Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki silniczek w laserach typu las?

Legolek 18 Lut 2008 22:44 1131 2
  • #1 18 Lut 2008 22:44
    Legolek
    Poziom 11  

Witam

Właśnie niedawno otrzymałem z naprawy zielony laser 20 mW 532 nm .est on tak zmodyfikowany ze został podłączony pod elektronikę znaną w laserach 5 mW eurolite ale ten akurat to jakiś lite viev. Tak przypuszczam że elektronika jest ta sama i tam silniczek odpowiadający za stworzenie tych efektów (bardziej zaawansowanych figur) się spalił bo przy pierwszym i drugim podłączeniu działał a potem przestał już się kręcić więc podejrzewam że jest kaput tylko teraz gdzie mogę taki silniczek kupić?? I Jaki to ma być??

Wyczytałem na nim że to model RF-130CH

http://www.mabuchi-motor.co.jp/cgi-bin/catalog/e_catalog.cgi?CAT_ID=rf_130ch

Ale na polskich stronach nie ma o nim żadnego infa więc mam pytanie czy nie da się go zastąpić innym dostępnym w naszych sklepach??

2 Moje też pytanie to czy wysoka temperatura tego lasera może bardzo mu zaszkodzić?? Gdyż został on powiedzmy zamocowany na stałe żeby nie ruszał się ale zapomniało się o wsadzeniu go w jakąś rurkę alu i teraz się grzeje bardzo szybko w ciągu paru minut a wiadomo jak to laser miałby pracować do 10 godzin ciągle nawet stąd moje pytanie.

Z Góry wielkie dzięki za odpowiedź.

0 2
  • #2 19 Lut 2008 16:27
    mariann
    Poziom 35  

Witam
    Dlaczego najpierw nie sprawdzisz tego silniczka poza tym układem? Może on jest dobry tylko elementy, które nim sterują, uległy uszkodzeniu.

Wysoka temperatura szkodzi diodzie laserowej.
    Pozdrawiam

0
  • #3 19 Lut 2008 20:06
    Legolek
    Poziom 11  

Tak szkodzi dlatego będzie dołożone do niech chłodzenia a silniczek działa średnio przez 3 minuty od włączenia potem sie nie kręci i jak wyłączę laser i włączę to nic nie daje.

Może być to wina za słabego zasilacza??

0