Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nero, kopiowanie DVD - film.

18 Lut 2008 19:59 9633 13
  • Poziom 16  
    Witam, mam prośbę do szanownych forumowiczów, bo rzecz którą miałem wykonać miała byc na czzwartek, dziś myślałem, że rozwiążę problem ale niestety...

Mianowicie mam do przegrania kilka filmów edukacyjnych na DVD (pozwolone powielanie dla szkół xD) i problem jest taki, że:
    -copy DVD - nie działa
    -twórz własne video - odpada, bo gdy wrzucę z folderu VideoTS pliki .vob to jeden z nich jest menu, a nero tworzy kolejne menu... Jeżeli zaś nie wrzucę menu to nie mam jak zrobić swojego tak by film 1 był uruchamiany na guziku 1, film 2 na guziku 2, film 3 na guziku 3 etc.
    -obraz płyty, nie wiem czemu nie da się nagrać, pisze, że nagrywarka chce płyty DVD-R/RW? Jest takie coś? Kupiłem dziś DVD-R i nic....

Może ktoś pomóc?

Jakby ktoś miał chwilę to jestem na gg: 5981296

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Zrób kopie używając programu alcohol120%. Powinno pomóc ;)
  • Poziom 16  
    A nerosem nic nie zdziałam?
  • Poziom 12  
    Dlaczego nie działa ci copy DVD?Jaką masz wersję nero? Ja kopiowałem ostatnio płytkę z wesela kumpla i poszło bez problemu. Możesz jeszcze zrobić obraz a później wypalić go na płytkę. Tworząc własne video możesz wyłączyć menu w nero lub usunąć istniejące i wrzucić od nero kombinacji jest mnóstwo.
  • Poziom 16  
    @ nasty

Jak u nero utworzyć DVD-Video własne tak by nie tworzyć menu tylko wrzucić pliki vob?

Nero Burning ROM 6.6.0.19

@mmm777

Chodzi Ci o to bym zrobił obraz tym DVDFabem i nagrał w nero? Nero też tworzyło obraz ale nie chciało go nagrać...
  • Poziom 40  
    Konrad3006 napisał:

-copy DVD - nie działa

Co to znaczy? podaj dokładny tekst info z nero.

Konrad3006 napisał:

-obraz płyty, nie wiem czemu nie da się nagrać, pisze, że nagrywarka chce płyty DVD-R/RW? Jest takie coś? Kupiłem dziś DVD-R i nic....

Dokładnie opisz co się dzieje. płyta DVD-R/RW to płyta albo DVD-r Albo DVD-RW (wielokrotnego nagrywania)
    Wkładasz kupioną płyte i co się dzieje? Nie rozpoznaje jej?

Kopiowałeś już kiedyś DVD na swoim sprzęcie?
    Jaką masz nagrywarkę ? Obsługuje oba formaty DVD-R i DVD+R?
    Nie pamiętam teraz, ale czy w nero 6 nie potrzebny był plugin do DVD?

dodane po chwili
    ---------------------------
    Sprawdziłem stare instalacje. Na pewno potrzenbe w 6 .0 są numerki do DVD -video i plugin DVD mpeg2
  • Poziom 38  
    marek003 napisał:
    ...czy w nero 6 nie potrzebny był plugin do DVD?

Używam Nero 6.6.1.15 czyli ostatnią wersję Nero 6 i nie jest potrzebny żaden plugin do kopiowania płyt DVD.
    Mimo wszystko polecam coś ze stajni Clone :D
  • Poziom 40  
    Ja z 6.0.ileś od razu przeszedłem na 7 stąd moje pytanie.

Z innego wątku. Bo coś może być na rzeczy. Może któryś z programów "maskuje" płyty R i RW "oszukując" system że to płyty tłoczone. Czy autor wątku nie zainstalował ostatnio np Deamon tools (jakis nowy)
    POWER ISO
    ULTRA ISO ?
  • Poziom 16  
    marek003 napisał:

Co to znaczy? podaj dokładny tekst info z nero.

Nic, po prostu nie jest podswietlony przycisk "Copy", którym to sie zaczyna ten proces.

marek003 napisał:

Dokładnie opisz co się dzieje. płyta DVD-R/RW to płyta albo DVD-r Albo DVD-RW (wielokrotnego nagrywania)
    Wkładasz kupioną płyte i co się dzieje? Nie rozpoznaje jej?

Kopiowałeś już kiedyś DVD na swoim sprzęcie?
    Jaką masz nagrywarkę ? Obsługuje oba formaty DVD-R i DVD+R?
    Nie pamiętam teraz, ale czy w nero 6 nie potrzebny był plugin do DVD?

Wkładam płyte i wyskakuje komunikat, że dysk nie pasuje i muszę włożyć inny, wkladałem DVD+R to zażądał DVD-R, dałem to tez ją odrzucił i "wypluł" z napędu.

Kopiowałem ale nie filmy.
    Mam nagrywarkę SAMSUNG SH-S182D
    Nie mam pojęcia co do tego pluginu.
  • Poziom 12  
    Przycisk COPY nie podświetla się zazwyczaj gdy w napędzie nie ma płyty lub włożona płyta ma z byt małą pojemność. Może te filmy są na dualu i dlatego wypluwa ci zwykłe płyty. Sprawdź wielkość dysku z filmem. Przy tworzeniu video powinieneś mieć opcję twórz video. Poszukaj dokładnie w opcjach i na głównym ekranie i powinno być
  • Poziom 16  
    @ nasty,
    Napisłem wyżej już, co się dzieje z tworzeniem własnego.

Pojemność dysków okej.

@ Marek, tak zainstalowałem ostatnio Deamona, co w związku z tym?
  • Poziom 11  
    Siemka, mam wypróbowany fajny programik DVDShrink. Kopiuje wszystko co nazywa się Filmem DVD. Jest także w języku polskim. Zalecana wersja to 3.2 lub nowsza. Spróbuj tym. Pozdro.
    Załączniki: