Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux esl 499 alarm A

orcaa 17 Feb 2008 17:29 5811 4
    orcaa
    Level 10  
    Pali się alarm A, co w praktyce oznacza że nie pobiera wody.
    Zmieniłem już wąż dopływowy, bo na początku sądziłem że coś nie tak z tym zaworem, na dopływie z sieci. Filtr przy samej zmywarcie czysty.
    Czyściłem też, te rurki w zmywarcie. Pompa działa, bo normalnie odprowadza wodę. Co jeszcze można samemu zrobić.
    Podejrzewam, że coś nie jest tak na wewnętrznym zworze odcinajacym wodę, który jest zapewne sterowany programatorem.
    Jak moża sprawdzić zawór. I czy jest to możliwe. Do obudowy dobiera sięchyba od tyłu
    Proszę o podpowiedzi.
    orcaa
    Level 10  
    Dzięki za podpowiedzi, ale jak pisałem już trochę się dobrałem do zmywarki.
    Ad 1. Ramiona się nie obracają bo nie ma wody. Woda i jej ciśnienie obraca ramiona. Dzięki, ale to nie rozwiązuje mojego problemu, dlaczego nie ma wody.
    Ad 2. Podany link nie mówi nic nowego.
    Wymieniłem wąż dopływowy , więć woda się musi lać.
    Na wężu jest tylko jeden zawór, z sygnaliztorem, który kolorem czerwonym informuje nas, że zawór nie puszcza wody. Kolor żółty informuje że jest ok . U mnie jest żółty.
    Czekam na podpowiedzi z wyższej półki. Pytałem a elektrozawór. Jak sprawdzić czy działa. Jak się do niego dostać. Na logikę , to on jest odpowiedzialny za to, że zmywarka pobiera wodę. Jeżeli nie pobiera , to albo pompa nie chodzi,/ takie wewnętrzne zabezpieczenie/ ale moja chodzi, albo coś z programatorem.
    WIELKI_BOBO
    Level 18  
    Prościej będzie ci sprawdzić na wyjściu czy w momencie kiedy ma pobierać wode jest zasilanie elektrozaworu, niz rozbieranie go.
    Sprawdz też ewentualnie czy czujnik na dnie jest ok(czasami potrafi się zaciąć, sprawdz blokade drzwi(mikrostyki), oraz wężyk hydrostatu czy jest drożny czasami potrafi skroplić się w nim woda, na końcu moduł i jeśli brak napięcia na wyjściu do elektrozaworu to triak sterujący do sprawdzenia,
    powodzenia....