Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zapowietrzone wspomaganie kierownicy?

bolek 17 Lut 2008 13:50 16649 9
  • #1 17 Lut 2008 13:50
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Partner 1,9d z 2002r
    Czy układy wspomagania w tych autach odpowietrzają sie same, czy trzeba im pomóc. Jest on po naprawie, która wiązała sie z wymontowaniem układu i co za tym idzie spuszczenien oleju.

Przed naprawą działało wyśmienicie, teraz- raz że chodzi ciężej, to jeszcze co jakiś czas czuć na kierownicy "skubnięcia"

0 9
  • #2 17 Lut 2008 13:57
    ptaszek1975
    Poziom 30  

Postaw go na kobyłkach i kręć kierownicą na zgaszonym silniku,sprawdź czy nie pomyliłeś rurek przy maglu.

0
  • #3 17 Lut 2008 14:00
    bolek

co mi da kręcenie kierownicą z kołami nad ziemią?. Rureczki sa na swoim miejscu. Odkrecałem tylko dwie, a że sa profilowane to inaczej zamontować sie ich nie da.

edit
    Już chyba wiem co miałeś na myśli, w końcu dokopałem sie do sensownego postu

"Pompę odpowietrza się na wyłączonym silniku.Kręci się kilkakrotnie kierownicą od jednego oporu do drugiego, do chwili aż płyn w zbiorniczku nie przestanie ubywać"

O to chodziło?, biegne do auta

1
  • #4 17 Lut 2008 14:09
    adam7009
    Poziom 38  

jak by było zapowietrzone to pompa hałasuje i widac w zbiorniczku , a odpowietrzyc mozna kręcąc kołami do oporu na zgaszonym silniku jak tu kolega sugeruje

0
  • #5 17 Lut 2008 14:11
    mainblacha
    Poziom 11  

Generalnie układ odpowietrza się sam. Dla pewności postaw auto na podnośniku tak, aby przednie koła były w powietrzu i na uruchomionym silniku kręć maksymalnie kierownicą w obie strony przytrzymując kierownicę przez chwilę w skrajnych położeniach.

0
  • #6 17 Lut 2008 14:15
    ptaszek1975
    Poziom 30  

Tak dokładnie,a podnosze auto do góry żeby było lżej kręcić

0
  • #7 17 Lut 2008 16:08
    bolek

chyba pomogło, pokręciłem nim kilkanaście razy przytrzymując skrajne pozycje. Widać na zapalonym silniku tez można, bo definitywne odpuszczenie nastąpiło na zapalonym silniku.
    Póki co dzięki

0
  • #8 17 Lut 2008 16:51
    adam7009
    Poziom 38  

a widzisz byłeś zdziwiony co pomoże kręcenie kierownicą

0
  • #9 17 Lut 2008 19:10
    robotech
    Poziom 13  

Opory moga tez wynikac z małego stanu oleju we wspomaganiu sprawdz to koniecznie tym bardziej po naprawie.

0
  • #10 18 Lut 2008 10:55
    jakub560
    Poziom 14  

witam.odpowietrza sie sam krecac kolami do oporu w lewo i prawo.bardzo wazny jest rodzaj plynu hydraulicznego.a szarpanie moze swiadczyc o slizgajacym sie pasku napedowym.pozdr

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo