Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki migomat kupić proszę o pomoc

17 Lut 2008 15:48 14958 14
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam zamiar kupić migomat, ma on służyć do uzytku domowego, coś przy aucie pospawać itp. okrętów tym spawać na pewno nie będę :) Mam na ten cel przeznaczone ok 1300 zł. Na allegro znalazłem: S mig 185 za 1300 (link poniżej)
    http://www.allegro.pl/item311703175_nowy_migomat_185a_ceny_hurtowe_drut_gratis_okazja.html
    i amig 190 za 1299
    http://www.allegro.pl/item314439344_spawarka_polautomat_migomat_inwertor_190a.html
    Maksymalna grubość materiału jaki bym spawał to 6-7 mm
    Jeśli ktoś pracował na którymś z tych urządzeń lub wie coś na ich temat prosił bym o odpowiedź.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 39  
    S-miga odradzam kiepska jakość mi padł ,trafo spawane i nie do naprawy +miniaturowy dławik nastawy prądu zmieniają się jak w kalejdoskopie ,co do drugiego nie miałem kontaktu.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 28  
    Co do transformatorowych spawarek to w tej cenie nie dostaniesz nic dobrego. Transformatorki w takich spawarkach są wielkości trafa w moim prostowniku a dławiki jeszcze mniejsze. Uzwojenie wtórne nawinięte drutem ok fi4mm, więc można łatwo sobie odpowiedzieć co się stanie przy prądzie 170A przepływającym przez takie uzwojenie. Chyba że lubisz czekać dłuuuugo na ostygnięcie spawarki po 5min spawania.
    Drugi mig to inwerter, jest lekki bo nie ma w środku trafa spawalniczego, tylko elektronikę. Sądząc po wyglądzie uchwytu też nie jest pierwszej jakości :).
    Może sam sobie zrobisz miga? Za te pieniądze to zbudujesz z b.dobrych materiałów porządnego miga a nie jednorazówkę :).
  • Poziom 9  
    Budowa miga to nie na moje neryw:D A jaki migomat Bys dla mnie polecił
  • Poziom 28  
    Wiesz ja się nie znam za bardzo na kupnym sprzęcie i na markach, ale wiem co powinna mieć dobra spawarka i ile ważyć. Co z tego że na jakiejś transformatorówce jest napisane 190A jak waży ona 15kg? Sprzęt który wart by był uwagi kosztuje 3 - 6 tyś, więc jest bardzo drogi, dlatego ja wolę sam sobie zrobić miga o podobnych parametrach co te za 5 tyś a nawet lepszych i wydam przy tym 5 razy mniej!
    Myślę że większość spawarek tych marketowych są podobnej budowy, a często nawet takiej samej i różnią się tylko marką :). 1300zł to nie jest mało, ale dobry sprzęt spawalniczy jest drogi. Kolega miał chyba PowerMata ale inny model, jakiś 140A. Ale tam udało się troszkę podrasować spawareczkę, ponieważ trafo było nawinięte symetrycznie a mostek był na 2 diodach. Wstawiliśmy porządny mostek na 4 diodach, uzwojenia połączyliśmy równolegle. Termik przyklejony był do trafa i nie wyłączał tak często jak przedtem ale spalił się za to dławik bo uzwojenie tam zostało po staremu czyli o przekroju 2x mniejszym niż na trafie. Z tego widać że mig dostał większego powera. Dławik wymieniliśmy na troszkę większy i nawinięty grubszym drutem. Wymieniliśmy także przewód prądowy który szedł do uchwytu na grubszy i wszystkie przewody prądowe w obudowie miga. Spawareczka spawa teraz o niebo lepiej.
    Takiego miga opłaca się jeszcze wziąć jak masz siłę bo pod 230V to słabiutki będzie.
  • Poziom 9  
    Mam siłe i właśnie na siłe chciałbym kupić. A co sądzisz o inwertorowym migu. Którym lepiej się spawa i który jest bardziej wydajny?
  • Poziom 12  
    co do tanich migów to nie są takie złe tylko tylko muszą być dwu lub trzy fazowe i tyle ja dość długo jade na s-migu 230 dałem za niego ~ 2500zł i nie narzekam
    podsumowując powiem tyle ze spawarki na 230v są do zabawy a nie do spawania :D
  • Poziom 24  
    patryk-84a napisał:
    Co z tego że na jakiejś transformatorówce jest napisane 190A jak waży ona 15kg?

Takiego miga opłaca się jeszcze wziąć jak masz siłę bo pod 230V to słabiutki będzie.

a co powiesz kolego o takiej spawarce 9kg?
    http://www.fronius.com/cps/rde/xchg/SID-0AFF0...ius_international/hs.xsl/79_4675_ENG_HTML.htm

spawa 140A elektrodą przy napieciu 200v
    fakt ze kosztuje troche ale jestem zadowolony.

adrian_gal szukaj marki , esab, kemmpi, lincoln, fronius, raz kupisz i caly czas spawasz , kolega patryk ma duzo racji w tych promocyjnych sprzetach z marketu
  • Poziom 9  
    Znalazłem w castoramie midimagster 1800 turbo za 1700 zł.Chciałem zapytać sie czy macie jakąś wiedze na temat tego urządzenia.Nie wiecie jak jest zasilany transformator w tej spawarce?Pisze że zasilanie 400V ale trafo wygląda jak jednofazowe

zdjęcia skopiowałem z linku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic556537.html
  • Poziom 10  
    Witam
    Na wstępie przepraszam że odgrzebałem stary temat ale nie znalazłem innego aktualnego o tej tematyce.
    Chciałbym żeby mi ktoś doradził MIGa nie drogiego do celów powiedzmy "hobbystyczno - domowych" Ogólne prace "remontowe" wkoło domu i przy samochodach;)
    Moje wymagania: :)
    1. Spawanie żelastwa w zakresie ok od 1mm do 8mm
    2. możliwość spawania aluminium.
    3. Zasilanie pod siłę.
    4. Cena nie wygórowana :)

Widziałem że ktoś pisał że można samemu zrobić taki sprzęt jeśli tak prosiłbym tą osobę o napisanie przybliżonych kosztów takiej spawarki. I czy podjął by się ten Pan (strzelam jeśli Pani to przepraszam ;)) budowy takiego sprzętu i jaki byłby koszt jego pracy. Pozdrawiam Wojtek
  • Poziom 24  
    Obecnie kampy oferuje taką spawarką cena 4tys, mala i na 220V
    Cena ta jest taka bo wymieniles ze chcesz spawac aluminium, wiec licz sie z kosztami.
  • Poziom 10  
    Witam
    dzięki w ogóle za tak szybki odzew;)
    Ale po pierwsze spawarka ma być pod siłę ;)
    Nie musi być mała w sumie to może być nawet jakiś stary model bo myślałem też nad jakąś używką jak na początek.
    A co do tego aluminium to raczej sporadyczne spawanie wiec nie musi to być sprzęt typowo pod spawanie ALU. Pozdrawiam;)
  • Poziom 10  
    Ja też przymierzam się do zakupu spawarki na siłę, głownie do stali o rożnych grubościach

Znalazłem coś podobnego Link

Rok produkcji 2006 - czy to jest sprzęt uniwersalny ? Czy warto kupować Używany , polisnigowy?
    Może kupić coś nowego za te pieniądze ?