Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Siemens SIWAMAT XL 528

19 Feb 2008 20:52 6870 8
 • Level 2  
  Mam taki problem pralką Siemens SIWAMAT XL 528 bardzo długo pierze. Myślę, że to coś grzałką ale mogę się mylić temperatura wody jest osiągalna ale za jakiś czas. Może kamień na grzałce itp. nie wiem proszę o poradę jeśli to grzałka to jak wymontować. Z góry dziękuje.
 • Level 19  
  włącz pralkę na 95C, bez żadnych opcji dodatkowych, uruchom pranie. Jak już wykona spuszczanie wody przed praniem, i zacznie nabierać wodę, wciśnij STOP, wlej 5 butelek zwykłego octu do "szufladki", wciśnij START i pozwól, żeby wykonałą cały program. Ew. możesz wyłączyć wirowanie. Powinno pomóc.
 • Home appliances specialist
  :arrow: Alski 1
  To co, jak jest kamień, to energia wraca z powrotem do gniazdka ? :D
  Owszem jak jest kamień, to drut oporowy bardziej się rozgrzewa i rośnie jego rezystancja, co z kolei powoduje spadek mocy, ale w praktyce jest on niezauważalny. Przyczyn należy szukać gdzie indziej.

  Poza tym co to znaczy "bardzo długo pierze" ? Proszę podawać precyzyjnie o ile jest wydłużone w stosunku do tego co podaje instrukcja.
 • Level 19  
  Może sprawdź, czy woda grzana jest do odpowiedniej temperatury? I czy przez cały cykl prania zasadniczego grzałka jest włączona.
  Ew. może być problem ze spuszczaniem wody i hydrostatem. Czy pralka wiruje? I czy spuszcza wodę do końca?
 • Level 2  
  Dziękuje za info długo to znaczy koło 4 godzin co instrukcji pisze ze do 2 godzin. Woda jest pompowana OK i wirówka tez dobrze chodzi wszystko jest dobrze wywirowane. Wydaje mi się ze poziom wody też jest dobry i nie używam żadnych dodatkowych funkcji.
 • Helpful post
  Level 19  
  Może tylko Ci się wydaje taki długi czas. Zmierz zegarkiem. Czy ta pralka ma wyświetlacz?
 • Level 17  
  Zmierz rezystancję grzałki. Powinna być około 28Ω. Jeżeli jest zdecydowanie wyższa to trzeba wymienić grzałkę.
 • Level 2  
  Parol wrote:
  Powinna być około 28Ω. Jeżeli jest zdecydowanie wyższa to trzeba wymienić grzałkę.

  Moja grzałka miała przebicie ale miała oporność 25Ω. Wymieniłem i wszystko było ok., ale przez tydzień. Potem znowu zaczęła fiksować tzn. zatrzymywała się w różnych momentach i przechodziła w stan gotowa do pracy. Po naciśnięciu ponownie przycisku START pierze już do końca bez przystanku. Ciekawe co to jest?
 • Level 2  
  Wymieniłem grzałkę.