Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telefon bezprzewodowy jako bezprzewodowy glosnik komputerowy

19 Lut 2008 00:20 3584 5
  • Poziom 11  
    Tak jak w temacie, a mianowicie, mam nieuzywany siemens a140 i chialbym go przerobic na takie cudo zeby dalo rade slyszec w glosniku sluchawki to co w kompie leci i mikrofon uzyc jako bezprzewodowy mikrofon. Co o tym myslicie, da rade zrobic cos takiego, czy to nierealne?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 11  
    Czyzby nikt nie mial pomyslu? mam nadzieje ze rozumiecie co chce zrobic.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Musiałbyś zacząć od schematu ideowego.
    W planowanym przez Ciebie zastosowaniu będzie przeszkadzał układ antylokalny znajdujący się w każdym telefonie analogowym.
  • Poziom 11  
    moglbys cos wiecej napisac o co chodzi?
  • Poziom 32  
    Thanan, pytasz czy da radę - "Co o tym myslicie, da rade zrobic cos takiego, czy to nierealne?" - potwierdzam, można .
    Podpowiedź, nie gotowiec, bo to chciałeś, szukaj w internecie jako telefonia voip z wykorzystaniem Siemensa.
    Cyt. "mam nadzieje ze rozumiecie co chce zrobic." - rozumiemy, poczekamy jak już zrobisz i tu zaprezentujesz efekty swojej pracy...

Pzdr.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Zrobilem to i dziala, zrobilem bez schematu. Mam dokladnie Siemensa A140(baza), to bardzo wdzieczny model. Polaczylem baze z dwoma sluchawkami, Philipsem i jakas firmowana przez Telenor(dla nie wtajemniczonych powiem ze to taka norweska tepsa). Siec dziala tak ze albo moge rozmawiac miedzy baza a sluchawka, albo miedzy sluchawkami oczywiscie baza jako "BTS". Wszystko bez potrzeby podpinania linii telefonicznej i z mozliwoscia podlaczenia mikrofonu i glosnika wprost do bazy. Pozniej dodam zdjecie gdzie pokaze na plytce punkty z wejsciem i wyjsciem. Na poczatek powiem ze sa one z tylu plytki, na dole mamy kontakty ladowarki, po prawej mamy kontakty do gumy "paging", po lewej miejsce na gniazdo antenowe(bardzo fajnie) a na samej gorze(lekko na prawo), blisko siebie dwa punkty odpowiadajace za m.cz.
    Sam mam rowniez problem bo nie wiem jak sterowac sluchawka komputer(wybierac np. numer).
    Mimo ze to nie moj temat ale mam prosbe, prosze nie udzielac odpowiedzi takich jak kolega wladek83 poniewaz nie wnosza one nic do tematu procz frazesow. Chcialbym podyskutowac w temacie Thanan-a a nie o sposobie uzywania sieci, google etc. Pamietajmy ze My tez tworzymy siec- i po to dyskusja.
    Do W.P.
    To telefon DECT/GAP czyli jaknajbardziej cyfrowy, tak cyfrowy jak GSM.
    Pozdrawiam z Sandnes w Norwegii
    Piter

Do zaznaczonych punktow lutujemy wtyki (badz gniazda, jak pasuje) przez doprowadzenie "goracego"(na punkt albo wysylamy badz czerpiemy z punktu sygnal) konca, a mase do masy calego ukladu. Mozna dokonac separacji kondensatorkiem.
    Tyle :)
    P.S.
    Nie opisalem, ktory jest ktory ale chyba to nie problem bo wystarczy kawalek drucika i wlaczona sluchawka. Drucikiem dotyklamu punktow i przy dotknieciu mikrofonowego w zlinkowanej sluchawce i wlaczonej na "intern" powino byc slychac trzaski.