Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig ST-F 72-1010/7 TEXT - plamy na ekranie

19 Lut 2008 11:40 1932 12
  • Poziom 11  
    Witam
    Kupiłem rok temu telewizor grundinga i zaczęły mi się robić plamy na ekranie w miejscach gdzie są wyświetlane jasne pola.
    Wysłałem go do serwisu ale po powrocie jest jeszcze gorzej i chciałbym im powiedzieć co mają naprawić ale niestety sie nieznam i prosze o jakąś diagnoze.
    A to są fotki z problemem
    Grundig ST-F 72-1010/7 TEXT - plamy na ekranie Grundig ST-F 72-1010/7 TEXT - plamy na ekranie Grundig ST-F 72-1010/7 TEXT - plamy na ekranie Grundig ST-F 72-1010/7 TEXT - plamy na ekranie

i niema w pobliżu głośników ani innych żródeł pola magnetycznego
  • Poziom 35  
    Przede wszystkim, sprawdzić, czy jest prawidłowe napięcie zasilające dekoder PAL, i to co do wartości, jak i filtracji (kondensatory). Często zdarza się, że gdy trochę zbyt duże, są takie objawy. Następnie popróbować regulacji Ug2, czy będą jakieś zmiany.
    Możliwe, że to już kineskop, bo widać, że i ostrość nie najlepsza.
  • Spec od TV
    Marian B napisał:
    Przede wszystkim, sprawdzić, czy jest prawidłowe napięcie zasilające dekoder PAL, i to co do wartości, jak i filtracji (kondensatory). Często zdarza się, że gdy trochę zbyt duże, są takie objawy. Następnie popróbować regulacji Ug2, czy będą jakieś zmiany.

Do Marian B --> na podstawie tych zdjęć wysnułeś taką diagnozę, bardzo ciekawe.

Wadą jest kineskop bez maski invarowej, zmniejsz kontrast i jaskrawość to efekt plam powinien być mniejszy.
    Możesz próbować reklamować TV, ale mogą być problemy.
    Więcej na ten temat tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...ht=plamy&sid=c1b63b9e79b2a7580b292815855d08f3

Zaspar napisał:
    Moj 29PT8650 ma podobne plamy.Toczę też podobną walkę z Philipsem.

Grundig ST-F 72-1010/7 TEXT - plamy na ekranie
  • Poziom 11  
    Do Marian B
    Tak dla sprostowania, obraz jest niewyraźny bo robiony na stopklatce, to jedna z funkcji tego telewizora, a wtedy obraz jest troche rozmyty.
    Po naprawie napisali mi że rozmagnesowywali kineskop, tylko niewiem poco jak on sie sam rozmagnesowywuje po wyłączeniu
  • Poziom 13  
    Problem który występuje jest po stronie producenta.Przytoczona notka z nieudolnej próby uwolnienia się od odpowiedzialności za techniczne niedoróbki kineskopu tylko to potwierdzają . Jeśli sprzęt jest na gwarancji można zarządać wymiany a w przypadku odmowy skierować sprawę na drogę sądową .
    pozdrawiam Fiasko
  • Poziom 11  
    Wymienić można ale dopiero po którejś z koliei naprawie, a do sądu to kogo mam podać , serwis że niechcą mi tego naprawić czy producenta.
    Narazie wysłałem telewizor do kolejnej naprawy razem ze zdjęciami plam.
  • Poziom 11  
    Wysyłałem ten telewizor 4x do serwisu i w końcu przysłali mi nowy, ale ten nowy jest jeszcze gorszy niż poprzedni bo w starym plamy zaczęły sie robić po pół roku a w nowym po tygodniu, i też już był w serwisie a po powrocie i jakiejś niby regulacji jakoś chodził też przez tydzień. Już mam dość gry w pinponga tym bublem bo znowu musze go wysłać do serwisu (6 raz) ale tam nawet niechcą słyszeć o zwrocie kasy, i jak im wytłumaczyć że ja już niechce tego telewizora.
  • Poziom 2  
    Teraz nie ma już dobrej produkcji tv crt. Większość to buble. A jest tyle na rynku dobrych używanych i tanich.
  • Poziom 23  
    oślizgła glizda napisał:
    Teraz nie ma już dobrej produkcji tv crt. Większość to buble. A jest tyle na rynku dobrych używanych i tanich.

Popieram przedmówcę ...Ceny nowych TV CRT 100Hz niekiedy kuszą,ale czy takie ceny nie są podejrzane?;)
    Polecam modele CUC Grundig 100Hz,ale z lat 90tych;)obecnie bardzo tanio;)
  • Poziom 23  
    Niestety ale problem ten dotyczy większości obecnie sprzedawanych telewizorów crt i jest zwiazany z obecnie stosowaną technologią wykonywania kineskopów. Są one kiepskiej jakości , wykonywane z innych niz do tej pory materiałów i takie zjawiska są rzeczą normalną. Część producentów to olewa mówiąc że wzystko jest w normie a część reaguje wymianą np kineskopu lae to nic totalnie nie zmienia bo nowy kineskop czasami jest gorszy niż ten, który był od nowości. Zjawisko to jest związane ze złej jakości maską kineskopu , która nagrzewa sie i odkształca po czasie . Lekarstwem na to jest jedynie ograniczenie prądu kineskopu czyli sztuczne ograniczenie kontrastu i jaskrawości . Kineskop pracuje mniej intensywnie (gorszy troche jakościowo obraz ) ale plamy są mniej widoczne. Ogólnie mówiąc nie jest to usterka a tylko efekt jakości kineskopu. W jednych jest to bardziej widoczne , w innych mniej. Wszystko zależy od wykonania kineskopu.
  • Troll forumowy
    CUC to jeszcze z tych prawdziwych grundigów. Ale jest jeszcze wiele innych dobrych tv np. philipsy z kineskopami EAK, nie są płaskie ale za to długowieczne.
    Ogólnie im bardziej płaskie tym większe ***** Prócz kilku wyjątków.
  • Poziom 11  
    waldi58 świętą prawde powiedziałeś bo ten drugi i niby nowy telewizor jaki mi przysłali był jeszcze gorszy od poprzedniego, tylko teraz wyśle go znowu do naprawy coś może przy nim zrobią albo jeśli wiedzą w czym jest rzecz to go nie będą ruszać bo to i tak niczego nie zmieni a po dziesiątej niby naprawie znowu wymienią mi na nowy i pewnie nie lepszy i tak do usr..... śmierci, na szczęście to nie ja płace za transport ale 10 kursów tam i zpowrotem to jakieś 2000 zl, a firma zamiast oddać mi kase to woli wymieniać telewizory na nowe pokrywać koszty transportu, płacić za niby naprawy wiedząc że nic to nieda, a w tym układzie ten telewizor kosztuje ich 5000 a nie 1300 i gdzie tu sens i logika.
  • Poziom 23  
    ale to już temat do zupełnie innego postu;)