Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz i skrzynka - budżetowo

mskojon 16 Lut 2008 23:19 1387 12
  • #1 16 Lut 2008 23:19
    mskojon
    Poziom 31  

Witam, składam z kumplem subwoofer do samochodu i mam pewien pomysł - na głośnik mamy 200zł i chciałbym dać dwa tonsile 20/80/2 połączone w 4R pod wzmacniaczem BLAUPUNKT GTA 2 Special MK II lub CARPOWER HPB-602 . Myślę ze obudowa tak z 60L by wystarczyła, do tego bass reflex prostokątny bo ciekawie to wygląda, razem głośniki miałyby 93db spl więc całkiem sporo. Czy istnieje jakaś lepsza alternatywa do tego co wymyśliłem?

• #2 17 Lut 2008 01:15
    Majkminator
    Poziom 15  

Tak istnieje alternatywa. Jeden ale lepszy głośnik zamiast dwóch cieniasów

• #3 17 Lut 2008 02:49
    Mademan
    Poziom 12  

Do 200zł na subwoofer, to ja ze swojej strony polecę Soling-a Cp123, do dostania za 150zł na Allegro. Soling gra bardzo dobrze, ale można go niewielkim kosztem stuningować ;).Do tego należy zakupić dużą tubkę wikolu i małą uszczelkę do okien.
    Trzeba odkręcić grill, a potem wyjąć głośnik i watolinę, następnie wysmarować grubą warstwą wikolu wszystkie wewnętrzne krawędzie obudowy, po wyschnięciu należy operację powtórzyć. Można wymienić okablowanie głośnika na lepsze (grubsze) ale to już tuning na siłę :D. Po dokładnym wyschnięciu wikolu, przyklejamy uszczelkę wokół głośnika i wkręcamy go spowrotem. Nie polecam dodawać więcej wytłumienia niż to co jest, bo to mała obudowa.
    Po wykonanych zabiegach skrzynia gra jeszcze lepiej, bo jest szczelna.
    Zakup samego MDF-u na skrzynie w naszym pięknym kraju wyszedł by drożej, niż gotowa, estetycznie wykonana obudowa pokryta skórą i do tego z bardzo mocnym i wytrzymałym głośnikiem, czyli właśnie CP123.

Na Twoim miejscu nie pchał bym się w Tonsile, a już zwłaszcza do auta. Soling wyciągnie maks mocy z podanych przez Ciebie wzmacniaczy i zagra świetnie jak za te pieniądze. Jeżeli już chcesz(musisz) majsterkować, to kup Magnata Xpress 12" i zbuduj skrzynie, ale wyjdzie to sporo drożej, a w większości przypadków mało estetycznie ;).

• #4 17 Lut 2008 12:00
    toma085
    Poziom 21  

Przecież kolega napisał że na głośnik ma 200zł. Kup najlepiej Xpress 12" i będzie to najlepszy wybór na pewno lepszy od Solinga i nie potrzebuje tyle wat co CP123.

• #5 17 Lut 2008 14:46
    el rubollo
    Poziom 11  

a ja do 200 to z czystym sumieniem polecam JBL cs1204 cena 199 wiec moim zdaniem lepiej dolozyc te 3dyszki i zrezygnowac z xpressa. pozdro

• #6 17 Lut 2008 15:03
    sebring89
    Poziom 21  

jbl.... yyy heahe bez przesady, do losinga potrzreba wiecej mocy niz oweruje 602 to co z tego ze da 150 jak bedzie troszke mocy brakowalo...

• #7 17 Lut 2008 17:13
    mskojon
    Poziom 31  

Mademan napisał:
    Do 200zł na subwoofer, to ja ze swojej strony polecę Soling-a Cp123, do dostania za 150zł na Allegro. Soling gra bardzo dobrze, ale można go niewielkim kosztem stuningować ;).Do tego należy zakupić dużą tubkę wikolu i małą uszczelkę do okien.
    Trzeba odkręcić grill, a potem wyjąć głośnik i watolinę, następnie wysmarować grubą warstwą wikolu wszystkie wewnętrzne krawędzie obudowy, po wyschnięciu należy operację powtórzyć. Można wymienić okablowanie głośnika na lepsze (grubsze) ale to już tuning na siłę :D. Po dokładnym wyschnięciu wikolu, przyklejamy uszczelkę wokół głośnika i wkręcamy go spowrotem. Nie polecam dodawać więcej wytłumienia niż to co jest, bo to mała obudowa.
    Po wykonanych zabiegach skrzynia gra jeszcze lepiej, bo jest szczelna.
    Zakup samego MDF-u na skrzynie w naszym pięknym kraju wyszedł by drożej, niż gotowa, estetycznie wykonana obudowa pokryta skórą i do tego z bardzo mocnym i wytrzymałym głośnikiem, czyli właśnie CP123.

