Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie CB radio i antenę do niego kupić?

RobertDz 28 Sie 2008 11:08 407260 456
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • PCBwayPCBway
    reignman
    Poziom 1  
    Witam,
    Zastanawiam się ostatnio nad kupnem radia CB i ponieważ nie znam się na tym w ogóle prosiłbym o pomoc, jakąś poradę w tym temacie. Zawsze byłem przeciwnikiem radia CB w aucie ale jak to się mówi: tylko krowa nie zmienia poglądów. Tak czy inaczej zdecydowałem się na zakup jakiegoś radia. Niestety na tym się nie znam, jedyne co wiem to nie chce stawiać na aucie kilku metrowej anteny, bo mi się to nie podoba. Wiem, że to może się odbić na jakości i zasięgu zgarnianego sygnału, no ale tak już zadecydowałem (może z czasem to też się zmieni :) ). No więc antenę znalazłem gdzieś na necie o długości ~45cm - nie wiem co to za firma ale model opisują jako "a'la President Florida". Natomiast co się tyczy radia to nie mam bladego pojęcia jakie wybrać. Wiem, że wszystko zależy od tego jakie pieniądze chcę na to przeznaczyć. Więc trochę zawężę krąg poszukiwań. Radio chcę używać podczas dłuższych tras. Na co dzień radio może leżeć w bagażniku lub w domu (w takim razie w grę wchodzi zasilanie z gniazda zapalniczki). Im mniejsze gabarytowo radio tym lepiej, bo jak już wcześniej napisałem radio nie będzie zamontowane na stałe. No i to co najważniejsze, kwota jaką bym w tej chwili był w stanie zainwestować to do 500zł.
    Z góry serdecznie dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam,
    Marcin
    djjacu
    Poziom 11  
    witam

chcialbym zasiegnac informacji na temat anteny Sirio Omega 27 na magnesie gdyz przymierzam sie do jej zakupu. pytalem juz w kilku sklepach o ta antenke i kazdy ze sprzedawcow ja chwali. zatem na forach cb wiekszosc jest za as-100 na magnesie. skad ta rozbeznosc? mozecie cos powiedziec na ten temat ? ktora lepsza i dlaczego... bardzo mi na tym zalezy ;-)
  • PCBwayPCBway
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Krzychu_c73
    Poziom 2  
    Witam. Mam zamiar zakupić jakieś radio CB do autka a jestem kompletnym laikiem w tych sprawach. Myślałem o zakupie radia Lafayette Ermes ale nić ciekawego nie mogę na ten temat znaleźć. Może ktoś coś ciekawego mi doradzi. Może jakiś inny model w granicy 300 - 400 PLN. Zawodowym kierowcą nie jestem więc jakieś wypasione jest mi zbyteczne. Z góry dziękuję za wszystkie porady.
    wsza_18
    Poziom 15  
    Witam posiadam takie radyjko i teraz potrzebuje antene do niego dosc krotka taka max do 1 m co proponujecie?? ja zasnawiam sie nad sunker 116??? czy to wtsraczy do samochodu osobowego?? kwota jaka moge przeznaczyc na antenke to 100zł...
    yapa
    Poziom 13  
    Pewnie że starczy, tylko nie wiadomo jakie masz potrzeby odbioru i nadawania (zakładam że duże), ale to jest tak jakbyś pytał o najlepsze rozwiązanie dla głodnego człowieka mającego 3zł - kupić 2 chleby i tak samo jest z anteną. Jestem zdania że sprzęt CB do samochodu powinien być jak najtańszy, a antena najlepsza (co wiąże się z kosztami)
    SP5ANJ
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    wsza_18 napisał:
    ... teraz potrzebuje antene do niego dosc krotka taka max do 1 m co proponujecie?? ...

Antena jak antena.
    Kup taką na jaką Cię stać. Pamiętaj tylko , że Praw Fizyki nie zmienimy.
    Im antena krótrza tym ma większe tłumienie i mniejszą sprawnośc a co za tym idzie jest tzw. "słabsza".
    Cytat:
    ... czy to wtsraczy do samochodu osobowego??

Jeżeli antena (obojętnie jaka) jest prawidłowo zainstalowana i zestrojona , to zawsze będzie działać.

Pozdrawiam.
    wsza_18
    Poziom 15  
    a co radzicie sunkera 116 czy lemm AT 1063 (70cm)
    Aras1979
    Poziom 2  
    Witam.

Myślę poważnie o zakupieniu CB.
    Dużo już na ten temat czytałem, ale chciałbym usłyszeć waszą opinie o tym zestawie:

CB RADIO ALAN 48 PLUS
    ANTENA ML 145 V-1 SUNKER 75 cm

Z góry dziękuje i pozdrawiam
    Aras1979
    grzegorz kk
    Poziom 13  
    Ile chcesz przeznaczyc na to CB+Antena?
    A może spójrz na CB marki Uniden i president :).
    Aras1979
    Poziom 2  
    Zestaw ten jest na allegro za 389 Zloty.
    Na radio i antene chcialbym przeznaczyc nie wiecej niz 400 zloty.

