Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner Technics ST-Z200

23 Wrz 2002 17:59 1876 4
  • Poziom 24  
    Mam następujący problem. Sprzęt otrzymałem od kolegi za friko, nie wiem co się z nim działo. Tuner działa, AM chyba chodzi ;), ale FM szumi, ale za wogóle nie da się złapać żadnej stacji, a jeżeli włączy się tryb stereo nie nie słychać. Dodam, że tuner jest na górny zakres - oryginalny nie przestrajany. Świeci się dioda tylko przy wskaźniku aktualnej częstoliwości - inne ani nie mrugną. Przedwzmacniacz OK. Przy okazji szukam schematu.
  • Spec od car audio
    Zobacz czy zmienia się napięcie strojenia na głowicy FM. Spróbuj podstawić inną głowicę (pośrednia raczej żyje jak szumi - tylko czy głośno). Acha, jak jest włączone stereo a nie odbierana jest żadna stacja to będzie działać wyciszenie.
  • Poziom 29  
    pomierz napięcia na głowicy najczęściej waricapowe niedochodziło lub się nieprzestrajało padnięty tranzystor, też ktoś mógł wylutować jakiś kondensator na wejściu - pruba przestrojenia. lub padł tranzystor, pomierzyć napiecia na tranzystorach i diodach pojemnościowych przy jakiejś górnej częstotliwości - powinno na wszystkich być to samo napięcie - jak jest różne to może ciążyć kondensator ceramiczny filtrujący zaasilanie varicapa (470pF - 2,2nF)
  • Poziom 24  
    :arrow: dwaserwis
    Dzięki za info.
    Tuner jest na górny zakres (88-108MHz). Spróbuję pomierzyć.
    Jeżeli ktoś posaida schemat byłbym bardzo wdzięczny.
  • Poziom 34  
    mam problem z tunerem Technics ST-Z780 był na 110V i ma uszkodzone trafo ma 2 napięcia wyjsciowe ale nie wiem jakie osobne uzwojenia innym drutem może ktoś ma taki tuner i poda napięcia wyjsciowe tych uzwojeń