Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie CB radio i antenę do niego kupić?

RobertDz 19 Lis 2008 22:43 405355 456
    LewiatanHPC
    Poziom 2  
    Witam, zastanawiam się nad kupnem radyjka. W oko wpadły mi dwa zestawy:
    - Uniden 510 XL + Hustler IC-100
    - Onwa MK3 + Hustler IC-100

Zastanawiam się, które z radyjek będzie lepsze. Cena jest niemalże identyczna. Czytałem trochę opinii na temat jednego i drugiego, ale wciąż nie mam jednoznacznej odpowiedzi.

Z góry dziękuję za pomoc
  • PCBway
    kozi75
    Poziom 2  
    myślałem właśnie nad anteną z uchwytem , jak na made in china to odbiór i nadanie dobre. a tak naprawde lepsze radia typu president itd. pewny kolego jesteś że nie robią też w ChRL
    rickoo69
    Poziom 12  
    Witam. Dysponuję budżetem 300 zł (+-30 zł) i chciałem tę sumkę przeznaczyć na CB do Fiata Sieny. W dalekie trasy (ponad 100km) raczej jeździć nie zamierzam więc sądzę też że radio do takiego ruchu "lokalnego" nie musi być super super. Co polecacie mi kupić na początek ? Za cenę którą podałem chcę kupić Radio Cb, Mikrofon (nie mam pojęcia czy jest w zestawie), i antenę (obojętne czy będzie magnesowa czy montażowa). Czekam na propozycje.
    Pozdrawiam.
    piotrracek
    Poziom 11  
    Witam, kolego z taką kwotą wiele nie zdziałasz. kupno nowego radyjka z antenką, to trochę większy wydatek. Radio CB to akurat niema specjalnego znaczenia jakie, kup jakieś używane np: Alan 100+ lub MK3. Są to proste radia i tanie. Nowe w granicach 300 zł. Ale antena to musi być dobra i sprawdzonego producenta nie jakaś hińszczyzna za 50 zł, bo szkoda zachodu i tej kwoty. Radził bym na osobówkę antenkę na magnes np: Willson około 160 zł.
    Adasku
    Poziom 14  
    Proponował bym TTI 880 za 244 zł i do tego antenkę mam 2 lata i nie narzekam

Dodano po 7 [minuty]:

Kupisz nawet za 290 zł komplet
    rickoo69
    Poziom 12  
    A co powiedzie na to ?

Alledrogo

Radio Alan Midland wydaje mi się że jest to naprawdę porządne radio. Swego czasu mój ojciec zajmował się radiami, właśnie Alany miał i naprawdę na nie nie narzekał. Dlatego gdybyście mogli mi polecić jakieś radyjko Alana.

A co do anteny to nie mam pojęcia jak się ona prezentuje.

Skomentujcie moją propozycję

Dodano po 4 [minuty]:

aha zapomniałem. czy radio CB ma taką funkcję że po naciśnięciu słuchawki przycisza się radio samochodowe ? żeby muzyka nie zagłuszała tego co mówi się do słuchawki. I czy można zainstalować dodatkowy większy głośnik w radyjku ?? (z czasem człowiek głuchnie lekko od słuchawek dousznych ;/)

Zgodnie z regulaminem pkt. 10,11 zmieniłem link do aukcji. [SP5ANJ]
    SQ5EKY
    Poziom 12  
    kozi75 napisał:
    myślałem właśnie nad anteną z uchwytem , jak na made in china to odbiór i nadanie dobre. a tak naprawde lepsze radia typu president itd. pewny kolego jesteś że nie robią też w ChRL

Które radia robią, te robią. Każde radio ma tabliczkę znamionową na której jest napisane MADE IN .... wobec czego warto sprawdzić przed zakupem.

Moderowany przez c2h5oh:

Tematem jest: "Jaka antena do cb radia".
    Proszę trzymać się tematu.

paszczak1
    Poziom 14  
    President Gamma 90
    sirio snake

to udane konstrukcje
  • PCBway
    dazor
    Poziom 2  
    Witam ;) mam zamiar kupić jakis zestawik z wyzszej półki moze President???
    ważne dla mnie jest
    minimalne szumy albo ich brak...
    zasięg w okolicach 10km,
    antena na magnesie na jakies 60-70cm max.
    Cena hmm.. myśle w okolicach 600zl się zamknąć +/- lepiej chyba na plus;)
    Jeśli macie doświadczenie to pomóżcie. Z góry dziękuje wszystkim.
    Pozdrawiam
    renoraines
    Poziom 15  
    dazor napisał:
    Witam ;) mam zamiar kupić jakis zestawik z wyzszej półki moze President???
    ważne dla mnie jest
    minimalne szumy albo ich brak...
    zasięg w okolicach 10km,
    antena na magnesie na jakies 60-70cm max.
    Cena hmm.. myśle w okolicach 600zl się zamknąć +/- lepiej chyba na plus;)
    Jeśli macie doświadczenie to pomóżcie. Z góry dziękuje wszystkim.
    Pozdrawiam