Radia uniden i president jeszcze dokladnie nie odladalem.
    Aras1979
    Poziom 2  
    Prosze o jakas opinie, bo nie wiem co robic.

Z gory dziekuje!
    grzegorz kk
    Poziom 13  
    No tak jak już wiele osób radziło Uniden 520 podobno bardzo dobre radyjka do miasta i na traskę równocześnie użytkownicy twierdzą że to jest tańsza wersja radyjek z wyższych półek jakim są President :) a ile w tym prawdy to nie wiem. Ja bym polecał coś takiego myślę że będziesz zadowolony ze sprzętu a tą antenkę co jest w zestawie również jest chwalona.
    http://www.allegro.pl/item435497144_cb_uniden_pro_520_xl_sirio_ml_145_wtyk_gratis.html
    zbiczek1
    Poziom 2  
    Cześć mam to radio tyle że z 1m wilsonem na magnesie i nie narzekam, słyszę wyraźnie, mnie słyszą wyraźnie i chyba o to chodzi. Ze strojeniem też nie było problemu. Inna sprawa że tak naprawdę równie dobrze działał mi z tą samą anteną i bez strojenia uniden 510 więc chyba nie warto przepłacać.
    Jeżeli chodzi o homologację od pół roku nikt się nie zainteresował czy mam homologację na radio czy nie, również nie słyszałem żeby kogoś w ten sposób kontrolowali.
    Gdybym teraz kupował wziąłbym unidena ze względu na cenę, ALAN co prawda ma o wiele więcej funkcji ale nigdy z nich nie korzystałem.

Cytat:
    Witam.

Myślę poważnie o zakupieniu CB.
    Dużo już na ten temat czytałem, ale chciałbym usłyszeć waszą opinie o tym zestawie:

CB RADIO ALAN 48 PLUS
    ANTENA ML 145 V-1 SUNKER 75 cm

Z góry dziękuje i pozdrawiam
    Aras1979
    Aras1979
    Poziom 2  
    Dziękuje za posty!
    Zastanawiam się nad Presidentem.
    Myślę o Johnny II ASC lub Harry II ASC.
    Świadomy jestem tego że są droższe,
    ale wydaje mi się że opłaca się zainwestować.
    Czytałem że ASC jest bardzo przydatne.
    coyotus
    Poziom 14  
    Proponuje jak poprzednik grzegorz kk UNIDEN 520 XL no i antenka ML lub Sirio. Ja osobiscie posiadam poczciwa stara (10 letnia ) ONWE MK2 i z tych lat antena lemm dlugosci 1,8m. Zasieg bardzo zadowalajacy ( rozmowa z mobila z baza z odleglosci 30km :-) ).

PS. Jak ktos nie wierzy moze sie zapytac kolegi z CB o ksywce Bartek Młynarska z Siedlec.
    PS1. Jak ktos przypadkiem bedzie w Siedlcach i bedzie mial problemy z dotarciem na jakas ulice ww kolega poprowadzi jak po sznureczku. Lepiej niz nie jedna nawigacja ;-)
    grzegorz kk
    Poziom 13  
    Baa i lepsza od nawigacji bo można z nim porozmawiać, a z nawigacją sobie nie porozmawiamy :).

Cytat:
    Dziękuje za posty!

Od tego tu jesteśmy żeby sobie pomagać :).

Cytat:
    Myślę o Johnny II ASC lub Harry II ASC.
    Świadomy jestem tego że są droższe,
    ale wydaje mi się że opłaca się zainwestować.

Słusznie prawisz ja także jestem zwolennikiem zakupów raz a dobrze ,więc twoja już kwestia czy kupujesz sprzęt raz na długie lata, czy np na jakiś dłuższy czas, a jeśli mocno się wkręcisz w temat to niedługo i tak zmienisz na coś ciekawszego.(choc sam używam Alan-a 102 ) :).

Cytat:
    Czytałem że ASC jest bardzo przydatne.

A ja czytałem opinie ludzi że "ASC" tak chwalona niczym bóstwo, :D że wycina rozmowy tak koszmarnie że aż boli, ale gdy jest mało użytkowników w eterze np (Na trasie bądź w nocy funkcja ASC jest miodzio potwierdzone u kilku osób w samochodzie) :). Wybór pozostawiam tobie :).
    Pozdrawiam i cieszę się jeśli mogłem pomóc:).
    peterman111
    Poziom 2  
    Witam :)
    chciałbym sobie sprawić jakieś CB radio do samochodu.
    Po wielu godzinach padło na Unidena 520 jedna dziś gdałem z Gościem który zajmuje się u mnie w mieście strojeniem i sprzedażą Cb i mi odradzał ponieważ Uniden pracuje tylko na AM , a podobno "przechodzimy na FM, bo już cała Europa tak działa, tylko w Polsce są wszyscy tacy zacofani".
    Co o tym sądzicie?
    Drugi typ to był TTI 880. Antena Hustler na magnes w obu przypadkach.
    Co wybrać ? Mimo wszystko przypadł mi do gustu UNIDEN tylko co z tą "przeprowadzką" na FM.
    z góry dzięki za pomoc :)
    włuczykij
    Poziom 27  
    Mój kolega ma dylemat. Chce sobie kupić zestaw radyjko + antena do opla vectry (chetbecz). Ma na to tylko około 350-400zł.

