Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie CB radio i antenę do niego kupić?

RobertDz 23 Dec 2008 21:59 410212 456
Optex
    aryan2
    Level 12  
    Witam.
    Potrzebuje radia samochodowego do (max) 250 zł + jakaś antena montowana na stałe.
    Służyć ma do porozumiewania się z innymi gdzie są miśki itp.

Chcę to zamontować w motocyklu dlatego antena na stałe :) (nie proponujcie modeli przeznaczonych do motocykli bo mnie na to nie stać)

Słuchawka zostanie przerobiona (o ile sie da)- chce kupic przewodowy zestaw słuchawkowy do tel komórkowego ponieważ słuchaweczki bedą wkładane do ucha pod kask. Mikrofon na szczęke kasku. Przycisk włączajacy na kierownice.
    Będzie to działać??

Antena bedzie montowana na "zadupku" do uchwytu pasażera lub stopki motocyklowej tak aby przy dużych prędkościach nie spadła.

Głupie pytanie - czy antenę można wygiąć w kształt litery "U" co by znacznie ułatwiło montaż ?? Długość anteny raczej nie gra roli- max to 150cm. Po przeczytaniu kilkunastu tematów nie chcę krótkiej.

Na jakie parametry trzeba zwracać uwagęprzy wyborze CB i anteny?
  • Optex
    davidg75
    Level 13  
    jako ze nie otrzymalem odpowiedzi ponawiam pytania:
    -co z homologacja unidena-czy ktos mial z Was problemy?
    -AM/FM....czy warto kupic radio tylko z AM czy juz lepiej zawczasu z FM skoro (niby)FM ma byc obowiazujace w PL juz za jakis czas?
    pozdr
  • Optex
    levy_21
    Level 17  
    Witam ja jednak wybrałem najdroższy zestaw wśród tych które planowałem:
    President Harry 2
    Antena ml-145 Presidenta

I powiem tak zestaw wymiata , w mieście pomiędzy blokami przy średniej pogodzie na odległości do 4 kilometrów spokojnie rozmawiam z kumplem bez trzasków i szumów. Fakt faktem w mieście w normalnym użytkowaniu trzeba skręcać radio bo antenka wyłapuje wszystko :). Mam też funkcje ASC (automatyczne wyciszanie szumów), w sumie w mieście średnio sie nadaje bo ucina też rozmowy więc trzeba ręcznie ustawić korekcje szumów, podobnież bardziej sprawdza się na trasie ale na razie nigdzie nie byłem więc się nie wypowiem.ASC działa dobrze w JACKSONIE ale to inne pieniądze i uważam że w przypadku harrego to strata pieniędzy mi akurat udało wyrwać sie w tej samej cenie co ten sam model bez ASC.
    klimad
    Level 10  
    ALAN 78 PLUS MULTI + SIRIO SUPER CARBONIUM 27BLACK
    a to zestaw jaki ja bym polecił jak dla mnie to rewelacyjny zestaw, używam go codziennie nie mam problemów z nadawaniem ani odbiorem jak już gdzieś wspominałem czysta rozmowa na dystansie 15-20 km poza miastem i 7 km w mieście takim jak Warszawa

koszt 270 radio
    160 antena
    barttek
    Level 11  
    Witam,

Potrzebuję tanie CB Radio do samochodu osobowego z silnikiem benzynowym. Ma to być radio o podstawowej funkcjonalności, bez bajerów, będzie używane raczej sporadycznie.

Mam budżet ok 200zł (samo radio, bez anteny) i warunek - muszę mieć fakturę VAT (wtedy szef mi zwróci koszty ). Wszędzie polecany jest Uniden PRO 520 XL ale z tego co wiem są jakieś problemy z homologacją i ciężko kupić w sklepie i dostać fakturę. Zastanawiałem się nad :
    Onwa MK3 , Alan 109, TTI 770 ale nie miałem przyjemności pracować z żadnym z nich, no a jak pójdę do sklepu bez przygotowania to sprzedawca pewnie mi wciśnie to co mu się nie sprzedaje albo to na czym może najwięcej zarobić :). Także proszę o pomoc z wyborem.

Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    barttek
    Level 11  
    [quote]Jeśli będzie używane sporadycznie to kup jakieś najtańsze radio Uniden]/quote]

Chętnie bym kupił, ale nigdzie nie znalazłem Uniden 510 albo 520 w sklepie żeby dostać fakturę, a inne modele znacznie przekraczają budżet. No chyba, że ktoś zna taki sklep w okolicach Warszawy albo wysyłkowo.

Pozdrawiam.

Ciąg dalszy.