Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viessmann Vitopend 100 WHOA problem z uruchomieniem

18 Lut 2008 23:10 7208 6
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z uruchomieniem pieca, po włączeniu zasilania zapala się zielona i czerwona kontrolka (alarm: usterka w automacie palnikowym). Po analizie schematu w instrukcji i pomiarze stwierdziłem brak zasilania cewki zaworu gazowego. Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o poradę co mogę jeszcze zrobić aby znaleźć przyczynę nieprawidłowości. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich na forum.
  • Poziom 10  
    tak jak pisałem wcześniej"błąd w automacie palnikowym", w momencie włączenia zasilania pieca zapala sie sielona i czerwona lampka i świeci światłem ciągłym
  • Specjalista - systemy grzewcze
    heh.. w twoim wypadku podziala chyba tylko serwis jesli chodzi o zawór gazowy to radze samemu nieruszac , jest zbyt wiele modeli zaworów i cewek by bez znajomosci kodu produktu wiedziec co tam w srodku siedzi
    ps bedzie sporo kosztowało , bo prawdopodobnie elektronika na szmelc
    mozesz jedynie zobaczyc czy kabelki od sond sie nie poluzowały ew spaliły od temp mozesz tez popytac w serwisie głównym w wrocławiu bardzo mili ludzie napewno pomoga tylko zobacz nr kotła powinien byc gdzies na tabliczce znamionowej kazdy vis ja ma ale umiejscowienie jest rózne w zaleznosci od modelu najczesciej wewnatrz od góry po prawej
  • Poziom 10  
    w 90 % uszkodzona jest plyta główna. Może ktoś wie gdzie można taką kupić i ile ewenualnie kosztuje.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    cynio_68 napisał:
    w 90 % uszkodzona jest plyta główna. Może ktoś wie gdzie można taką kupić i ile ewenualnie kosztuje.

nie wiem gdzie mieszkasz wiec

http://www.viessmann.com/web/poland/pl_publish.nsf/Content/Serwis-kontakt_polish
    to jest w miare nowy kocioł zwróć sie do osoby firmy która dokonała pierwszego uruchomienia patrz karta gwarancyjna instrukcja obsługi.viessmann nie sprzeda nikomu czesci jesli nie jest partnerem handlowym lub serwisowym
  • Poziom 10  
    Niestety naprawa zakończyła się wizytą autoryzowanego serwisanta który wymienił płytę z elektroniką. Ja jestem lżejszy o ładnych parę złotych, ale na szczęście w domu już jest ciepło.
    Temat uważam więc za zakończony.