Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus U004-24K i sterownik

19 Lut 2008 23:22 3439 6
  • Poziom 17  
    Witam - ostatnio mojej dziewczynie popsuł się już wysłużony kocioł dwu-funkcyjny Termet. Ponieważ dawno temu zakupiony został Buderus, więc przyszła pora na jego zamontowanie. Wszystko byłoby prawie oki, tylko są dwa problemy (wybaczcie, jeśli coś źle napiszę, ale jestem z tego zielony):
    1. Złe dysze w piecu powodujące nie zapalanie się wszystkich palników. Czy ktoś ma może do odsprzedania po małych kosztach dysze do tego pieca na gaz GZ41,5 (serwisant będzie je miał w przyszłym tygodniu, tylko nówki kosztują około 150 zł).

2. Problem sterownika. Do tej pory był jakiś stary, całkowicie analogowy sterownik z dwoma pokrętłami wyboru temperatury i jednym wyborem dzień, noc itp.. Serwisant stwierdził, że ten sterownik się nie nadaje, gdyż jest na napięcie 230V (niestety na nowy nie ma na razie środków). Wydaje mi się, że jeżeli jest to tylko kwestia napięcia to nie stanowi to wielkiego problemu, tylko nie mam żadnych danych, jakim napięciem sterowane jest załączanie w tym nowym kotle. W instrukcji także nie jest podane gdzie podłączyć i jak taki sterownik. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że sterowanie włącz/wyłącz uniemożliwia f-cję modulacji palnika, ale sądzę, że dopóki nie będzie kasy na nowy sterownik Buderusa, to ten stary zupełnie dobrze będzie sie sprawdzał.

Więc jeśli ktoś ma czas i ochotę, to czy mógłby wytłumaczyć co i jak z takim sterownikiem?

Z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi :)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 33  
    Jak się bardzo uprzesz to podłączysz ten stary sterownik.
    Nie jest on na 220V tylko na 12V, potrzeba do niego zasilania z kotła lub z zewnętrznego zasilacza.
    Jednak ten sterownik to porażka, jeżeli możesz to kup np. EUROSTER-a za ok 150zł może taniej lub jakikolwiek inny, przekaźnikowy.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Sterownik mogę zrobić nawet sam na jakiejś Atmedze czy czymkolwiek - natomiast chodzi mi o samo podłączenie do kotła (w instrukcji tego nie ma).
    Rozumiem, że wystarczy wziąć zasilanie z kotła, a sterownik po prostu steruje przekaźnikiem, który włącza/wyłącza kocioł.

Gdybyś mógł poratować jakimś prostym schematem działania, ewentualnie instrukcją podłączenia byłbym niezmiernie wdzięczny.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Na płycie elektronicznej powinno być gniazdo con3 a na nim mostek.
    Zamiast mostka podłącza się sterownik typu włącz-wyłącz, zwykły przekaźnik.
    Jak ma grzać to styki załączone a jak nie ma grzać to styki.

Buderus U004-24K i sterownik
  • Poziom 17  
    Dzięki Ci dobry człowieku, bardzo mi pomogłeś :D
  • Poziom 33  
    toradek napisał:
    Dzięki Ci dobry człowieku, bardzo mi pomogłeś :D

Nie ma sprawy.
    Jak rozumiem wszystko wiesz i gniazdo znalazłeś?
    Temat możesz zamknąć?
  • Poziom 17  
    Tak jest, temat zamykam. Gdyby jednak ktoś miał może dysze na ten typ gazu, proszę o kontakt na prv :)