Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie awaryjne do rejestratora cyfrowego

19 Lut 2008 15:13 3127 4
  • Poziom 9  
    Posiadamy w domu rejestrator firmy CPcam CPD501. Czasem zdarzają sie chwilowe przerwy w dostawie prądu i zastanawiam sie jak go zabezpieczyć żeby nagrywał nadal obraz z kamer umieszczonych w firmie poza domem.

Myślałem nad UPSsem ale one dość krótko trzymają. Pasowało by żeby ten sprzet po braku zasilania pracował tak z przynajmniej godzinę na akumulatorach (w przypadku dłuższego braku pradu).

Specyfikacja techniczna mojego rejestratora: KLIKNIJ

I tu pytanie do was: co polecacie, czego szukać i ile to będzie kosztować?

Dodam ze na elektronice sie totalnie nie znam.
  • Switche POE
  • Poziom 21  
    Rozumiem, że kamerki mają osobne zasilanie.
    Jeżeli tak, to potrzebujesz dla rejestratora UPS'a który "zapoda" w godzinę 2,2A prądu (42W/19V=2,2A). To znaczy o wydajności ok. 2 Ah. Raczej malutki i tani upeesik.
    Dla przykładu UPS z dwiema bateriami 12Ah/ 12V (400VA) jest w stanie zasilać komputer o poborze mocy 200VA (145W) przez 68 minut. Pod linkiem przykład obliczeń (bo mi się nie chciało).
    http://www.ups.hg.pl/zasilacze%20awaryjne.htm
  • Switche POE
  • specjalista-kamery przemysłowe
    no jeszcze do tego trzymanie zasilania kamer, Najlepiej zebys podlaczyl zasilanie z kamer oraz zasilanie rejestratora pod jeden UPS. Tak jak kolega mielcar napisal, nie potrzebujesz poteznego ups'a. Rejestrator bierze 42Wmax, 4 kamerki biora okolo 25W jezeli sa bez diod IR. Jezeli z diodami IR to biora 30W. Czyli w sumie masz jakies.. hmm 65 do 80W. Wg mnie 700 - 1000Va w zupelnosci wystarczy. Oczywiscie zalezy tutaj od ceny. no i im wyzej tym lepiej.
  • Poziom 9  
    Hmm przeglądnąłem troche tych UPSów i przyznam ze jest ich strasznie dużo i są dośc zróżnicowane. Możecie mi jakiś polecić w cenie do 500 zł i tak żeby pasował do mojego sprzętui działał 1-3 godzin? Interesuje mnie zasilacz tylko do rejestratora, kamerki już jakieś tam maja.
  • Użytkownik usunął konto