Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie okien poddasza.

kasprzyk 19 Lut 2008 09:19 1886 12
  • #1 19 Lut 2008 09:19
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Część dalsza zabezpieczenia okien - tym razem okna na poddaszu.
    Rzecz o tyle trudna, że okna mają mieć możliwość uchylania w czasie zazbrojonego systemu.
    Okna prawdopodobnie będą "łamane" otwierane w pół - czyli w czasie otwarcia będą "stawały" pionowo. I teraz jest kłopot jak zamocować czujki i jakiego typu. Kurtynowe PIR odpadają - przy otwartym oknie pewne fałszywki - chyba, że kurtyny dualne? tylko kto takie produkuje ?

Dużo tańszym rozwiązaniem i mniej problemowym rozwiązaniem będą kontaktrony - ale jak je założyć przy takich oknach ?

PZdr

• Pomocny post
    #3 20 Lut 2008 00:52
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Witam,
    Rozumiem że chodzi o zwykłe okna dachowe gdzie zawiasy znajdują sie miej wiećej w polowie wysokości ościeżnicy. Okno takie najczęsciej posiada blokadę w położeniu niewielkiego uchyłu. Kontaktrony w tym wypadku musisz umieścic nieco poniżej zawiasu tak by po zablokowaniu w pól otwarciu jeszcze " trzymały" i jednoczezśnie nie za blisko zawiasu by nie okazało sie żę mozna otworzyć całe okno a kontaktron jeszcze trzyma. Niemniej jednak kontaktron tak zamontowany jest dość łatwo dostepny z zewnatrz. i Do kompletu mozna dołożyc jeszcze zbiciówki lub wibry (w linkowanym janexie sa tez zintegrowane vibry z kontaktronami)Kable przy tego typu oknach ze względu na ich konstrukcję najlepiej poprowadzic przez odwierty w ościeżnicy, lub wogóle zdecydowac sie na kontaktrony wpuszczane. Z rozwiązań "nieco" droższych to oczywiście bariery listwowe. Bez urazy RGB ale z watchotami w tym wypadku wstrzymałbym sie do czasu wprowadzenia na rynek ich nieco bardziej kompaktowej wersji
    Pozdrawiam

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #4 20 Lut 2008 01:59
    bartek_p
    Poziom 31  

w/g mnie montaż kontaktów na oknach dachowych to nieporozumienie. Chyba że wpuszczane, to jeszcze jakoś to wygląda.
    Chodzi mi głównie o walory estetyczne :)
    Radził bym jakies małe bariery, jeśli klient już się tak bardzo upiera

• #5 20 Lut 2008 08:06
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Dziękuję Wam za odpowiedzi.

Na pewno czujki na zewnątrz odpadną - dach nie będzie zbyt stromy, cała rzecz polega na tym, że na poddaszu będzie sypialnia i inne pokoje, które w nocy mają być chronione z możliwością poruszania się po pomieszczeniach. Okien będzie około 12, dom parterowy niski,, przy lesie, dlatego klient z pełną świadomością prosi o przygotowanie takiego alarmu, który będzie spełniał swoje zadanie nie ograniczając drastycznie "ruchów" użytkowników.

Niestety nie jest jeszcze mi wiadoma do końca budowa tych okien. Sposobem może być rozwiązanie z ich blokowaniem.
    bartek_p - masz rację z estetyką to mało ma wspólnego - ale takie akurat potrzeby. Małe bariery - o jakich myślisz?

suworow - co masz na myśli - bariery listwowe ?
    Zgadzam się co do dostępu do takiego kontaktronu z zewnątrz, wszystko będzie zależało od stopnia odchyłu okna - kwestia włożenie ręki z magnesem lub na jakimś drucie i kontaktron zablokowany ... bynajmniej w teorii.
    Pzdr

• #6 20 Lut 2008 20:49
    kris1966
    Poziom 17  

kasprzyk napisał:
    kwestia włożenie ręki z magnesem lub na jakimś drucie i kontaktron zablokowany ... bynajmniej w teorii.

Sprubój sam -tylko teoria, nawet zamknięte okno/drzwi i silny magnes wyzwala alarm.