Na Twoim miejscu nie pchał bym się w Tonsile, a już zwłaszcza do auta. Soling wyciągnie maks mocy z podanych przez Ciebie wzmacniaczy i zagra świetnie jak za te pieniądze. Jeżeli już chcesz(musisz) majsterkować, to kup Magnata Xpress 12" i zbuduj skrzynie, ale wyjdzie to sporo drożej, a w większości przypadków mało estetycznie ;).

Kosztami skrzynki się nie przejmuj bo będzie to max 50zł, mdf mam po znajomosci :)
    Ten soling kosztuje 150zł ze skrzynką? Eeee... coś za tanio :P
    Szukam głośnika do 200zł - chyba że będzie dało się go kupić w skrzynce w cenie do 250zł to wtedy nie opłaci się budować.

• #8 17 Lut 2008 17:40
    stefciob
    Poziom 17  

Już dołóż te 30 zł kup intertechinka mds 8 za 230, jak masz mdf po znajomości zrób sobie do niego szkrzyneczke w br. i zapomnij o jakiś tunsilach, sulingach żejbielach. Ten głośnik jak na swoją cene gra świetnie, nie potrzebuje dużo mocy. A wzmaka też kup jakąś używke niż tego carpałera. I zagra to duuuuuuuuuużo lepiej niż zestaw który podałeś.

• #9 17 Lut 2008 18:11
    mskojon
    Poziom 31  

"Karpałer" ma być w przypadku jeśli na dniach nie znajdę jakiejś w miarę fajnej używki w dobrej cenie. A ten intertechnik.. hmm na allegro widzialem za 230zł więc cena dość atrakcyjna.
    Czy ktoś mógłby mi napisać jak wypada ten intertechnik w porównaniu z blaupunktem GTB 1200? Pytam dlatego że kolega ma taką skrzynkę w samochodzie, robi dość duże ciśnienie ale szybkością nie powala jak na moje ucho. Prosiłbym o szczegółowe wyjaśnienie dlaczego jest lepszy :P
    Dziękuję :D

• #10 17 Lut 2008 18:26
    stefciob
    Poziom 17  

Ja moge ci sprzedac wzmak pod intertechnika napewno lepszy niz ten karpałer za podobna kase, ale to juz na priv jesli cos. A it mds8 jest moim zdaniem duzo lepszy od blaupunkta. Jest maly, bardzo szybki, w br potrafi tupnac. Sluchalem w corrolli pod mostkiem stega. I naprawde gral fajnie swietnie zgrywal sie z przodem, a jak z kolesiem podkrecilismy go troche to i mocniej grac potrafil. Nie jest to napewno glosnik do dyskotekowego baunsowania po miescie z uchylona szyba, ale do grania normalnego basu. Za ta cene z tych subow, ktore sluchalem to jest bez konkurecji. Sam chce kupic takie dwa, bo ja mam duzego sedana.

• #11 17 Lut 2008 18:42
    mskojon
    Poziom 31  

Właśnie to może być problem - do nagłośnienia jest Fiat Marea czyli sedan. Wydaje mi się że intertechnik jest zbyt kulturalny jak na moje potrzeby - przydałby się głośnik dysponujący sporą dozą chamskiej siły ale i dokładności.

• #12 17 Lut 2008 18:48
    powalla
    Moderator CarAudio

"przydałby się głośnik dysponujący sporą dozą chamskiej siły ale i dokładności."

,a to wszystko za 200zł.........życzę powodzenia .

• #13 17 Lut 2008 18:59
    mskojon
    Poziom 31  

Wiem że za te pieniądze nie będzie szaleństwa, ale nie chcę kupić ładnie wyglądającego badziewia. Ma dawać czadu ale też w miarę dobrze grac. Czyli po prostu coś najlepszego w kwocie 200zł

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME