Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek Sharan

17 Lut 2008 15:44 5680 8
  • Poziom 14  
    Mam problem z centralnym zamkiem w Sharanie a dokładnie to działa tylko siłownik od strony kierowcy i wlewu paliwa.
    Siłowniki sa elektryczne fordowskie.
    Proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję.

Regulamin pkt 11 proszę poprawić. goldwinger
  • Poziom 26  
    A podpinałes pod komputer, VAG powinien wykazać ci jakie masz błędy i wskazać ewentualna przyczynę. Podjedź do kogoś kto ma taki program i ci pomoze.
    Pozdr.
  • Poziom 19  
    ten centralny nie przechodzi przez komputer. To są fordowskie siłowniki które pracują na zasadzie ciągle w jedną stronę. Skoro nie działają wszystkie to trzeba sprawdzic okablowanie.
  • Poziom 14  
    Czy pomiędzy zamkami nie ma nic dodatkowego ?
    Czy jest jakis rozgałężnik gdzię zchodzą się przewody z wszystkich zamków ?

Dodano po 3 [minuty]:

Siłowniki te pracują na zasadzie ciągle w jedna stronę ?
  • Poziom 19  
    Do siłownikow jest doprowadzona masa a zmiana jest realizowana prze podanie napięcia na jeden z dwóch kabli pozostałych przy silownikach > przy przednich są jeszcze dodatkowo kable z plusem do wysterowania calych zamków
  • Poziom 14  
    Ok to już rozumiem tylko jeszcze zastanawia mnie jakie funkcje spełnia w sharanie moduł komfortu pod siedzeniem czy ma coś wspulnego z dziłaniem zamka ? ?
  • Poziom 19  
    Moduł ten steruje alarmem fabrycznym, zamkiem tylnej klapy , klapką wlewu paliwa, czujniki z drzwi itp. i wyjscia do modułów drzwi sterujących szybami.
  • Poziom 14  
    Doszłem że moduł komforu hyba steruje zamkiem czyli powinien podawać + na styki zamków które aktualnie sa zwarte ale tego nie robi.
    No i w dalszym ciągu nie wiem co jest grane.
  • Poziom 1  
    Winny może być czujnik zamknięcia drzwi, zauważyłem identyczne objawy (działały tylko drzwi kierowcy i klapka wlewu paliwa) gdy miałem odłączony powyższy czujnik.

Wiem, trochę po czasie ale może komuś się przyda.

Pozdrawiam.