• Pomocny post
    #7 20 Lut 2008 21:32
    Czterojajeczny
    Poziom 10  

Kolega wpomniał o barierach listwowych

Tu masz link do jednej takiej ale więcej da się znaleść na necie jak poszukasz

http://www.volta.com.pl/index.php?dz=6&kat=32...66&idd1=32&ident22=2BKC&ident3=14598&idd55=61

To można by zamontować w dolnej części ramy. Tam gdzie okno otwierając się wychylane jest na zewnątrz. Nie będzie ograniczać ruchów domownikow, a da ochronę.

• #8 21 Lut 2008 00:13
    bartek_p
    Poziom 31  

Ja kiedyś użyłem fotokomórki wpuszczanej, takiej , jakie stosuje się w automatyce, windy i inne takie. Masz normalny styk NO, NC, wprawdzie nie były to okna dachowe ale problem był podobny.

Jak znajde jakiegoś linka to wrzucę, ale w googlach powinieneś znaleźć bez problemu. Jest tego masa, w jakich chcesz kolorach i wariantach wykonania.
    Niestety bezpowrotnie niszczy okna , ale to chyba nie problem w twoim wypadku

Dodano po 3 [minuty]:

Np. taka. Firmy nie znam, ale o coś takiego mi chodziło.
    Jedna na okno wystarczy w zupełności

• #10 21 Lut 2008 21:57
    CENTURION_ALARMY
    Poziom 22  

Wstawiam bariery i po krzyku
    Jak się upiera to znacz że musi go stać

• Pomocny post
    #11 21 Lut 2008 23:39
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Dokladnie o czyms takim myślalem co linkował czterojajeczny ( niezła ksywa)
    Niemniej zabezbieczenie 12 okien czyms takim może byc nieco drogie i konkurencyjną ( może nie cenową ale sumując skuteczność wczesne informowanie) może sie okazać propozycja zew. barier mikrofalowych.
    tak więc Kasprzyk szykuje Ci sie niezla robota tylko by nie wyczaił jej jakiś solidny przedstawiciel solidnej firmy, dla której i mi co przyznaje z ubolewaniem zdarza mi sie z należyta solidnościa wykonywac zlecenia.. Chlopaki zaproponuja konie zewnetrzne na okna ( prawie pod kolor i prawie niewidoczne, podłaczone cienitka 12 tak by wszystkie okna można bylo obskoczyc jednym kablem ) i czrety VX na zewnątrz ( prawie nie do przejścia) i okaże sie że jesteś nieco drogi.....
    Pozdrawiam i życze powodzenia

• #12 22 Lut 2008 08:35
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

CENTURION_ALARMY napisał:
    Wstawiam bariery i po krzyku
    Jak się upiera to znacz że musi go stać

ok - tylko jak ? ;)

okno uchylone, blokuje wiązkę. Ewentualnym rozwiązaniem musiałyby być po dwa zestawy na jedno okno, o ile jednak zamontuję w jednej części okna (np w tej połówce co w czasie otwarcia idzie w górę to przeciwległa połowa zostaje nie chroniona, co gorsza mechanicznie nie zmieszczę czujek w ościeżnicy.

suworow, tomhub - zewnętrzne bariery mikrofalowe, przyznam się bez bicia, że mikrofali nigdy nie przerabiałem. Czy mikrofala miałaby być osobno na każde okno ? Nie wyobrażam sobie jednak jakiejkolowiek czujki zewnętrznej montowanej na dachówkach .... temat zewnętrznych na pewno sobie daruję, ale proszę piszcie, co kilka głów na elektrodzie to nie jedna ;)
    pzdr

• #13 22 Lut 2008 22:25
    tomhub
    Poziom 19  

Mikrofala wewnętrzna umieszczona pod oknem.masz onko,powstaje po obsadzeniu taki ,,komiin''i ja bym dał na dole tego komina.Wszadzasz noge, inne odbicie fal(zjawisko doplerowskie) i czujka zadziała.Kiedyś montowałem takie w samochodzie nawet i powiem ci że przy ustawieniu czułości na maxa załączała się jak sie zblizałem do auta.(dziwne ale prwadziwe)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME