Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak programow w dekoderze satelitarnym, a przyczyna....

16 Lut 2008 17:47 3031 12
  • Poziom 18  
    Posiadam czasze o srednicy 80 cm z konwerterem o parametrach:
    Z G 648
    Z 206C
    F
    10.95-11.7GHZ
    AS-100 SERIES
    1.2 dB
    Made in Uniteg Kingdom (pisze tak jak bylo napisane na konwerterze)
    I dekoder satelitarny Ferguson AF-3018SE ktory kilka lat temu mial stawiane nowe oprogramowanie ale lapal niektore programy.
    Wczoraj ustawile czasze mniej wiecej tak jak maja wszyscy na dachu ustawione i lapalo mi male sygnaly przwzaznie radio, dzis chcialem ustawic dobrze i przestawialem czasze ale wynik byl marny. Jaka moze byc tego przyczyna ze nic nie lapie a sutawialem tak jak maja inni urzytkownicy?
    W dekoderze wchodze w opcje "poziom sygnalu" i tam "sila" mi skacze raz wyrzej a raz nizej a "jakosc" stoi na 0%.Odebralem na HOTBIRD wartosc sily 94% a jakosc stala na 0%.
    Czemu tak jest ze nie moge nic odebrac. Jestem zielony w tych sprawach takze prosze nie wysmiewac sie jak pisze dla kogos rzeczy oczywste i banalne...
    Z gory dzieki za odp.
  • Specjalista elektryk
    Ten konwerter to jakiś prehistoryczny zabytek!
    To pasmo (10.95-11.70) używało się 10 lat temu, a nie dziś. W dodatku 1.2 dB to na prawdę bardzo duży współczynnik szumu.

Kup jakikolwiek konwerter single w najbliższym sklepie RTV. Efekt - murowany.
    Aha, antena ustawiona na HotBird.
  • Poziom 18  
    No ten konwerter dostalem od kolegi bo mu lerzal i byl niepotrzebny.
    O jakich parametrach i jakiej marki najlepiej kupic konwerter i jakiej mniej wiecej sa ceny?
  • Poziom 34  
    Pojedynczy to koszt ok 20-30 zł .
    Główny parametr to tłumienie najlepsze mają poziom ok 0,2 dB ; ale prawdopodobnie trafisz na takiego który ma 0,3 dB .
  • Poziom 18  
    To najlepiej jakby mial jak najmniej tlumienia.
    A pasmo jest wazne czy ma byc jakiekolwiek? Jak jest wazne to w jakim przedziale jest najlepsze?
    Odbieram na tym co mam zamontowane sile 52 i skacze do 62a jakosc jest 0. Szukam na tym programow i nic nie lapie, czemu tak jest?
  • Specjalista elektryk
    Nie ma pasma gorszego czy lepszego!
    Każdy nowy konwerter od kilku lat ma to samo pasmo, czyli 10.70-11.70 i 11.70-12.75 GHz.

Słuchaj, idź do pierwszego lepszego sklepu RTV, kup JAKIKOLWIEK konwerter pojedynczy, może być firm Golden Interstar, Inverto, Globo, wszystko jedno, każdy jest przeznaczony na dzisiejsze czasy! Zapewne będzie miał współczynnik szumów od 0.1 do 0.3 dB - to i tak jedno i to samo - chwyt reklamowy.

Koszt to około 20-25 zł.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Dzieki za odpowiedz

Dodano po 4 [godziny] 7 [minuty]:

Zakupilem dwa konwertery polaczone ze soba w 1 ze nie tzeba prowadzidz dwoch kabli firmy invedo 0.2dB.
    I jest tak ze ustawialem czasze i sygnal mam ustawiony na 90%a nie lapie Vivy polskiej. Probowalem krecic w roznych kierunkach i nic.
    Lapie kanaly niemieckie duzo, czeskie, angielskie i inne.
    Nie wiem czy w dekoderze jakos sie ustawia ze ma sie podlaczone c konwertery, przypomne ze mam dekoder Fergusona AF-3018SE
  • Specjalista elektryk
    A antenę ustawiłeś na HotBirda? Bo coś mi się wydaje, że nie.

