborkach itp

• #105 29 Cze 2008 02:37
    revolt
    Poziom 34  

w5 napisał:

revolt napisał:

Nie prawda. Na studiach na Wydziałach Elektrycznych (na Elektronice też czasem robią) są po niższych cenach (prawie za darmo) kursy SEP E1 (do 1 kV). Uprawnienia na średnie i wysokie napięcia robi się mając doświadczenie zawodowe w branży energetycznej (i oczywiście wykształcenie w tym kierunku).

Chodziło mi właśnie o to ostatnie w nawiasie. Nie dostaje się oczywiście uprawnień ale ma się uprawnienia do zrobienia uprawnień :) Niedawno był taki przypadek, że ktoś kończył EiT i zaczynał Etkę bo nie dostałby uprawnień a załapał się do roboty w kopalni czy cóś.

Proszę zobaczyć, że to temat o PP. Proszę zobaczyć, że jest full tematów o tym. Proszę zacząć używać formy: prosiłbym. Przyda się na studiach.

• #106 29 Cze 2008 11:33
    Przetwornik
    Poziom 26  

Ponawiam pytanie bo nie uzyskałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi:
    Proszę mi podać ile % osób odpada po pierwszej sesji na Elektrotechnice i na EiT na PP.

• #107 29 Cze 2008 12:33
    elektronikopo
    Poziom 20  

Ja nie mam pojęcia wydaje mi sie , że na EIT więcej , bo jest to trudniejszy kierunek

• #108 29 Cze 2008 14:57
    mr_kciuk
    Poziom 17  

revolt napisał:
    w5 napisał:

revolt napisał:

Chodziło mi właśnie o to ostatnie w nawiasie. Nie dostaje się oczywiście uprawnień ale ma się uprawnienia do zrobienia uprawnień :) Niedawno był taki przypadek że ktoś kończył EiT i zaczynał Etkę bo nie dostałby uprawnień a załapał się do roboty w kopalni czy cóś.

Kończyłem elektrotechnike, zaczynałem na EiT i potwierdzam wszystko, co powiedzieli Koledzy wcześniej: na EiT jest od choinki matematyki, mało tego - osobnym przedmiotem jest rachunek prawdopodobieństwa ;) co więcej mogę powiedzieć? napewno wykładowcy są bardzo wymagający, sporo materiału zadawali do opracowania samemu (np cała matma + cała fizyka zawierała się na okres 1 semestru... tempo pracy było szalone, a to nie są jedyne przedmioty....). Co było później z przedmiotami kierunkowymi, wole nie mówić; niezgodze się ze stweirdzeniem, że jest to kierunek jak każdy inny, po którym szuka się pracy - praca jest w firmach telekomunikacyjnych, tv kabelkowej itp :) po prostu trzeba to lubić.
    Wracając do elektrotechniki - matmy i fizy tyle samo, ale rozłożone, lepiej wytłumaczone (odczucie subiektywne!!), do tego zastrzyk ze wszystkiego co z prądem związane (stacje i rozdzielnie, sieci, elektronika, metrologia, układy automatyki, nawet małe co nie co z mechaniki i rysunku technicznego pamiętam ;) ); w trakcie studiów zorganizowaliśmy sobie "kurs" + egzamin kwalifikacyjny na 'E' - większość osób dostała b.o.n. czyli bez ograniczeń napięciowych, to już o czymś świadczy, a komisja oczywiście przy SEP. Ok, koniec tego chwalenia, czas na wiadro przysłowiowej zimnej wody: na studiach uczą tylko teorii, laborki są bo są, ale jak przyszło do pierwszej większej fuszki, to pojawiły się typowe luki w pamięci i "yyyyyyy, ooooo, jak to było...", drodzy koledzy trzeba będzie sporo się douczyć; a wracając do kwalifikacji - jeszcze na uczelni zdobyłem też 'D' b.o.n. ale tylko dzięki praktyce w zawodzie i kilku tygodniom nad literaturą, bo te zagadnienia nijak się mają do materiału bierzącego.
    Aaa, jestem po typowym liceum ogólnokształcącym ;)
    Koniec przynudzania :)
    I powodzenia na nowej drodze życia ;)

p.s.
    Elektryk myli się dwa razy, po raz pierwszy podczas wyboru zawodu ;)

• #109 29 Cze 2008 21:06
    Przetwornik
    Poziom 26  

mr_kciuk napisał:
    Wracając do elektrotechniki - matmy i fizy tyle samo,

Nie zgodzę się, na PP na EiT jest 270 godz. matematyki, a na ETK 180 godz.

mr_kciuki napisał:
    Elektryk myli się dwa razy, po raz pierwszy podczas wyboru zawodu ;)

A to co miało znaczyć? Proszę o uzasadnienie.

