Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

projektor laserowy 500mW 532nm na galvach 20kpps :)

mounter 22 Lut 2008 00:04 21221 77
  • #61 22 Lut 2008 00:04
    jgrupa
    Poziom 15  

mori.pl napisał:
    dzięki serdecznie :)

zamieść swój projekt też na naszym forum :)
    http://popelscan.pl
    zbieramy wszystko co się da i co sie przyda

z czego masz te diodę?

Na forum popelscan już jestem zalogowany :) umieszczę projekt jak skończę. A diodę mam z nagrywarki, dlatego napisałem "około" 200mW. Nie wiem w końcu jaką moc ma naprawdę ale świeci ładnie i mi to wystarcza narazie.

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • Metal Work Pneumatic
  • #62 22 Lut 2008 00:41
    lucian
    Poziom 13  

discolitez napisał:
    No no Wszystko fajnie a kosztorys?
    Jakie tam wszaziłes silniki krokowe czy dc?

co to jest "DC" ?

Dodano po 29 [minuty]:

dobra, nie mówcie bo chyba czaję.

• #63 22 Lut 2008 11:10
    aca
    Poziom 30  

Hi,
    taka mala dygresja. Na module pisze " Peak power < 500mW ", ale nic o tym ze modul ma 500mW. Czyli ze moze miec tez 150, 250 lub 350 mW. ???
    Ma to Twoje urzadzenie tez funkcje "black out" ?
    Pozdrowienia.

• Metal Work Pneumatic
  • #65 22 Lut 2008 12:31
    Farad1985
    Poziom 21  

Bardzo fajny projet. Ile taki projektor pobiera prądu? Pytanie tak z ciekawości.

• #66 22 Lut 2008 13:24
    mounter
    Poziom 21  

aca napisał:
    Hi,
    taka mala dygresja. Na module pisze " Peak power < 500mW ", ale nic o tym ze modul ma 500mW. Czyli ze moze miec tez 150, 250 lub 350 mW. ???
    Ma to Twoje urzadzenie tez funkcje "black out" ?
    Pozdrowienia.

zwykle oznacza się moc maksymalną, ile może to wyciągnąć
    kiedy Bolek sprawdzał ten moduł pokazało ok. 450mW czyli w sam raz :)
    sterowanie analogowe, czyli black out dostępny :) jeszcze nie bawiłem się
    tym DMX na konsoli

ile pobiera prądu... hmm :) szczerze to nie podliczałem wszystkiego

• #67 23 Lut 2008 22:02
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

mori.pl napisał:
    wszystko odbywa się mechanicznie :)
    każde odchylanie, bez znaczenia czy czytniki, czy efekty laserowe

chyba że już wykonali jakieś super urządzenia, które potrafią odchylać strumień wiązki światła :)
    oczywiście w mobilnej wersji :lol:

Jest to możliwe, ale nie na taką skale :)

Moduł jest 350mW nominalnie, ale po ustabilizowaniu na upartego trzyma ~450mW- no taka firma (nie)stety :)

Moduł z kilku metrów, gdzie plamka ma ok 3mm parzy po kilku sekundach (a jak zacznie, to już przez chwile daje znać o swojej obecności). Doznanie o tyle ciekawe że czuć go jak by... ktoś wbijał szpilke

• #69 24 Lut 2008 15:34
    dezmontnikus
    Poziom 21  

Ja trochę nie rozumiem tego... Mori.pl masz tam kartę DMX i masz interface popelscan więc co ty podłączasz pod kompa kartę DMX czy popelscan? Możesz to bardziej objaśnić. Więc jak podłączysz pod komputer interface popelscan to po co ci ta karta? do galva? Wiec robisz przejście z DMX do popelscan i pod kartę DMX łączysz do kompa? JA to tak rozumuję ;)

• #70 24 Lut 2008 17:31
    pdmk
    Poziom 18  

Bolo i Mori - jak tam katy CTkow (ChinaTechow) wzgledem ildy? Tak serio to na ile ° to leci? Moje wala dosc szeroko - ale ja mam pierwsza generacje chinszczyzny - dopiero wprowadzali galvosy do BD i calej reszty projektorkow.

• #71 24 Lut 2008 18:22
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

hmm w sumie nigdy tego kąta nie mierzyłem, ale pierwsze galva na pewno nie byly pod tym względem dobre. W sumie żeby odpalić grafikie w dobrej jakości obraz z 5m ma ok 1,5m. Inna sprawa że taki akurat mam ekran. Na pełną amplitude lataja tylko na jakis beam, lub "prostych" grafikach

• #72 24 Lut 2008 19:06
    ma3-4ysz
    Poziom 24  

Efekt robi wrażenie trzeba przyznać.
    Co do wykonania gdybym robił projekt za taką kaskę to postarał bym się poukładać to w przyzwoitej obudowie, dopracował estetykę i możliwie osłnił optykę od kurzu.

• #73 03 Mar 2008 18:33
    mounter
    Poziom 21  

mam wykonaną obudowę z alu, frezowany panel przedni "z dachem". kanty są frezowane na skos, na wzór Mystiqe 3000 ;) oraz całe pudło z blachy

myślałem aby robić RGY 1,5W a potem RGB 2W
    ale jak na razie maszynka do robienia pieniędzy
    pracuje na wysokich obrotach i zbieram :)

dziękuje wszystkim za zainteresowanie moim "dziełem" :)

• #74 03 Mar 2008 23:27
    piasek1990
    Poziom 19  

zmorex napisał:
    sorry za pytanie nie zwiazane z tematem ale co to jest za nutka w pierwszym filmiku?? z góry dzięki

a zebys dokladnie przeczytal temat to bys sie dowiedzial, bo nieraz sie ludzie o to pytali

• #75 02 Mar 2009 22:15
    markovip
    Poziom 34  

Napisz coś więcej o Twoim sterowniku DMX, na wyświetlaczu widnieje pierwszy (z ośmiu) kanałów? DMX to wspaniały rzecz a tak mało się o nim mówi ;/

PS. Adres http://www.popelscan.pl/ jest na sprzedaż? Co się z nim stało?

• #76 05 Kwi 2009 10:07
    mounter
    Poziom 21  

malo kto jest zainteresowany forum, ruch jest znikomy wiec praktycznie jest to nieoplacalne do utrzymywania

• #77 09 Sie 2009 21:41
    123XmaX
    Poziom 12  

No ładny laserek. Ale gdzieś czytałem, że są nawet 4W!. Ale mam pytanie, czasami na dyskotekach (na dachu) są umieszczone jakieś lasery które świecą w górę, widać je z daleka - wie może ktoś jaką one mają moc?, wyglądają na popelscan'a, bo się ta wiązka rozprasza na kilka części ("jest kontrolowana").

Pozdrawiam

• #78 10 Sie 2009 01:20
    markovip
    Poziom 34  

Rozumiem że kolega jest nowy, ale nie musi kolega odkopywać starych tematów. A światła o jakie koledze chodzi, to nie żadne lasery, tylko palniki ksenonowe.

Szukaj w 5mln produktów