Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Vaillant VC246 i podłogówka z pompą - pomocy.

msepl 19 Lut 2008 20:50 3115 3
  • #1 19 Lut 2008 20:50
    msepl
    Poziom 25  

Witam !
    Poszukuję pomocy ale na początku wytłumaczę. Kocioł taki jak w temacie oprócz zasilania paru kaloryferów podłączony do podłogówki w sumie około 700 metrów. Podłogówka podłączona poprzez rozdzielacz z mieszaczem w którym zamontowana jest pompa.
    Pytanie: gdzie podłączyć do kotła zasilanie tej pompy w mieszaczu aby wraz z załączeniem pompy w kotle i ona się załączyła.
    Z tego co wiem w kotle jest jakaś pompa dwubiegowa. Czy mam w jej podłączenia ingerować czy może jest jakieś specjalne złącze.

0 3
  • #2 20 Lut 2008 09:48
    DonRomano
    Poziom 33  

Jaki masz regulator do tego kotła?

W chwili obecnej najlepszym wyjściem jest dokupienie modułu 2/7 o nazwie VR40, tylko on umożliwia podłączenie dodatkowej pompy CO.
    Koszt katalogowy to 237zl. brutto.

0
  • #3 21 Lut 2008 20:32
    msepl
    Poziom 25  

Szukałem na necie czegoś o tym module ale nawet instrukcja ze strony Vaillanta jest ogólnikowa. Mam swojego instalatora, nie chodzi mi o "zrób to sam" ale lubię wiedzieć co dzięki temu uzyskam. Regulator jaki posiadam to calorMatic 430. Doczytałem posiadany regulator współpracuje z VR40. Proszę o info w skrócie - co dzięki temu uzyskam? czy w menu pokażą mi się jakieś nowe opcje? czy jest tam opcja obsługi pompy podłogówki?

0
  • #4 26 Lut 2008 12:41
    dziubek102
    Specjalista - systemy grzewcze

1 nie mamy mozliwosci podłaczenia wewnatrz kotła pompy która bedzie pracowła tylko na co realizuje sie to przez vr40 jako zewnetrzna pompe obiegu grzewczego pompa ta wyłaczy sie podczas grzania wody na wyswietlaczu hk1 (na pytania odp nic sie nie zmieni)

2jesli masz pompe i mieszacz (potrzebny siłownik mieszacza dodatkowo)to moze lepiej zastosowac vr61 i oddzielic ten obieg sterujac pogodowo (najwieksze oszczednosci energi i komfort urzytkowania) wtedy na wyswietlaczu bedzie to jaki hk1+hk2 (tak dostaniesz takie możliwości)

Post był raportowany, inne posty kolegi również. Proszę pisać z pomocą polskich liter.

0
  Szukaj w 5mln produktów