Aha, skoro skoro kupiłeś monoblocka, to sprawa się komplikuje niestety.

Od wielu lat nie ciągnie się 2 kabli do dekodera nawet przy 2 konwerterach, tylko jeden, złącza się je przełącznikiem diseqc zaraz przy antenie.

Po drugie.
    Stań za anteną, wtedy "oczko" z lewej strony powinno być zamontowane w uchwycie od anteny, a to "oczko" z prawej strony powinno "dyndać" z prawej, poza uchwytem anteny.

Teraz w ustawieniach dekodera ustaw typ konwertera na uniwersalny, ustawienia portów diseqc to: HotBird: port B, Astra: port A.

Włącz kanał z HotBirda i ustaw antenę. Jeśli złapiesz sygnał to ustaw jak najprecyzyjniej i dokręć antenę. Astra już powinna być ustawiona.

W razie pytań pisz na forum.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Wlasnie z tym ustawianiem a nteny to jest przechlapane:/
    Mialem tak zamontowane jak piszesz tylko nic wtedy nie odbieralem to zmienilem na odwrot:/a jak jest tak jak ja mam to cos sie dzieje zlego? Bedzie nic nie lapac czy jak?
    Zamiast "port A" mam "port B" ale mam tak ustawione jak ty napisales.
    Tylko na hot bird nie lapie mi niektorych programow ktore sa odkodowane, czemu tak jest.
    Ustawialem wczesniej czasze na vivie polska mialem konwertery podlaczone tak jak ty napisales wczesniej i nic nie wylapalp. Sugnal byl w miare 70-80% raz udalo sie zlapac 99% ale potem zniknelo, a jakos byla 0% raz wskoczylo tylko 10% jakosci ale programu i tak nie bylo:/
    Czasz krecilem we wszystkich kierunkach delikatnie.
    Nie wiem czy to cos ma do rzeczy ale czasze mam zamontowana pod antena szeroko pasmowa ktora jest skierowana w przeciwnym kierunku niz czasza i masz na ktorym to jest zamonotowna chwieje sie lekko przy mocniejszym wietrze. Nie mam innej mozliwosci zamontowania czaszy niz na tym maszcie:/
  • Poziom 11  
    no to sobie właśnie odpowiedziałeś "chwieje sie lekko przy mocniejszym wietrze". :)
    też nie mogłem ustawić jakości sygnału.
    ostatnio miałem bardzo podobny problem, i popełniałem podstawowy błąd, mianowicie maszt na którym była mocowana antena nie trzymał pionu :) przez co antena była przechylona na bok.a ja durny trzy dni latałem wszędzie i do wszystkich zanim sie domyśliłem.
  • Poziom 18  
    Probowalem dzis ustawic dobrze czasze zeby odbierac hotbirda lecz dalej nie mam takiego rezultatu jakiego bym chcial. Odbieram duzo kanalow z astry (odkodowanych okolo 500) natomiast z hot birda okolo 15.
    Ustawialem czasze na programie viva polska (nie wiem czy dobrze ze na tym programie) sygnal jest lapany to 98% natomiast jakosc 0. Krecilem pomalu i nic. Zalanczam fotko jak mam przymocowanny konwerter, wczesniej byl przymocowany na odwrot i bylo tak samo , takie same programy i taki sam efekt.
    Brak programow w dekoderze satelitarnym, a przyczyna....
  • Specjalista elektryk
    Czy aby na pewno masz dobrze ustawione porty DiseQc. Spróbuj Astrę ustawić na 1 a HotBirda na 2.

Jeśli tak masz i jest źle, to ustaw odwrotnie (1 na HotBirda, 2 na Astrę) i sprawdź.
    Różne monoblocki mają różne numery portów dla poszczególnych konwerterów. Ale tak jak widać na zdjęciu to montaż jest prawidłowy.

Czy VIVA Polska jest u ciebie na tunerze na częstotliwości 11075 V???