Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko-zamrażarka SNAJGE 15E - zwarcie na zasilaniu

Strapek 17 Lut 2008 14:35 1860 4
  • #1 17 Lut 2008 14:35
    Strapek
    Poziom 2  

Witam, mam problem chłodziarko zamrażarką Snaige 15e. Robi zwarcie (wyrzuca różnicówkę w domu). Przemierzyłem miernikiem co mogłem przyczyną zwarcia wydaje sie być przebicie w jednym z uzwojeń sprężarki? (taki czarny kociołek). Doprowadzone są tam 3 przewody 1 fazowy czarny, czerwony i niebieski. Chyba dobrze myśle bo nie mam schematu są tam dwa uzwojenia. Jedno uzwojenie ma 40 omów drugie 11 to chyba ta przyczyna? czy mam rację ? Jak zmierze miernikiem dwa przewody we wtyczce do gniazdka jest tam ok 15 Ω. Czy da sie coś zrobić czy już kupować nową lodówke? prosze pomocy !
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 17 Lut 2008 16:20
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak "wybija" różnicówkę to sprawdź do masy (obudowy) styki tego kociołka.
    Jeśli coś ma do masy to kociołek do wymiany.

0
  • #3 17 Lut 2008 16:23
    colcolcol
    Poziom 25  

Strapek napisał:
    przyczyną zwarcia wydaje sie być przebicie w jednym z uzwojeń sprężarki.

Jeżeli po odłączeniu sprężarki (tych trzech przewodów) różnicówka nie wywala a po dołączeniu wywala to:
    rozejrzeć się za nowym sprzętem, tylko proponuję..

0
  • #4 17 Lut 2008 19:42
    skryn
    Admin grupy AGD

Tematy scaliłem i przeniosłem z AGD.

0
  • #5 17 Lut 2008 20:42
    Strapek
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi :D
    Sprawdziłem przebicia do PE nie ma z żadnego styku spężarki. Zabawne jest to że po odłączeniu "kociołka" nic nie wywala (świeci żarówka w lodówce) i jak teraz podłączyłem to też nie wywaliło ... bardzo dziwne bo jak wczesniej wkładałem wtyczke od razu było po korkach. Może pomogło coś zruszenie styków...bądź rozmrożenie bo lodówka była cała w szronie. Zobacze za kilka godzin
    Dzieki pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów