Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo ładowania E398, a gniazdo Noki

19 Lut 2008 23:46 2514 10
  • Poziom 10  
    Witam, wiecie może czy da sie jakos dorobic do Motoroli e398 gniazdo ładowania od Noki np. N70, chialem uciąć kawałek gniazda z moto od miejsca w którym są te 3 piny gdzie wchodzi ładowarka i przylutować to z Noki N70 tylko, ze tam są 2 piny, dałoby sie to jakoś zrobić ? Albo wlutować jakieś inne gniazdo, mam stara e398 i chciałem sie troche pobawić bo w tym modelu prawie zawsze są kłopoty z gniazdem ładowani.
  • Poziom 39  
    widzę że kształci sie następny "Adam Słodowy" :-)
  • Spec od GSM
    a potem w tk bedą jeszcze artykuły z działu hardware jak zrobic z 3310 n73 ;)
    sory za ot
  • Poziom 10  
    Ale da sie to zrobić czy nie ?:) Nudzi mi sie, a w Motoroli te ładowanie psuje sie po kilku miesiącach.
  • Poziom 24  
    Wszystko się da :D
    To może lepiej wstawić mini USB ?
  • Poziom 10  
    To by było dobre :) ale te od V3 ma chyba 5 nóżek i to mi bardziej komplikuje sprawe :D
  • Poziom 12  
    poszukaj w schematach jak jest podłączone ładowanie w v3 i zobacz jak w e398 i zrób tak jak w v3 no i możesz podłączać ładoware od v3 :D :),sam ostatnio robiłem ładowarke do v3 z kabla od aparatu i ładowarki od jakiegoś SE. :P :D
  • Poziom 39  
    no widzę , że paru "Słodowych " jest :-)
  • Poziom 13  
    witam ja dokładnie takie coś zrobiłem a do środkowego pinu podłaczyłem rezystor 47k z minusem ładowania
  • Poziom 13  
    Można prosić o zdjęcie jak to wygląda? Także od środka.
    Sam coś takiego planuje, ale bym chciał to zobaczyć, jak jest gniazdko do obudowy przymocowane. I samo lutowanie do płyty.

Może jakieś małe how-to jak to złącze przeciąć bez niszczenia niczego innego?
  • Poziom 13  
    U mnie złącze nokii zostało już zastąpione złączem z Sony Ericssona k300, ponieważ te cienkie z nokii też przerywało i był problem żeby je jakoś zamocować dobrze. Aby wejście z SE dobrze weszło musiałem po docinać obudowę, a stare złącze z motki wy lutowałem całe, pliki wrzucam po prostu przez kartę pamięci i czytnik. Podłączone jest to teraz przez 2 kabelki do pinów baterii + i - ponieważ wyrwałem ten układzik od ładowania i już nie było gdzie przylutować środkowego pinu. Najważniejsze jest to że telefon się ładuje na oryginalnej ładowarce SE bez żadnego problemu. Niestety nie działa wskaźnik ładowania lecz gdy baterii ubywa to wskaźnik pokazuje. Po doładowaniu fona i restarcie wskaźnik się aktualizuje. Koniec ładowania sprawdzam po prostu dotykając ładowarkę czy jest zimna. Zastanawia mnie to czy ładowarka pod koniec sama odłącza się czy bateria jak jest pełna po prostu nie chce się już więcej ładować??