Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makefile pod at91SAM9260, przykładowy makefile, błędy.

szakamason 17 Feb 2008 16:52 1912 4
Computer Controls
    szakamason
    Level 13  
    Kto posiada coś takiego? Jestem świeży w temacie ARM, zainstalowałem YAGARTO+Eclipse, skompilowałem przykładowy program pod at91sam7S64, i się skompilował, czyli zmienne środowiskowe itd. ustawione poprawnie. Tyle że mam problem z MAKEFILE pod at91SAM9260, z ATMEL'owskiego pdf'a zrobiłem przykładowy makefile tak jak było w opisie, jednak wywala jakies błędy, kto ma coś takiego gotowego??
  • Computer Controls
  • Computer Controls
    szakamason
    Level 13  
    Ok, czyli tak, próbuje skompilować ATMEL'owski Bootstrap-v1.6, według instrukcji tam zawartej muszę wejść do katalogu który mnie interesuje, czyli ../board/at91sam9260ek/dataflash i następnie skompilować komendą make.

I projekt się kompiluje. A jak to zrobić z poziomu edytora np. Eclipse, który plik skompilować? Chcę np. wprowadzić swoje zmiany w tym bootloader'ze edytując w programie eclipse i kompilować także w nim, a nie łazić po folderach komendami w wierszu poleceń.
    Krisgorn
    Level 19  
    Najprościej skopiować odpowiedni makefile do głównego katalogu projektu i zmienić ścieżki w tym pliku.
    szakamason
    Level 13  
    No to trochę roboty z tym Makefile, czyli tak:
    żeby otrzymać plik wynikowy taki sam jak dataflash_AT91SAM9260.bin bootstrap'a muszę skompilować main.c w głównym katalogu. Bo to dokładnie jest robione podczas kompilacji komendą make w folderze dataflash tyle że inną drogą. czy dobrze myślę??