Proponuje radio President Hart II ASC, z anten jeśli na dach to President Florida (45cm), Lemm AT 106 (70 cm), jesli na klape sedana to Sirio As-100 (100cm). TO nie jest zestaw na miesiac czy pol roku, wiec warto od razu kupić coś konkretnego.
    marcus590
    Poziom 2  
    Również ja podobnie jak kolega chcialbym sie dowiedziec jaka antena jest najlepsza do TTITCB 770, Hustlera nie biore pod uwage bo to ponoć badziew. zastanawim sie nad Wilson little wil, president florida albo sirio ml 145. Poradźcie coś!
    Przemski1
    Poziom 15  
    Witam! Prosze o doradzenie odnosnie kupna radia i anteny mozliwie najlepszego w cenie do 350zł. Radio do ayta osobowego antena raczej mmniejszych rozmiarow.
    renoraines
    Poziom 15  
    rickoo69 napisał:
    I czy można zainstalować dodatkowy większy głośnik w radyjku ?? (z czasem człowiek głuchnie lekko od słuchawek dousznych ;/)

Radia np uniden 520 mają wyjście na zewnętrzny głosnik, wtyczka na małego jacka. Przesuwasz klawisz - (wyjscie na zew), wpinasz wtyczke od glosnika i już działa. Ja tak mam, głosniki można bezproblemowo dostać.
    ekobrawo01
    Poziom 15  
    Zdecydowanie Uniden 510 XL + Hustler IC-100 (nie ujmując nic onwie MK3)
    mkos1
    Poziom 29  
    renoraines napisał:

Radia np uniden 520 mają wyjście na zewnętrzny głosnik, wtyczka na małego jacka. Przesuwasz klawisz - (wyjscie na zew), wpinasz wtyczke od glosnika i już działa. Ja tak mam, głosniki można bezproblemowo dostać.

Nie mylmy wyjścia na głośnik zewnętrzny od wyjścia na "papugę" czyli PA, które jest zazwyczaj osobnym przełącznikiem włączane.
    Samo włożenie wtyku głośnika zewnętrznego najczęściej odłącza głośnik wewnętrzny.
    Osobiście jak najbardziej polecam głośniki zewnętrzne - mozna je umieścić w dogodnym miejscu a i jakość odsłuchu zwykle jest znacznie lepsza od tego co samo radio "potrafi".
    Oczywiście jak ktoś chce luxusu to może sobie sprawić głośnik zewnętrzny z wbudowanym filtrem DSP - wówczas możemy być prawie całkiem pozbawieni szumów.
    Wadą tego jest niestety wysoka cena.
    artumis
    Poziom 9  
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    W najbliższej przyszłości chcę zakupić radio president jackson (do samochodu). Jakieś 16-18 lat temu miałem, a właściwie to moi rodzice mięli onwę z anteną stacjonarną pół fali i to były czasy. Wtedy marzyłem o radyjku presidencie jacksonie, a takiego miał ojciec mojego kolegi. Dzisiaj mogę sobie pozwolić na presidenta jackson'a II (pod warunkiem, że żona będzie znała cenę 250zł za to radio ;-)) Ponieważ od ok 10 lat nie mam doczynienia w tej "branży", to powstaje pytanie: Jaka antena do tego radia? Jeśli na magnes, to jaka i jeśli sztywno mocowana to którą wybrać?
    Pozdrawiam!
    Artur
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak najdłuższą.
    Michał
    artumis
    Poziom 9  
    OK, ale może masz jakiś sprawdzony model lub posiadasz info z pierwszej ręki odnośnie konkretnej anteny?
    SP5IT
    Santiago 1200. Inaczej nie widzę :)
    Michał
    artumis
    Poziom 9  
    Przeglądałem trochę oferty zestawów tego radia z antenami i uwagę moją zwrócił zestaw z anteną president maryland. Zawracać sobie tym zestawem głowę czy faktycznie kupić osobno radio i do tego Santiago 1200?
    Przemski1
    Poziom 15  
    Polecicie radio z antena do 350zł?
    Krzysztof L.
    Poziom 34  
    Napiszesz jakie masz auto? Ciężko jest sobie wyobrazić czy: jeździsz ciężarówką, osobowym, czy antenę chcesz mocować magnesem, czy na uchwyt, czy może do dziury w dachu..?

Za taki pieniążek osobiście wybrałbym radio "MK3" i dwie anteny do wyboru: "AT1200-Lemm" lub "Omega27-Sirio" ---> mocowane w najlepszy i najprostszy sposób ---> Dziura w dachu :)
    SP5IT
    Kup radio oddzielnie i antenę oddzielnie. Swoją drogą do czego bedziesz go w aucie używał?
    Michał

Post był raportowany.
    artumis proponuje załączenie funkcji "pomógł".
    Załaczam. [SP5ANJ]
    Przemski1
    Poziom 15  
    auto osobowe E36 antena najlepiej nie za dluga na magnes
    Przemski1
    Poziom 15  
    Chodzi o antene nie bata który moze komus glowe uciac na zakrecie do M3 E36 coupe
    Krzysztof L.
    Poziom 34  
    Noo... :) Ładny samochodzik

Więc w takim razie polecam antenę "Carolina-President". Króciutka półfalóweczka, którą możesz przykręcić do uchwytu tzw. bagażnikowego, który to montujesz na krawędź klapy bagażnika. Nie jestem fanem takiego skracania anten (dla design-u kosztem jakości transmisji sygnału), ale w trawie piszczy że jest całkiem znośna, no i możliwe że zmieścisz się "na styk" w kwocie którą przedstawiłeś.
    włuczykij
    Poziom 27  
    Ja w sierze kombi zamontowałem na środku dachu na stałe midlanda ml145, i mój ojciec wybił w czasie jazdy tylną szybę:) Zachaczył o nisko będący konar przy sporej prędkości i chlask.

to tak propo ucinania głów
    Przemski1
    Poziom 15  
    Raczej cos na magnesie chcialbym a czy np taka president florida lub president georgia bylaby ktoras mozliwa? radio jakie?