Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyłącznik termiczny niesamoczynny Klixon do destylarkiAmadar

mroovka 16 Feb 2008 15:19 3855 2
 • #1
  mroovka
  Level 14  
  Witam. Mam taki problem z destylarką do wody, że się za szybko wyłącza. Normalnie praca była przerywana, gdy już nie było wody, a teraz następuje to o wiele szybciej. Obwód jest bardzo prosty: przewód sieciowy=> felerny wyłącznik (przymocowany u dołu zbornika na wodę, przy samym dnie)=> równolegle spirala i wentylator od chłodnicy. Jako, że woda zawsze wrze w ~100*C, sądzę, że wyłącznik zaczął reagować na niższą temperaturę i szukam nowego, niestety z marnym skutkiem.
  Wygłąda tak:
  Wyłącznik termiczny niesamoczynny Klixon do destylarkiAmadar
  Wymiary ma jak taki:
  http://www.solidlink.pl/pliki/wiersz/829/AR33.pdf
  A jest na nim napisane : Klixon, na konektorach 32-4, na obudowie jeszcze numer amerykańskiego patentu, a na obudowie urządzenia: "Fuse melting temperature: 142*C"

  Gdzie go szukać? Ewentualnie, czy ten polski AR-33 może służyć jako zamiennik?
 • #2
  kszmigie
  Level 10  
  Witam,

  Mam podobny problem z małym ekspresem. Zepsuł się identycznie wygladający wyłącznik Clinac CR-7 (opis od góry). Pod spodem ma napis :
  CR-71
  145
  Z090

  Czy ktos moglby pomóc rozszyfrować co to znaczy? 145 to temperatura wyłączenia? (ekspres się wyłącza gdy skończy się woda)
  a Z090?
  Może ktoś potrafi podpowiedzieć jaki zamiennik kupić (i gdzie) ? Tu (http://www.solidlink.pl/pliki/wiersz/829/AR33.pdf) znalazłem wyłącznik Ar-33 ale nie wiem jakie parametry dobrać.

  Dziekuje za podpowiedzi!
  Kuba
 • #3
  mroovka
  Level 14  
  Ja kupiłem takie:
  http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=25916

  Rozmiarami się wszystko zgadzało z tym Klixonem. 145 oznacza temperaturę zadziałania- gdy jest woda, naczynie ma 100 stopni, gdy się skończy, gwałtownie wzrasta.

  EDIT:
  I jeszcze jedno- ja zamiast 142 stopni jak w oryginale, wstawiłem wyłacznik na 130 albo 135, nie pamiętam dokładnie, i działa bardzo dobrze, wyłączenie następuje po całkowitym osuszeniu.