Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Cyber-Shot DSC-W1 acces a potem turn the power ...

16 Lut 2008 16:30 1565 3
  • Poziom 10  
    witam posiadam problem z aparatem Sony Cyber-Shot DSC-W1 problem polega na tym ze po włączeniu aparatu obiektywy wysuwa sie i wsuwa az w końcu staje w noramlnej pozytcji w miedzy czasie na wyswietlaczy wyswietla sie napis ACCES w momencie kiedy obiektyw staje wyswietla sie angielski napis wyłacz i włacz ponownie aparat. Obietyw udałi mi sie rozebrac ale nie moge tam dostrzec zadnego problemu (dołaczam zdjecia) prosze o jakies sugestie co mam jeszcze rozebac i gdzie szukac problemu.

• OptexOptex
  • Poziom 32  
    Sprawdź czy nie ma jakiegoś problemu w module przysłona-migawka. Trzeba obejrzeć dokładnie ( w powiększeniu) czy taśma nie ma przerw i sprawdzić jak chodzą listki migawki i przysłony. Żeby się upewnić można podłączyć wymagane zasilanie do pary ścieżek na flexie, tak migawka jak i przysłona powinny się bez problemu otwierać i zamykać.
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    a mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jak najlepiej dostać sie do przysłony jeżeli obiektyw mam w taki stanie jak na zdjęciach (chodzi mi czy od środka czy od przodu) i jaki napięciem wyzwolić przysłonę i migawkę.

po kolejnej godzinie pracy udało mi sie dostac do migawki i teraz mam tylko problem jak sprawdzic to "ustrojsto" głownie chodzi o to jakim napieciem wyzwolic migawke i jakim przysłone. Sony Cyber-Shot DSC-W1 acces a potem turn the power ...
  • Poziom 19  
    Witam.

Aparaty W1 mają jeden zasadniczy problem z obiektywem. Czasami zacina się silniczek ostrości, gęstnieje smar przekładni. Zazwyczaj wystarczy przemyć to izopropanolem i nasmarować. Piszę o ostrości bo tylko ona ma mechanizm samokontroli w postaci transoptora szczelinowego, czego nie ma ani migawka, ani przesłona. Grzebanie w tych ostatnich nie ma nic wspólnego z sygnalizowanym błędem.