W grę wchodzą 3 radia:

-Alan 199A z takim tuningiem http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=6613
    -Uniden

Kolega narazie przystaje na alanie którego bym musiał mu przerobić.

Do tego trzeba dobrać jakąś antenkę w miarę tanią. Ja mu poleciłem Midland ML-145 (mam taką antenkę w fordzie, z radiem TTI TCB 770), po zestrojeniu spisuje sie rewelacyjnie.

Jakiś gościu z innego forum napisał mu, że nigdy nie ma kupować midlanda, tylko ma kupować sirio. Ja z kolei mówię, że jak nie wie co lepsze, niech zainwestuje w presidenta Alabama, (też mam w ciężarówce zestaw President walker ASC + Alabama. Rewelacyjnie chodzi.)

Sam już nie wiem. Mam mu doradzić co ma kupić. Pomożecie?

p.s Antena misouri presidenta mimo że jest krótka to na dachu WV T4 ma zasięg kilkanaście kilometrów przy dobrym ukształtowaniu i pogodzie.

p.s 2. ASC to nie jest zbędny bajer. Ja np używam jej zawsze jak wjeżdżam do większego miasta. (president walker ASC)

p.s 3. Ktoś doradzał zawodowemu kierowcy, który jeździ za granicę? Brawo. W niemczech policja tylko czeka, żeby wlepić komuś mandat za nieprzymocowane elementy na dachu samochodu, w tym przypadku jest to antena na magnesie.

p.s 4. czy częstotliwość kanału 19 ma też coś wspólnego z wielką brytanią? a kanał 23 z ruskimi? bo na antenie 5/8 i maksymalnie rozkręconym radiu słyszałem takowe rozmowy...
    Maciek2416
    Poziom 2  
    Co sadzicie o radiu alan 48+multi?
    SP8JUX
    po wpisaniu "alan 48+multi" w okienko SZUKAJ znalazłem ponad 170 tematów, zrób tak samo
    coolallegrowicz1
    Poziom 9  
    Jestem zdecydowany niemalże na zakup takiego zestawu..:
    Uniden PRO 520 XL
    Antena CB SIRIO AS-100 MAG

Proszę o krótką opinię i odpowiedź: Co z tym AM-- Czy nie będzie problemów z radiem bez FM?
    coyotus
    Poziom 14  
    coolallegrowicz1 napisał:
    Jestem zdecydowany niemalże na zakup takiego zestawu..:
    Uniden PRO 520 XL
    Antena CB SIRIO AS-100 MAG

Proszę o krótką opinię i odpowiedź: Co z tym AM-- Czy nie będzie problemów z radiem bez FM?

radio jak najbardziej, antene to bym kupil taka aby miala chociaz z 1,4m dlugosci. kumpel jeden kupil metrowa drugi 1,4m i te same radia maja czyli unideny 520 i ten z dluzsza bardziej zadowolony z osiagow, tez duzo zalezy od zestrojenia anteny,
    FM ci nie potrzebny , chyba ze jezdzisz na zachod a tam tylko FM a AM nie wolno rozmawiac. ale jezeli tylko w PL jezdzisz to bez FM sie obejdzie
    mysiek86
    Poziom 9  
    obecnie mam założona antenkę AT 71 nie nażekam lecz myślę o zmianie na santiago bo z tego co wiem to radio chodziło na tej antenie najlepiej i tak też polecajją mi fachowcy że tak powiem. Sprawa jest taka... Widziałem na forum że niektórzy mówią że z jacksonem są jednak jakieś problemy gdy antena nie ma bezpośredniego masowania z nadwoziem czyli krótko mówiąc nie jest w dachu.
    lebinho
    Poziom 12  
    Pytanie takie jak w temacie. Nie mam chyba jakiś wielkich wymagań co do odległości bo po trasach gdzie głównie urzęduję co 200 metrów jedzie tir albo osoba z CB, chciałbym niedrogo kupić jak najlepszy sprzęt. Jaki więc polecicie?Z tym, że chciałbym na magnes tą antenę. Przeglądałem starsze wypowiedzi ale dużo z nich albo nie pasuje do mojego kryterium cenowego albo była napisana wieki temu, a codziennie można na rynku coś nowego dostać. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Pozdrawiam
    SP5ANJ
    Witam.

Rozsądnym zakupem byłaby ML-145 .

Pozdrawiam.
    lebinho
    Poziom 12  
    Zapomniałem dodać, że nie chciałbym bardzo wysokiej antenki.
    Co powiecie na takie anteny:
    acolite - z allegro
    president florida ?
    mlody91
    Poziom 20  
    nie spodziewaj się po niej za dużo...