Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat palio 1,2 8V - świst w czasie nabierania obrotów

20 Lut 2008 16:11 2028 4
  • Poziom 12  
    Witam. Gdy silnik jest zimny, w czasie nabierania obrotów pojawia sie dziwny świst (coś jakby świst kompresora, sprężarki) i zawsze gdy jest niska temperatura. Dźwięk ten pojawia sie tylko w ograniczonym zakresie obrotów tzn. pomiędzy 2600-3000obr/min. Przy innych obrotach świst nie występuje. Wydaje mi sie że dochodzi z okolic paska rozrządu ale nie jestem pewien. W zeszłym roku też sie to pojawiło, ale po wymianie rozrządu (ponad 60 tys km) ucichło.

może ktoś sie już z takim przypadkiem spotkał?
    Fiat palio 1,2 8V 2000r

Dodano po 3 [godziny] 17 [minuty]:

a może to alternator hałasuje???

Regulamin pkt 11 proszę poprawić. goldwinger
  • Poziom 19  
    Zdejmij pasek od altka i wtedy odpal i nasłuchuj czy nie z rozrządu. A tak na marginesie to pasek się powinno wymieniać co 60 tys razem z rolkami
  • Poziom 12  
    tak też zrobię... a pasek wymienia sie co 90 tys km... tylko że większość tych silników (i nie tylko tej marki) eksploatowanych w mieście nigdy nie wytrzymuje tego dystansu i z doświadczenia innych wymieniłem go wcześniej bo juz przy 60 tys. Poza tym do wymiany skłonił mnie też ten dziwny świst.
  • Poziom 20  
    Producent zaleca co 90kkm lub 5lat, w ASO mówią że co 60-70kkm jest najbezpieczniej, koszt nieduży w porównaniu do naprawy głowicy :-)
    Przy okazji sprawdź pompe wody.
  • Poziom 12  
    miałem podobny problem ale przy palio 1,4. mechanik twierdził ze tak ma być ale jednak racji nie miał. miałem na drodze awarię - poszedł pasek na alternatorze wraz z napinaczem. po wymianie koszt 130 zeta z robocizną gwizdy zniknęły na amen. wniosek - sprawdź pasek plus napinacz