Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet G-17 i żółty płomień

18 Feb 2008 18:39 3230 5
  • Level 10  
    Ogrzewacz wody j/w przezbrojony na propan. Zapala, reaguje na regulacje pokrętłem i grzeje ale cały czas płomień jest żółty i kopcący. Wyczerpały mi sie pomysły, zbyt wiele możliwości regulacji w tym grzejniku zresztą nie ma.
    Reduktor gazu wewnątrz zablokowany, dysze jak w książce pisze. Nie wiem czy działał kiedykolwiek dobrze na propanie bo taki już "zastałem".
    Pal sześć sadze ale kaloryfer się szybko zapaskudza a do tego myślę, że nie grzeje wydajnie z takim spalaniem...
    I co tu począć z tym fantem?

K.

• Moderator on vacation ...
    Za mało powietrza dostaje do spalania, lub nie takie dysze zostały użyte do przezbrojenia, ewentualnie nie był po przezbrojeniu wyregulowany
  • Level 10  
    mirrzo wrote:
    Za mało powietrza dostaje do spalania, lub nie takie dysze zostały użyte do przezbrojenia, ewentualnie nie był po przezbrojeniu wyregulowany

Hmm, tak ogólnie to wiem tyle samo;)
    Powietrze jest, ze tak powiem atmosferyczne, dysze jak napisałem - zgodne z zalecanymi w serwisówce (na wszelki wypadek zamieniałem na sprawdzone - bez efektu).
    Pozostałaby regulacja albo jakieś "usprawnienia", które ktoś mógł wprowadzić i tu jest sedno: gdzie? Regulacji dla składu przy propanie to ja w tym ogrzewaczu nie widzę.

K.

Powietrze oczywiście, że atmosferyczne i do tego o ciśnieniu panującym na zewnątrz, ale pytałem dlatego, ponieważ spotykam sie z kotłami i podgrzewaczami tak szczelnie zabudowanymi, że ..... i stąd brał się ten żółty, kopcący płomień
    Co do regulacji po przezbrojeniu w instrukcji w p. 7,2 jest napisane, żeby przeprowadzić regulację ( to w kwestii,czego właśnie nie widzisz)

Dysze powinny mieć rozmiary :
    dysza palnika zapalającego - "A" 0,17 +0,02 -0,01
    dysza palnika głównego "70(A)" 0,7 +0,02
    Jakie jest ciśnienie na instalacji gazowej (propan) ?- powinno być ~36 mbar (30-42 mbar),
    Jaki jest strumień gazu ? - powinno być 1,58-1,75 kg/godz.
    Może starczy ;-)
  • Level 10  
    mirrzo wrote:

Jakie jest ciśnienie na instalacji gazowej (propan) ?- powinno być ~36 mbar (30-42 mbar),
    Jaki jest strumień gazu ? - powinno być 1,58-1,75 kg/godz.
    Może starczy ;-)

Ano właśnie tego nie mam jak (czym) zmierzyć. Zamieniłem jeszcze na wszelki wypadek reduktor przy butli ale i to bez efektu.
    Regulacji w przypadku przezbrojenia na propan nie ma, jedynie płomien zapalający (ten akurat jest bez zarzutu, reaguje na regulacje prawidłowo).
    Eh, ręce mi opadły, prościej będzie wyzłomować i kupić jakiś trochę nowszy model na allegro:). O, dysze sie przynajmniej przydadzą z niego:)

K.

Widzę,że dojrzałeś do wymiany, bo to wiekowe urządzenie. Nie chciałbym mówić źle, ale chyba już przyszła pora na niego.
    Co do dysz to może być różnie z nimi, bo zależy jakie urządzenie kupisz.
    Powodzenia