Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka PagePro 1350W - zmiana zasilania z 110V na 230V

phantom_king 19 Lut 2008 13:25 914 3
  • #1 19 Lut 2008 13:25
    phantom_king
    Poziom 9  

Drukarka: PagePro 1350W
    Technologia wydruku laserowa
    Producent: Minolta

Jest tylko na 110V, ponieważ była przywieziona ze Stanów. Moje pytanie właściwie to odnosi się do jej napięcia. Czy jest możliwość jakiejkolwiek ingerencji w budowę urządzenia (drukarki) tak, aby mogła ona działać pod napięciem 230V, czyli w polskich warunkach domowych bez dodatkowego urządzenia – takiego jak transformator (który sporo warzy) czy też Autotransformatora? Czy jest możliwość przeprojektowania takiego urządzenia – wyrzucenia/wylutowania czegoś i dolutowania czegoś innego?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Również przepraszam, jeżeli nie trafiłem w odpowiednią kategorię z tym pytaniem, ale miejcie na uwadze iż jestem początkujący na tym forum.

• #2 19 Lut 2008 13:39
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Potrzeba zmienić jeszcze fuser (który zasilany jest bezpośrednio z sieci), być może też moduł robiący wysokie napięcie. Gra generalnie nie warta świeczki. Fuser to dość droga część. (być może elementy włączające fuser też są na 110 V). Do tego dochodzi wymiana lub przeróbka zasilacza... wymieniać dalej?

• #3 19 Lut 2008 13:45
    karol5608
    Poziom 28  

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak transformator. Na allegro jest ich sporo. Pozdrawiam

• #4 19 Lut 2008 13:58
    phantom_king
    Poziom 9  

kosmita napisał:
    ....wymieniać dalej?
    - dzięki :)

Tak jeżeli możesz to słucham. Jeśli chodzi o to czy ta gra jest warta świeczki to mam odpowiedź jedynie taką, iż to jest raczej ambitne posunięcie z mojej strony - i raczej nie dla tego że chciałem coś taniej zrobić. Więc słucham propozycji. :)

P.S.
    Zasilacza zewnętrznego nie ma, jak ma to jedynie wewnątrz no i staram się do niego dostać...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME