Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wan -> ruter -> pc , przekierowanie portow

error03 18 Lut 2008 18:25 1053 2
  • #1 18 Lut 2008 18:25
    error03
    Poziom 15  

Witam!!

Mam taki problem.. Mianowicie chce udostepnic folder w sieci.. Zeby mozna bylo z niego sciagac przez ftp.. (nie wiem czy dobrze napisalem :P) Poprostu chce zalozyc ftp'a u mnie na pc zeby udostepnic pare zdjec.. Wszystko mam skonfigurowane w programie G6 FTP Server.. Tylko ze jest maly problemik :) Z lokalnego ip lacze sie bez problemu.. wpisuje Login i Haselko i smiga... Tylko ze ja chce zeby kolega z drugiego konca swiata tez mogl otworzyc ten folder i sciagnac te fotki..

Zapomnialem dodac ze moj pc jest podlaczony do sieci przez Liveboxa :/

Czytalem troszeczke o przekierowniu portow przez router.. Probowalem cos tam nawet poustawiac.. Podam pare scren'ow:

Tylko nie wiem czy dobrze mam zaznaczone porty.. Tzn przedzial..
    Wiem ze polowa mnie nie zrozumie. Ale postaram sie napisac jasniej jak cos bedzie niejasne... Prosze wAs "fachowcy" pomozcie mi :) bo juz normalnie sil niemam :(

====================
    Takie okienko sie pojawia gdy ktos proboje sie polaczyc spoza sieci lokalnej:

pozdrawiam

• Pomocny post
    #3 18 Lut 2008 19:43
    marceli_kaz
    Poziom 15  

W przypadu Livebox'a musisz tylko dodac Virtual server - pierwsza fota - przedzial portow, ustaw tylko 21, i adres TWojego kompa. Potem save, restart routera i powinienes moc sie dostac z wanu. Nie zmieniaj nic wiecej!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME