Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

najlepszy głośnik basowy

damian0504 17 Feb 2008 22:43 7659 35
    damian0504
    Level 10  
    witam... po dlugim czasie "biedowania" na utrzymaniu rodzicow wreszcie moge sobie pozwolic na budowe sprzetu... chodzi mi narazie o glosnik basowy do subwofera... narazie bedzie to sam subwoofer koncowka dopiero na wakacje uprzedzając pytania bedzie to gralo glownie na zewnatrz (wakacje co tydzien imprezy za domem:D zero sąsiadow dopiero po jakis 2km za laskiem jacys sa:D oprocz tego czasem jakas ipreza na sali ok 200m2... z czym bedzie gralo? ja mam tylko altusy narazie 140 wiec raczej slabiutki sprzecik lecz tego narazie nie chce wymieniac... chodzi mi o sam bas.... reszta potem. wieksze topy moge od kupla pozyczyc niestety on tez niema nic na basie stad priorytetem jest subwoofer

myslalem nad glosnikami i no wlasnie ktory z nich zagra lepiej w pasmie tym najnizszym okolo 40-60hz... eminence kappa pro 15lf sigma pro 18 czy moze cos innego w tej cenie? ogladalem niestety żadnych nie sluchalem... niewidzialem nigdzie porownania takiego zebym mogl stwierdzic co bedzie lepsze, jest bardzo duzo projektow aplikacji poszczegolnych glosnikow a mnie chodzi raczej jaki glosnik w tej cenie bedzie efektywniejszy i jaki sprawdzi sie lepiej bo wkoncu cena potobna a glosniki calkiem rozne jakie te glosniki sa czym sie roznia i który w mojej sytuacji okaze sie najlepszy.
    cena glosnika ok 700 do 800zl najwyrzej.... proszę o pomoc
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    gófer
    Level 34  
    W sumie jeżeli "nadstawki" to altusy to nie potrzebujesz mega natężeń czyli radziłbym postawić na jakość dźwięku. Przejżyj oferte b&c bo stosunek cena/jakość ich produktów jest naprawde bardzo zadowalający :) Może jeszcze napisz jaką muzyke chcesz na tym grać, czy chodzi bardziej o twarde uderzenie czy ciepły miękki bas?
    damian0504
    Level 10  
    ja osobiscie wole miekki bas nisko schodzący muzyka rózna w zasadzie 50/50 to na bierząco takie nowosci pop rock itp i 50 muzyka elektroniczna... mysllaem o B&C ale nie umiem sie do zadnego ustosunkowac... altusy to "tymczasowe rozwiązanie" tymczasowe tzn ten rok w nastepnym jak uzbiram troche grosza bede sie staral wymienic dlatego patrze na to przyszlosciowo:D
    gófer
    Level 34  
    Jeżeli chcesz w przyszłości mieć jakieś mocniejsze nadstawki to myśle że takie minimum to 18ps76, ale warto zainwestować w coś mocniejszego :)
    damian0504
    Level 10  
    warto warto. ale kasa trzyma jak zawsze... słyszales ten głośnik i masz jakies porównanie z innymi innych firm? czy bedzie lepszy od sigmy pro18? chodzi mi o spl w najnizszych rejestrach.
    gófer
    Level 34  
    Ja nie, jednak wiele pozytywnych opini osób mających uznanie w moich oczach daje mi możliwość polecenia go...no chyba że zależy Ci na nausznych opiniach to od siebie moge polecić 18tbx, naprawde konkretny gar, tylko wykracza poza Twój budżet.
    damian0504
    Level 10  
    kurcze powiem szczerze ze nie rozwiewasz moich wątpliwości. ale powoli przekonujesz do B&C obudowa tu niema wiekszego znaczenia tzn wszystko w granicach zdrowego rozsądku ale nie zalezy mi na "miniaturowych" rozmiarach zalezy mi na basie najlepszym za taka kase jakkolwiek bym go nie osiagał. moj poglad na ten temat zaczyna obierac jakis kierunek ale to jeszcze nie to tzn nie jestem przekonany....
    damian0504
    Level 10  
    tak sie zastanawiam czy np nie lepiej dwóch subów na kappach 15 lf jeden ok 400zł wiec troche drozej. ale zastanawiam sie nad kazdym rozwiazaniem... prosze o praktyczne rady czym sie raczej kierowac w wyborze glosnika czy lepiej slabsze ale dwa 15 calowe czy jeden 18... i jesli ktos slyszal tego B&C 18ps76 to jakie wrażenia i do jakiej budy go można wsadzic zeby wszystko co mozliwe z niego wyciągnąc? jak robi to pożadnie nie stac mnie na pomyłki.
    Kwaczor

VIP Meritorious for electroda.pl
    A nie lepiej dołożyć kilka groszy do gara 18PS100? Ja używam mniejszych 15PS100 i bardzo ładnie pracują. Spore mechaniczne możliwości. Za to mogłoby być trochę więcej mięcha, ale to 18" ci zapewni.
    gófer
    Level 34  
    Dwie pietnastki dadzą Ci lepszy punch, a 18-stka mięcho, mówiąc w sposób baaardzo uproszczony, gdyż sprawa jest uzależniona od tego jakiej klasy głośniki ze sobą porównujesz.

