Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie uruchamia rozrusznika w Mercedesie

wpgulin 19 Lut 2008 23:36 2960 9
  • #1 19 Lut 2008 23:36
    wpgulin

Poziom 10  

Mam problem z mercedesem dieslem z 93r , otóż nie uruchamia się rozrusznik, jak klient przyprowadził kazał naprawić rozrusznik, fakt był w złym stanie ale po montażu okazało się że i tak stacyjka nie uruchamia go , z braku czasu nie wyjmowałem licznika by sprawdzić czy wychodzi ze stacyjki prąd na rozruch ale ze schematu wychodzi że może go odcinać jakiś moduł, i tu mam pytanko jak stwierdzić który ten moduł , nie mam czym tego zdiagnozować a na desce żadna kontrolka się nie świeci po uruchomieniu na krótko , co do alternatora jest ok bo on też ma wpływ na przekaźnik rozruchu . wielkie dzięki z góry za pomoc :D

0 9
  • #2 19 Lut 2008 23:48
    aceton
    Poziom 26  

Co dotychczas pomierzyłeś bo jak na razie to widzę że naprawiłeś w miarę sprawny rozrusznik

0
  • #3 19 Lut 2008 23:56
    sigi
    Spec od samochodów

wpgulin napisał:
    Mam problem z mercedesem dieslem z 93r , otóż nie uruchamia się rozrusznik, jak klient przyprowadził kazał naprawić rozrusznik, fakt był w złym stanie ale po montażu okazało się że i tak stacyjka nie uruchamia go , z braku czasu nie wyjmowałem licznika by sprawdzić czy wychodzi ze stacyjki prąd na rozruch ale ze schematu wychodzi że może go odcinać jakiś moduł, i tu mam pytanko jak stwierdzić który ten moduł , nie mam czym tego zdiagnozować a na desce żadna kontrolka się nie świeci po uruchomieniu na krótko , co do alternatora jest ok bo on też ma wpływ na przekaźnik rozruchu . wielkie dzięki z góry za pomoc :D

Nie wiem wogóle co piszesz - nic nie rozumiem - żadnych danych.... Alternator nie ma nic do rozrusznika... - kontrolki mają.

Pozdrawiam.

0
  • #4 20 Lut 2008 00:09
    wpgulin

Poziom 10  

Jeżeli za w miarę sprawny uważasz rozrusznik z zniszczonymi szczotkami i nadpalonym co za tym idzie komutatorem wirnika przez nie, miałem przypadek gdzie z alternatora była miazga i przez kontrolkę ładowania a raczej jej brak na desce nie dało się też włączyć rozrusznika i dla tego o tym napisałem, z reguły nie przepadam za mercami choć są wytrzymałe ale nie zawsze się da wykręcić i trzeba wtedy tracić czas na szukanie zamiast zrobić coś konkretnego a wszystko przez to że znajomy, inaczej bym tego się nie czepiał , a więc dla tego proszę o pomoc , nie mam dowodu od tego auta więc trudno mi podać coś więcej jak rocznik 93 i że to diesel prawdopodobnie 1.8 , podał bym coś więcej tylko gdzie szukać na aucie ? :cry:sorry ale nie każde auto się lubi robić .

0
  • #5 20 Lut 2008 01:04
    adam7009
    Poziom 38  

też się nie znam na mercedesach ,ale diesli 1.8 chyba nie było.Na wzmocnieniu czołowym jest tabliczka tam wszystko pisze.

0
  • #6 20 Lut 2008 11:50
    wpgulin

Poziom 10  

Może to coś podpowie W202 C 200D przekopałem całego ale nie znalazłem tego przekaźnika , czy mogę liczyć na waszą pomoc bo zbyt wiele czasu zmarnowałem a robota ucieka , proszę :cry: co widzę na desce po włączeniu zapłonu włączają się wszystkie kontrolki i nawet te żółte czyste pola później to gaśnie i zostaje kontrolka ładowania i abs i mimo to rozrusznik nie działa

0
  • #7 20 Lut 2008 12:02
    bartek_j
    Poziom 35  

A może masy nie ma na silniku? ;)

0
  • #8 20 Lut 2008 13:21
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Po pierwsze to czy to automat czy manual?

0
  • #9 20 Lut 2008 20:46
    archaniol40
    Poziom 21  

A nie można sprawdzic rozrusznika na krótko? I czy aby sprawdzic czy dochodzi sygnał ssterujący trzeba szuka przy stacyjce? Czy rozrusznik kręci jak poda sie ręcznie "+" na sterowanie? Jaki przebieg ma tem samochód i jak jest eksploatowany, może już się skończył wkład stacyjki?

0
  • #10 20 Lut 2008 22:36
    wpgulin

Poziom 10  

Winna bałaganu była stacyjka po prostu została w środku na skrzydełkach przekręcających kostkę ukręcona włączała zapłon ale brakowało na rozruch choć zanim ją odkręciłem to i na krótko w kostce nie chciało startować rozruchu ma coś do tego ta kostka na stacyjce ale to szczegół wielkie dzięki za podpowiedzi problem rozwiązany zamykam temat

0