Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnał audio do suba aktywnego. Zapytanie

18 Lut 2008 12:22 1676 28
  • Poziom 16  
    Witam. Czy mogę puścic sygnał audio do suba aktywnego z wyjścia słuchawkowego wzmacniacza?? Czy nie będzie on przy takim podłączeniu gorzej grał niż bezpośrednio podłączony powiedzmy do odtwarzacza CD??
  • Poziom 27  
    Będzie grał nieco gorzej, ale i tak prawdopodobnie tego nie usłyszysz. Tym bardziej że chodzi o wysterowanie subwofera. Oczywiście możesz podłączyć tylko licz się z tym iż z takiego wyjścia słuchawkowego podasz zdecydowanie wyższy sygnał, więc będziesz musiał zmniejszyć czułość subwofera...

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Licze się z tym oczywiście w subie będzie filtr z regulacją głośności , pasmem odcięcia i regulacją mocy
    basu. Potencjometrem od regulacji głośności wyreguluje sobie odpowiednią głośnośc +/- synchronizowaną z głośnością kolumn, a podgłaszac będę głównym volume wzmacniacza. Ale czy to nie będzie szkodzic głośnikowi?? Nieco gorzej czyli jak??
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Nie nie będzie szkodzić głośnikowi. Gorzej mam namyśli to iż bezpośrednio z CD pomijasz wzmacniacz wstępny, wzmacniacz mocy i potencjalny regulator barwy dźwięku wszystkie te moduły nie są "przeźroczyste" dla dźwięku i wprowadzają pewne zniekształcenia. Jednak są one tak znikome iż wysterowując subwofer nie będziesz w stanie tego odczuć. Oczywiście jeśli nie przesterujesz wzmacniacza albo subwofera. No chyba że masz genialny audio-filski słuch to może usłyszysz różnicę... Może Ci się wydawać że gra inaczej albo nawet będzie grać inaczej, lecz trudno będzie stwierdzić kiedy gra lepiej, jest to sugestywna ocena słuchacza i zależy to od jego upodobań...
  • Poziom 16  
    Heh. Takiego słuchu nie posiadam. Mysle że jeśli by miało by słycha gorzej to na tonach średnich i wysokich
    ale na niskich pewnie nie zauważe różnicy. Wielkie dzięki za konkretną pomoc. Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Życzę powodzenia...
  • Poziom 39  
    hehe ale kolega zapomnial o czyms - bedziesz musial zrobic zwore na gniezdzie od sluchawek. przeciez jak wlaczysz sluchawki to wylaczaja sie kolumny...
    no chyba ze masz osobno wyjscie...
  • Poziom 16  
    Nie nie. We wzmaku o którym pisze wyjście słuchawkowe chodzi niezależnie od kolumn, praktycznie zawsze. Na kolumny są sekcje A i B. Chcąc słucha tylko przez słuchawki wyłączam obydwie sekcje wyjścia wzmacniacza, a słuchawkowe "cyka" nontoper. Co ja sie rozpisuje, mowa o technicsie su-v570pxs cap, pewnie kolega miał do czynienia z tym ustrojstwem. Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    a no to po problemie ;)
    niebawie sie juz fabrycznymi wzmacniaczami :P
  • Poziom 16  
    Ja tego nie oszczędzam. Jak upali sie hybryda to wywale końcówke mocy, wstawie jakiś porządniejszy zasilacz i włoże tam jakiegoś holtonika, szczególnie że w tej budzie jest sporo miejsca. Oczywiście kompletny przed wzmacniacz zostanie. Ale... jak narazie wszystko chodzi.

A spotkał się może ktoś z układem który automatycznie załącza (w tym przypadku) wzmacniacz w momencie gdy dochodzi do niego sygnał audio i wyłącza np po 2 minutach gdy sygnału nie ma???
  • Poziom 39  
    Cytat:
    A spotkał się może ktoś z układem który automatycznie załącza (w tym przypadku) wzmacniacz w momencie gdy dochodzi do niego sygnał audio i wyłącza np po 2 minutach gdy sygnału nie ma???
    irek taki zastosowal w swoim mostku na TDA. napisz do niego i popros o schematy - tam jest wszystko ladnie rozrysowane w poszczegolnych grupach
    http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=2897
  • Poziom 39  
    20/100 na suba niebardzo sie nadaje. dlaczego? bo nisko nie zejdzie. nadaje sie do malych kolumn 3 droznych takich regalowych jak kiedys robiono
    zdecydowanie lepszy bedzie GDN 20/80/2 lub GDN 20/100/3 (tonsil montuje go do suba aktywnego)
  • Poziom 39  
    do podkreslenia dolnych rejestrow tak. do wspomagania nie. przeciez to jest 8" w konfrontacji z 2x12" ;]
  • Poziom 39  
    wydasz 300-500zl na wzmacniacz a chcesz kupic glosnik za 100zl??
    dozbieraj i kup mivoca XAW310
  • Poziom 39  
    napisz ile masz dokladnie pieniedzy. jak STX to tylko te 300W ale one i tak mnie nie zadowalaja - no moze AP ujdzie ale on nieschodzi za nisko :/
  • Poziom 16  
    Ja nie chce robic suba do auta oklejonego kocem tylko coś ładnego aby pasowało troche do altusów. A te głośniki mają typowo samochodowy wygląd szczególnie pierwszy i ostatni. Już bardzie by mi taka konstrukcja pasowała: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic386560.html
    i chyba na tym się będę wzorowac
  • Poziom 39  
    no nawet fajne ale ja bym tego glosnika niekupil - poprostu mnie juz nie zadowala
  • Poziom 39  
    monotonia. bas niejest zbyt zroznicowany. jezeli nieslyszales nic lepszego to ci wystarczy. ale ja bym zdecydowanie bardziej wolal kupic nawet MDSa08 niz tego STXa. szczegolnie ze teraz mozna MDSa miec za niecale 160zl ;)