Zgadzam sie z kwaczorem-lepiej dołożyć kilka groszy i zrobić raz a porządnie :)
    damian0504
    Level 10  
    dzieki wszystkim za zainteresowanie tematem... ale mysle ze na tych 800zł niestety trzeba sie zatrzymac wiecej nie jestem wstanie teraz wylozyc na glosnik a co ze wzmacniaczem, w nastepnej kolejnosci bedzie on i na niego zbieram... chyba jednak bedzie raz 18cali. sigma i wogole eminence raczej odpada nikt nie wzial pod uwage tej firmy wiec rozumiem ze nie warto sie interesowac...
    a ten 18ps100 ma mniejsza efektywnaść w stosunku do 18ps76 o ponad 3dB...
    Kwaczor

VIP Meritorious for electroda.pl
    Zobacz na dolny zakres pasma. Poniżej 150Hz. Wyżej i tak nie będziesz głośnika używał. Tam są podobne. Ale za PS 100 przemawia wieksza moc, wieksza cewka i większy Xmax
    gófer
    Level 34  
    Nie ma o czym gadać, nawet panowie z noiseart polecają 18ps100 jako głośnik lepiej przystosowany do basu, a chyba wiedzą co mówią :)

Ps. W fabryce dźwięku mają jeszcze taniej b&c.
    damian0504
    Level 10  
    i czy to da w pasmie powiedzmy tych 40-60hz wieksze natezenia dzwieku?? rozumiem ze ten głośnik mechanicznie bedzie wytrzymalszy bo przyjmie wieksza moc i cewke ma większa przez co trudniej go spalic.
    damian0504
    Level 10  
    a czy ten projekt jet rownoczesnie pod te wszystkie głośniki ktore sa obok wypisane? czy on bedzie pasowal to tego 18ps100??
  • Helpful post
    gófer
    Level 34  
    PS100 ma dość spory qts i Vas, wiec objętość jest dobra. Myśle że zagra dobrze, tylko daj nieco wyższe strojenie.
    damian0504
    Level 10  
    jestem prawie zdecywowany na ten głośnik brakuje jeszcze ostatniego przybicia zeby padlo ostatecznie na niego... czy ma ktos moze jakis inny sprawdzony juz projekt??
    gófer
    Level 34  
    Emm u mnie na studniówce grało 8 kilomax'ów 18-stek...i było akurat. Wiec troche dziwne jest to że nagłośniłeś studniówke jednym znowu nie najmocniejszym b&c...
    Michał_wa
    Level 20  
    No to chyba spora ta studniówka jak 8 kilomaxów było
    damian0504
    Level 10  
    na mojej studniówce tzn ja bylem ten co poloneza tańczyl:D grały jakies 2 JBL niepamietam jakie. dosc spore w kazdym razie bez zadnego subwoofera i specjalnie nie brakowalo niczego moze najnizszych rejestrow ale to tylko przy niektorych utworach wiec to bardzo subiektywne mowic ile jest optymalnie i ile da rade bo jednemu trzeba wiecej innemu mniej...
    moze nie zwracalem uwagi az tak na dzwiek no ok:)

18ps76 caly czas mnie zastanawia to 99dB w porownaniu do wyzszego modelu z 95dB ... wiem ze wiecej za 18ps100 przemawia no ale.
    DjMapet
    Level 43  
    Nie najmocniejszy, ale skuteczny.
    Może się zdziwisz ale kilka razy profesorki i właściciel sali prosili o ściszenie basu. Właściciel obawiał się o sztukaterie którymi jest zdobiona sala.
    Przed rokiem na tej sali grałem dwoma basami na Beymach SM-118M i było trochę cienko.
    W 18ps100 jest cewka 4" a to znaczy iż ma cięższy zespół drgający, i dlatego takie Spl. Za to przyjmuje 1000W i tak sądzę, lepiej zagra w najniższych rejestrach- 35-80 Hz.
    Jeśli potrzebujesz tak mocnego, bardzo niskiego basu, bierz 18ps100. Jeśli wystarczy Ci na razie 700W dobrego basu kup 18 ps76. Myślę że w połączeniu z dobrą końcówką, 18ps-76 na twoje potrzeby wystarczy.

Pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

Tutaj masz;
    http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Naglosnienie/Glosniki/BC-SPEAKERS-18-PS-76.html
    gófer
    Level 34  
    Stary, ten 18ps76 może i ma 99 db ale nie w zakresie niskotonowym, inaczej byłby lepszy od PD 1850 pod tym względem. Akurat cewka w stosunku do membrany waży mało.
    damian0504
    Level 10  
    wiec kupuje tego 18ps100... tylko teraz problem obudowy zeby wmiare wykorzystac mozliwosci... czy ta do ktorej wyżej jest link bedzie napewno dobra? moze ma ktos inny projekt??
    gófer
    Level 34  
    Litraż zachowaj, skróć tylko port b-r. Nie zapominaj o filtrze subsonicznym.
    damian0504
    Level 10  
    a wlaśnie bo jeszcze daleka droga do kupna wzmacniacza ale mysle ze bedzie to jakiś dap ze wzgledu na kase. i on niema wbudowanego filtra... aktywne crossovery sa raczej drogie co zrobić szukać wzmacniacza innego taniego z wbudowanym czy lepiej cos niedrogiego złożyć samemu?... nada sie taki filtr aktwny z kitu jak do domowego suba?
    gófer
    Level 34  
    Oczywiscie że taki filtr subsoniczny sie nada. Najlepiej jakby miał stromość 24 db/oktawa, i regulowaną F odcięcia. Jeżeli chodzi o wzmak to zapoluj może na używanego ads lx800, powinien sie nadać.