Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa 1.0 X10XE nie odpala

simgsm 18 Feb 2008 19:31 5633 8
    simgsm
    Level 11  
    Witam.

Problem polega na tym że brak jest iskry na 3 cylindrze. Nie wywala błędów. Impuls z czujnika położenia walu OK. Nie jest to cewka bo sprawdzone. Nie wychodzi ze sterownika impuls sterujący 3 cylindrem. Podstawiony drugi sterownik i to samo. Po wykręceniu czujnika położenia wałka rozrządu brak iskry również na 2 cylindrze. Czy w tym 3 cylindrowym silniku po odłączeniu czujnika wałka rozrządu powinna byc iskra tylko na 1 cylindrze? Czy powodem może być źle ustawiony rozrząd?

Za wszelką podpowiedź dziękuję.
    piomoto
    Level 19  
    Cczemu podejrzewasz rozrząd??Jeżli by był żle ustawiony rozrząd to mógłby nie odpalic w ogóle lub by pracował nie równo.
    simgsm
    Level 11  
    Czemu rozrząd? Bo wóz przed wizytą u mechanika jeździł! Uszczelniali silnik, rozpinali rozrząd i teraz brak iskry na trzecim cylindrze. W 4 cylindrowym pali po odpięciu czujnika wałka a tu ginie na 2 cylindrze więc wnioskuję że może jest to bardziej powiązane niż w 4 cylindrowym. Nie mam doświadczenia z tymi silnikami a usterka wydaje mi się bez sensu.

pozdrawiam
    simgsm
    Level 11  
    Problem rozwiązany.

Faktycznie powodem był źle ustawiony rozrząd. W tych silnikach(nieparzysta liczba cylindrów+oddzielne cewki na każdy cylinder) istotny jest nie tylko czujnik wału ale i czujnik wałka rozrządu.

pozdrawiam
    sentcar
    Level 16  
    w tych silnikach sa ciagle klopoty z rozrzadem
    simgsm
    Level 11  
    Raczej problem z mechanikami którzy nie chcą inwestować w wiedzę i blokady rozrządu bo po popranym ustawieniu śmiga.

Pozdrawiam
    cardiag
    Level 30  
    bez blokad też da rade. Ale wiedza niezbędna.
    simgsm
    Level 11  
    Miernik zamiast diagnoskopu też daje rade ale trzeba ogarniać temat.
    Vaxuel
    Level 10  
    Witam !!
    a czy ktos mogl by mi napisac jak ten rozrzad sie ustawia w oplu corsie 1,0 12v bo juz nie wiem co robic z gory dzieki:D