Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony 25T1K wyłącza się

01 Sty 2004 22:44 1682 7
  • Poziom 15  
    witam wszystkich szanownych forum'owiczow i zycze wszystkiego najlepszego w nowym roku.
    moze ktos juz sie spotkal z takim problemem a chodzi mianowicie o TV jak w temacie- wylacza sie czasami po kilku sekundach lub nawet kilku godzinach do stanu st-by. byl juz naprawiany przez kogas jakies 3 m-ce temy na ten sam objaw i naprawiajacy wymienil tuner. nie wiem jakie to chasiss, nic jeszcze nie mierzylem chociaz juz kiedys mialem kilka lat temu doswiadczenie z podobnym objawem w tv sony i byl to tuner. ja jednak podejrzewam pamiec. jest to pamiec typu smd 24e32 a ja nie mam programatora zeby ja podstawic.
    prosze o ew. sugestie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    prawdopopodobnie jest to wina zimnego lutu , spróbuj przy załącząnym TV delikatnie opukiwać płytę , w ten sposób dojdziesz do tego czy to przerwa
  • Poziom 19  
    Istotne w tym temacie jest to jak zachowuje się dioda led po przejściu TV w tak zwane st-by. Tv Sony pokazują najczęściej kod błedu ułatwiający poszukiwanie usterki migając ileś tam razy. Napisz coś o tym .
    Pozdrawiam Piotr
  • Poziom 22  
    Witam
    Jest to chassi BE-3B.Miałem taki sam objaw w tym modelu-uszkodzona była głowica.Żeby się upewnić na 100% wylutuj głowicę i podłącz do TV za pomocą przewodów.W tym stanie łatwo sprawdzisz reakcję głowicy na opukiwanie.
    Powodzenia
  • Poziom 19  
    A ja w tej sonce na to uszkodzenie miałem STR-a z przetwornicy.
  • Poziom 20  
    Troche nie ma czasie ta moja odpowiedź, ale może sie przydać komuś innemu.
    U mnie wyłączanie się telewizora (poprzedzane czasem niebieskim ekranem ... prawie jak na pc-cie "blue screen of death" tylko bez napisów ;) ) spowodowane było wewnętrznym zwarciem lampy kineskopu. Awaria nie do naprawienia, ale pomogło "opukanie" lampy przy podstawce. Narazie jest ok.
  • Poziom 20  
    można założyć głowicę uv916 philipsa, natomiast jak jest zwacie w bańce, to można odseparować żarzenie od masy i będzie działać (nie będzie się wyłączał)