• #110 29 Cze 2008 21:56
    w5
    Poziom 15  

To takie powiedzenie związane z bezpieczeństwem. Własnym lub innych ludzi, których możesz zabić jak zrobisz błąd w projekcie, w czasie pomiarów (oceniając stan instalacji) lub podczas wykonywania nowej instalacji, czy przyłączania odbiorników do istniejącej.

• #111 29 Cze 2008 22:27
    Przetwornik
    Poziom 26  

w5 napisał:
    To takie powiedzenie związane z bezpieczeństwem. Własnym lub innych ludzi, których możesz zabić jak zrobisz błąd w projekcie, w czasie pomiarów (oceniając stan instalacji) lub podczas wykonywania nowej instalacji, czy przyłączania odbiorników do istniejącej.

A więc mam rozumieć, że kierunek ETK jest bardziej odpowiedzialny od EiT?
    Większe prądy, napięcia = większa odpowiedzialność = większa selekcja kandydatów.
    Dobrze myślę?

• #112 29 Cze 2008 22:33
    don diego
    Poziom 32  

Próbujesz na siłę rozdzielić wszystko na czarne i białe :)

• #113 29 Cze 2008 22:38
    w5
    Poziom 15  

Żadna "selekcja kandydatów". Selekcji dokonuje samo życie po studiach.

A odpowiedzialność może być rzeczywiście maksymalna (skoro można kiedyś pracować na stanowisku i wykonywać prace od których zależy życie ludzi).

Tutaj znowu wszystko zależy od człowieka. Jeden jest odpowiedzialny, inny jest tylko debilem, który jakoś zdobył wykształcenie i uprawnienia.

• #114 29 Cze 2008 22:48
    Przetwornik
    Poziom 26  

mr_kciuk napisał:
    Kończyłem elektrotechnike, zaczynałem na EiT

Mógłbym wiedzieć, dlaczego kolega przeniósł się z EiT na ETK ?

• #116 29 Cze 2008 23:40
    mr_kciuk
    Poziom 17  

Przetwornik napisał:
    mr_kciuk napisał:
    Kończyłem elektrotechnike, zaczynałem na EiT

Mógłbym wiedzieć, dlaczego kolega przeniósł się z EiT na ETK ?

niestety EiT nie pokryło się z moimi zainteresowaniami - studiować można coś co się lubi i chce się póżniej robić, nigdy nic na siłę...

@w5:
    elektre skończyłem z wynikiem ogólnym za studia 5.0 , może to troche rozjaśni, co to jest rozbieżność zainteresowań ;)

• #117 01 Lip 2008 14:02
    elektronikopo
    Poziom 20  

Co powiesz o Teleinformatyce?

• #118 01 Lip 2008 16:01
    Przetwornik
    Poziom 26  

Mam pytanie: wpłaciłem dzisiaj na konto politechniki 170zł jednym drukiem (przekaz pocztowy), czy tak dobrze czy trzeba na każdy kierunek wpłacić osobnym drukiem? Ja składam na elektrę i na EiT.

• #119 01 Lip 2008 16:15
    w5
    Poziom 15  

Której Politechniki?
    Te kierunki są na osobnych Wydziałach ?
    Czytałeś dokładnie jakie są wymagane dokumenty i opłaty na obu kierunkach (czy są inne numery kont, czy ten sam)?

• #120 01 Lip 2008 16:17
    Przetwornik
    Poziom 26  

Na Politechnikę Poznańską, te kierunki są na dwóch różnych wydziałach, ale dali mi tylko jeden nr konta na który mam wpłacić i nie wiem czy dobrze zrobiłem...