Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik basowy stx nie gra ze zwrotnicą - bez zwrotnicy ok.

RafisLSP 18 Lut 2008 23:09 1300 4
  • #1 18 Lut 2008 23:09
    RafisLSP
    Poziom 9  

Witam.
    Mam następujący problem.
    Posiadam głośnik basowy firmy stx,wzmacniacz technics.Do głośnika basowego stx zakupiłem filtr basowy firmy janbo.Po podłączeniu wszystko było ok.
    Pewnego razu po włączeniu sprzętu głośnik basowy nie grał.Sprawdzałem wszystko po kolei i doszedłem do wniosku ze coś nie tak jest ze zwrotnicą.Po podłączeniu bez zwrotnicy wszystko działa normalnie,po dołączeniu zwrotnicy nie gra.Kupiłem więc nowa zwrotnicę,podłączam i nie gra...podłączam bez zwrotnicy wszystko ok.
    W tej sytuacji naprawdę nie wiem juz o co może chodzić,czy potrafi ktoś pomóc?

0 4
  • #2 19 Lut 2008 06:32
    Pawel S.
    Poziom 39  

czyzbys zle filtr podlaczyl??
    tam przecie niema co sie popsuc
    ale kit z tym bo taki filtr jest nieefektywny wiec i tak go wymian na aktywny :P

0
  • #3 19 Lut 2008 14:17
    DEMON-FX
    Poziom 22  

Sprawdź czy w filtrze/zwrotnice nie urwały bądź nie odlutowały (np. na skutek zbyt długiego grzania lutownica podczas łączenia z głośnikiem/wzmacniaczem) sie jakieś połączenia.

Pozdrawiam

0
  • #4 20 Lut 2008 00:14
    LukaszTG
    Poziom 17  

zmierz jaka rezystancje ma cewka glosnika, mierzac miernikiem tam gdzie podpina sie kabel.

0
  • #5 22 Lut 2008 08:47
    IrekKo
    Poziom 32  

Łukasz - co da zmierzenie rezystancji głośnika?
    Jak już to powinien zmierzyć rezystancję na wejściu zwrotnicy przy podłączonym głośniku.
    RafisLSP - zrób zdjęcie połączenia tego głośnika ze zwrotnicą.
    Moim zdaniem to źle coś podłączasz.
    Skoro głośnik gra, a w zwrotnicy są tylko dwa elementy to chyba nie powinieneś mieć problemu z diagnozą "uszkodzenia".
    Cewka musi mieć przejście, a kondensator przerwę (mierząc miernikiem rezystancji).

0