Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buz11 jak podłączyć?

raczek3 20 Feb 2008 10:25 4422 6
    raczek3
    Level 22  
    Witam mam pewien problem nie wiem jak podłaczyc tranzytor Buz11, szukam noty katalogowej po polsku lub podpowiedzi do której nóżki podłaczyć mase, do której wejście i wyjście, chce go uzyć w zasilaczu warsztatowym. Wiem że to głupie pytanie ale forum po to jest :D Z góry dzięki, Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Quarz
    Level 43  
    Jak patrzysz na obudowę TO-220 "po bożemu" - "nogami" w dół i "twarzą" do przodu, to w środku (i na blaszce) - dren, po lewej - bramka, a po prawej źródło.
    raczek3
    Level 22  
    Mam jeszcze jedno pytanie czy Buz11 działa na pradzie DC i AC czy tylko na AC i jakie może być największe napięcie i natężenie wejsciowe pradu do tego tranzystora?
    raczek3
    Level 22  
    Dzięki nie chodziło mi o notę katalogową bo ją już czytałem ale dzięki.
  • Helpful post
    kleha
    Level 13  
    No to konkretniej :)
    Tranzystory są elementami działającymi na prąd stały DC. Do prądu przemiennego AC są inne elementy np: triaki, etc.

Piszesz, że chcesz go użyć w zasilaczu. Do regulacji mocy, prędkości wentylatora? Jeśli chciałbyś podłączyć do pod np wentylator to wygrzebałem gdzieś taki schemacik połączeniowy. Spróbuj wstawić potencjometr w miejsce uP i podłączyć do masy. Zdaje się, że powinno być ok. Jeśli się mylę niechaj mnie mądrzejsi ode mnie poprawią :)

pozdrówki

Buz11 jak podłączyć?
    raczek3
    Level 22  
    Dzięki, nareszcie coś przydatnego dzięki za schemat.