Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek Opel Vectra B 1996 rok

parasol 18 Lut 2008 17:00 16527 9
  • #1 18 Lut 2008 17:00
    parasol
    Poziom 10  

witam mam taki problem , otóż jeśli zamykam drzwi kluczykiem to zamyka całą stronę od kierowcy+ bagażnik i wlew paliwa. Natomiast jak próbuje zamknąć pilotem to zamyka tylko tylne lewe drzwi i bagażnik i wlew. Wnioskuje więc że mam coś nie tak z 3 silownikami. Tutaj moje pytanie jaka jest szansa ze sa to mikroprzełączniki? Jeśli to one to ok, natomiast jesli bede musial założyc siłowniki uniwersalne to jak to ustrojstwo podłączyć (wybacznie ale z centralem sie jeszcze nie bawiłem :P ) Aha centralka sprawdzona na 100% sprawna :) pozdrawiam

0 9
  • #2 18 Lut 2008 23:40
    cardiag
    Poziom 30  

szansa duża. ale wiesz... no takie pytania "jaka szansa" to chyba nie na elektrodzie a raczej na czarymary.com jesli takie coś wogole istnieje. Mogą być przewody ułamane.. mogą być silniczki.. raczej zawsze zamki są do naprawy.

0
  • #3 22 Lut 2008 08:55
    mariusz83x83
    Poziom 20  

uniwersalne siłowniki różnią sie od orginalnych oryginalne sa wbudowane w zamek i trudno je same wymienic najczestrzą przyczyną jest przetarcie przewodów przez szybe no i wilgoć sprawdz główny siłownik sterujący

1
  • #4 23 Lut 2008 16:09
    stacho918
    Poziom 14  

W dwóch vektrach naprawiałem mikroprzełączniki,w trzeciej złamane kable

0
  • #5 14 Mar 2008 10:00
    mario1982
    Poziom 15  

kolego zacznij od sprawdzenia zasilania na kostkach siłowników jak nie będzie to przewody ułamane lub pośniedziałe kostki ale to raczej mało prawdopodobne przeważnie pomaga wymiana samych mikro przełączników sam u siebie miałem podobnie i wymiana ich pomogła opisy jak to zrobić masz na forum.......pozdrawiam

0
  • #6 16 Kwi 2008 22:13
    RobertKronski
    Poziom 11  

Też wymieniałem w dwóch zamkach - lewa strona przód kierowca i tył- te mikro przełączniki (myślałem że za 10 zł naprawie) i jedne przestały działać po tygodniu a drugie po 3 tyg i te drugie tak sie zablokowały że nie dało się ich nawet ręcznie otworzyć :cry:

Demontowałem tapicerke na zamkniętych drzwiach, odłamałem obudowe zamka i otworzyłem zablokowane drzwi. Kupiłem używke i smiga już ponad rok.

0
  • #7 18 Kwi 2008 08:39
    marekdab
    Poziom 9  

Też nie polecam zabawy w wymiane tych mikroprzełączników:!:

Ja co prawda jeden zamek naprawiałem (wymieniałem mikroprzełącznik) i po ok 2 miesiącach musiałem znowu go demontować ale tym razem na zablokowanych drzwiach :cry:

Kumpel też ma Vectre B u niego to już przesada była bo zamek padł mu po 2 ale tygodniach od wymiany mikroprzełącznika:!:

Wg mnie szkoda czasu na montaż demontaż i tak wkoło, 5 zł i 2 h pracy nie wystarczą żeby to naprawić :)

1
  • #8 25 Kwi 2008 00:18
    zamela
    Poziom 14  

a ja w 2 vectrach wymienialem mikrostyczniki i ponad rok bez awarii tego elementu.
    a ja mam inny problem:
    rozkręciłem centralkę i w jednym miejscy kolo kawrca było trochę za dużo cyny rolleyes.gif chyba mi kapło .
    Teraz central działa z pilota (zamykanie otwieranie ryglowanie) ale nadal pozostał problem z ZAMYKANIEM z KLUCZYKA mianowicie drzwi zamkniete i przekrecam kluczyk w celu zamkniecia zamka --> zamek sie zamyka --> wyciagam kluczyk --> zamek sie otwiera

0
  • #9 25 Kwi 2008 00:55
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

O to chyba nie centralka!
    Możesz mieć jednak problem z zamkiem :)

0
  • #10 25 Kwi 2008 13:16
    zamela
    Poziom 14  

stalo sie to dopiero po tym jak chcialem zamontowac domykanie szyb i przez przypadek kaplem cyną na pare elementów w centralce pozniej zebrałem to i teraz wlasnie tak sie dzieje.

0